Healthnomic chce wejść na NewConnect w tym roku, ale najpierw kolejna zbiórka

Paweł Wiśniewski prezes Healthnomic
Paweł Wiśniewski prezes Healthnomic
Startup Healthnomic ogłosił ponowne plany wejścia na rynek NewConnect w 2023 roku. Wcześniej jednak zorganizowana zostanie kolejna zbiórka crowdinvestingowa. Podobne deklaracje firma składała już w 2021 r.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Healthnomic to spółka z branży medtech, specjalizująca się w dostarczaniu technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych - rozpoczęła działania zmierzające do złożenia wniosku o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku New Connect w 2023 r. Firma zarejestrowała w KDPW wszystkie akcje z poprzednich emisji, zapowiedziała również kampanię crowdinvestingową we współpracy z DM INC. Będzie to ostatnia runda finansowania przed giełdowym debiutem.

Spółka w 2020 r. przeprowadziła ofertę prywatną, z której pozyskała 2,5 mln zł na dalszy rozwój, w tym rozwój nowego urządzenia diagnostycznego, opracowania autorskiego rozwiązania EPAP. Już wówczas składała deklaracje debiutu na NewConnect w 2021 r. Jak informowaliśmy pod koniec roku 2021, w spółkę zainwestował jednak JR Holding należący do Januarego Ciszewskiego - kwota inwestycji wyniosła 1,1 mln złotych. Pod koniec tego roku z firmy odszedł także założyciel oraz prezes, Dariusz Głogowski.

Kolejna zbiórka Healthnomic 

- Debiut na New Connect będzie dla nas zwieńczeniem pracy ostatnich, intensywnych miesięcy. Najpierw planujemy jednak przeprowadzenie rundy inwestycyjnej w kwocie 1,6 mln zł na rozwój prowadzonych projektów. Obecne warunki rynkowe na świecie co prawda nie wspierają innowacyjnych projektów, ale uważam, że na dobre, perspektywistyczne inwestycje zawsze jest miejsce na rynku. Co więcej, polski sektor biotechnologiczny i medtechowy są coraz bardziej doceniane na świecie, co widać po rosnących wycenach giełdowych rodzimych firm. – komentuje Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Healthnomic.

Spółka rozwija technologie medyczne do etapu komercjalizacji, następnie je sprzedaje bądź licencjonuje. Kluczowym projektem firmy jest działająca w modelu SaaS telemedyczna platforma OmniHealth, agregująca dane z urządzeń medycznych, w celu postawienia diagnozy. Healthnomic pracuje także nad rozwojem aparatury współpracującej z OmniHealth. Na zaawansowanym etapie badań jest urządzenie Apnomic GX3, które przeprowadza diagnostykę chorób cywilizacyjnych. Obecnie prowadzone są prace nad poszerzeniem jego zdolności o wykrywanie kolejnych chorób. 

- Bardzo wierzymy w rozwój naszej platformy. Pandemia, galopująca inflacja i koszty pracownicze są motorem napędowym wzrostu rynku. Świat dąży do poprawy wydajności pracy lekarzy i wydolności systemu opieki zdrowotnej. Już w 2027 r. globalna wartość branży telemedycznej ma wynieść niemal 400 mld USD, przy średnim wzroście wynoszącym około 25% w ciągu najbliższych lat. Platforma OmniHealth, rozwijana w oparciu o naszą technologię, ale także integrująca inne urządzenia, ma w mojej ocenie bardzo dobre perspektywy. – dodaje dr n. med. Aleksandra Jarecka-Dobroń, dyrektor ds. medycznych firmy.

Healthnomic zarejestrował w KDPW wszystkie akcje poprzednich emisji, które trafiły na rachunki maklerskie obecnych inwestorów. Z kolei w lutym tego roku spółka planuje przeprowadzenie kampanii crowdinvestingowej, w której zamierza pozyskać do 1,6 mln zł. Po zakończeniu rundy finansowej firma zacznie ubiegać się o debiut na rynku New Connect.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ