parp
zobacz inne tematyNowe pieniądze dla programów akceleracyjnych. Do zdobycia 18 mln złotych w konkursie PARP
Nawet 18 mln złotych może pozyskać instytucja zajmująca się akceleracją programów dla startupów. PARP ogłosiła nowy konkurs. Oto jego szczegóły.
Nowelizacja ustawy o CEIDG - krok w stronę pełnej cyfryzacji
Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało nowelizację ustawy o CEIDG. Jak tłumaczą pomysłodawcy projektu, wiele usprawnień to efekt rozmów z samymi przedsiębiorcami. Jakie zmiany czekają na prowadzących działalność gospodarczą?
„Idea Rozwoju Twojego Biznesu” – wystartował wirtualny poradnik dla przedsiębiorców
Cyfryzacja, zielona transformacja, zrównoważony rozwój – to pojęcia, które obecnie biznes odmienia przez wszystkie przypadki, choć przedsiębiorcy nie do końca zdają sobie sprawę z wyzwań, jakie niesie za sobą usprawnienie w firmie pewnych procesów. Poprawie świadomości ma służyć II odsłona „Idei Rozwoju Twojego Biznesu”.
Polski startup tworzy tłumacza języka migowego bazującego na sieciach neuronowych [TYLKO U NAS]
Wsparcie od PARP i Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego plus pomysł - to stoi za startuperm Gesture to Speech. Teraz firma szykuje premierę aplikacji tłumaczącej język migowy przy użyciu nowych technologii - i chce rozwinąć się na globalną skalę - zapowiada Szymon Trochimiak Co-Founder i CTO.
Polska branża gamingowa na targach Gamescom
Przedstawiciele kilkudziesięciu firm z branży gamingowej wezmą udział w największych europejskich targach Gamescom. Wydarzenie potrwa do 26 sierpnia.
Wykorzystanie danych administracyjnych do monitorowania i ewaluacji polityk publicznych
Dziś, w trakcie rewolucji przemysłowej 4.0, dane są paliwem dla biznesu – napędzają działalność przedsiębiorstw oraz umożliwiają rozwój gospodarki. Również administracja, chcąc właściwie realizować swoje zadania, powinna być blisko realiów, w jakich funkcjonuje gospodarka i społeczeństwo, w tym podejmować działania na podstawie obiektywnych danych rejestrowych.
Konkurs dla innowacyjnych firm z Polski Wschodniej. Do zdobycia nawet 10 mln złotych
Od 12 lipca do 5 sierpnia 2022 r. przyjmowane są wnioski do konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 mln zł. Konkurs jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Polska Wschodnia (POPW).
Zwycięzcy XXIV edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości wyłonieni
Wręczono nagrody i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych polskich wyrobów i technologii. Główne laury za swoje projekty – i tym samym tytuł Polskiego Produktu Przyszłości – otrzymały Politechnika Poznańska i Nanoseen sp. z o.o.
Technologie VR i AR. Polskie firmy znajdą się w światowej czołówce?
Według firmy badawczej IDC, globalne wydatki na technologie VR i AR od 2020 do 2024 r. wzrosną aż sześciokrotnie – do 130 mld dol. W Polsce nie brakuje przedsiębiorstw, mających doświadczenie w realizacji rozbudowanych projektów AR/VR.
Fundusze europejskie. Do zdobycia 300 tys. złotych na granty
Do 11 sierpnia można składać wnioski w ósmej, ostatniej rundzie konkursu „Granty na Eurogranty”. To inicjatywa dedykowana mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, które potrzebują wsparcia finansowego w przygotowaniu wniosku projektowego do programów organizowanych przez Unię Europejską.
Chcesz powrócić do prowadzenia firmy? Powstał program wsparcia dla ponownie rozpoczynających biznes
Wystartował program „Nowy start” finansowany ze środków unijnych. To rozwiązanie dla byłych przedsiębiorców, którzy chcą powrócić do prowadzenia firmy.
Światowe startupy wejdą do Polski? Otrzymają pieniądze z programu Poland Prize
Do programu Poland Prize zgłaszają się kolejne startupy - informuje PARP. To projekt, którego celem jest wsparcie finansowe i merytoryczne zagranicznych firm, które chcą rozwijać się w Polsce.
PARP rozstrzygnął konkurs „Bony na cyfryzację”. Pieniadze otrzyma prawie 700 firm w Polsce
696 projektów zostało rekomendowanych do dofinansowania w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Bony na cyfryzację”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Każdy z nich może otrzymać średnio po 215 tys. zł.
Czy Polacy wreszcie są przedsiębioczy?
Co drugi obywatel naszego kraju posiada długoterminowy plan rozwoju swojej ścieżki zawodowej, a zakładanie biznesu pozostaje według Polaków jednym ze sposobów na zrobienie kariery. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach przygotowała raport z badań Global Entrepreneurship Monitor (GEM) przeprowadzonych w 2020 r.
Ruszyły poszukiwania startupów z Polski Wschodniej
PARP ogłosił nowy konkurs dla młodych i innowacyjnych firm działających na terenie województw na Wschodzie Polski, czyli: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Stan polskiej branży IT. Ilu pracowników pojawi się niebawem na rynku?
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim przygotowała raport o branży IT w dobie pandemii. Badania dotyczyły analizy sytuacji pracodawców, przyszłych pracowników, kluczowych trendów w sektorze oraz zapotrzebowania na kompetencje.
Miliony dla zagranicznych startupów na rozwój w Polsce. 101 firm z dofinansowaniem od PARP
101 zagranicznych startupów zdobyło granty o łącznej wartości 14,5 mln złotych. To skutek pilotażowego programu Poland Prize organizowanego przez PARP.
Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego
„Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego” – to cykl sierpniowych spotkań informacyjnych w 24 powiatach województwa łódzkiego przygotowany przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego. Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Wspierasz inicjatywy pracownicze? Możesz wygrać pieniądze. Nowy konkurs od PARP
PARP ogłosił nowy konkurs dla firm, które wspierają inicjatywy pracownicze. Najlepsze i najciekawsze rozwiązania mają szansę zdobyć specjalne nagrody pieniężne.
Rehabilitacja po udarze mózgu w wirtualnym mieszkaniu? BioMinds zdobył 1,5 mln złotych od inwestorów
Wymyślone przez Polaków z BioMinds wirtualne mieszkanie pomoże pacjentom po udarze mózgu w powrocie do zdrowia. Ich oparta o technologię VR i AR metoda przyspieszy rehabilitację i zwiększy jej skuteczność. Autorzy projektu BioMinds zdobyli właśnie kolejną rundę inwestycyjną w wysokości 1,5 miliona złotych od funduszu Aligo VC i aniołów biznesu.
Prawny start w startup. Finansowanie startupu ze środków publicznych
Startupy nie muszą liczyć tylko na własne zasoby finansowe lub prywatnych inwestorów. Jednym z rozwiązań jest nawiązanie współpracy z instytucjami, oferującymi programy dedykowane dla startupów, których celem jest finansowanie ich rozwoju. Jak można z nich skorzystać?
PGNiG współpracuje z polskim startupem. Nowa technologia pozwoli przewidzieć potencjalne awarie
Modele pozwalające przewidzieć potencjalne awarie zostaną wykorzystane przy eksploatacji kotła gazowego w Elektrociepłowni Żerań, której operatorem jest PGNiG TERMIKA. To kolejny przykład współpracy PGNiG ze środowiskiem startupowym.
Raport Biznes w erze COVID-19. Pokonać lęk przed zmianą [WYWIAD]
W czasie pandemii daje o sobie znać nasza niezwykła przedsiębiorczość, umiejętność odnalezienia się w kryzysie, zdolność przystosowywania się do trudnych warunków – mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Raport Finansowanie Firmy. Zdążyć z pomocą
Kryzys uderza z podwójną siłą. Rząd w oficjalnych wystąpieniach podkreśla, że przedsiębiorcy mają o wiele więcej pieniędzy niż przed pandemią. Czy to wystarczy na przetrwanie?
Kompetencje dla sektorów – oferta dla przedsiębiorców
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ruszyła z programami Kompetencje dla sektorów. Ich celem jest dofinansowanie wsparcia dla mikro-, małych, średnich, ale także dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych. Wnioski można składać, w zależności od programu, do 31 sierpnia 2023 roku lub 30 czerwca 2022 roku.