Warsaw Startup Festival: Jak rozwinąć startup w branży energetyki [WYWIAD]

Elektrownia firmy Tauron w Łaziskach
Elektrownia firmy Tauron w Łaziskach, fot. Shutterstock
Branża energetyki, mimo że uchodzi za konserwatywną i wymagającą, jeśli chodzi o wdrażanie innowacji, jest bardzo otwarta na współpracę ze startupami - przekonywali podczas wywiadów przeprowadzonych podczas Warsaw Startup Festival Dominika Goleniowska-Milinković i Paweł Poneta z firmy Tauron Polska Energia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Tauron już od 2017 roku współpracuje ze startupami. Do tej przeanalizowaliśmy ponad 400 zgłoszeń firm i przeprowadziliśmy ponad 40 pilotaży. To może nie są powalające liczby jeśli byśmy rozmawiali o funduszu, który specjalizuje się w rozwoju startupów, ale jeśli spojrzymy na Tauron jako biznes działający w bardzo specyficznej i wymagającej branży energetycznej, to sytuacja jest zupełnie inna - mówi Dominika Goleniowska-Milinković. Head of Open Innovation in Tauron Polska Energia.

Obecnie Tauron koncentruje się na projekcie akceleratora Tauron Progres. - Oferuje on możliwość skorzystania z naszej infrastruktury firmom, które mają stricte energetyczne rozwiązania - dodaje.

- Innowacyjność potrzebna jest w każdym przedsiębiorstwie. Każda firma poszukuje swojego miejsca na rynku, bo musi czymś się wyróżniać. Rola innowacji dziś jest bardzo istotna, bo jesteśmy w trakcie szeroko rozumianej transformacji energetyki - mówi Paweł Poneta, dyrektor wykonawczy ds. Badań i Innowacji w Tauron Polska Energia.

Zobacz całą rozmowę:

Kliknij i dowiedz się więcej o Warsaw Startup Festival

ZOBACZ RÓWNIEŻ