Jak Amazon walczy z wykluczeniem. "Staramy się zmienić mentalność pracowników"

Agata Dziuba, Amazon
Agata Dziuba, Amazon i Kuba Dobroszek
- Różnorodność to dla mnie inne perspektywy. Im bardziej jesteśmy różni, im więcej różnych osób mamy wokół siebie, możemy stworzyć coś zupełnie nowego, sprawić, by świat był coraz lepszy - mówi Agata Dziuba, Senior HR Manager, Amazon.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak tłumaczy, w momencie, kiedy otwieramy się na różnorodność i chcemy poznać inny punkt widzenia, to możemy nie tylko znacząco rozwinąć własne horyzonty, ale i pozytywnie wpłynąć na całe otoczenie - także w biznesie.

- Amazon jest firmą, która stawia na komunikację. Mamy tablicę pracownika, dzięki której wszyscy pracownicy mogą powiedzieć, co chcą zmienić. To drobna, codzienna rzecz, ale robimy dużo więcej, mamy np. specjalne programy. Przykładowo, dzięki programowi Migamy możemy zaprosić do pracy osoby słabo słyszące - tłumaczy.

Aktywne zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami to wyzwanie dla firm, bo jak zaznacza Agata Dziuba, nie jest sztuką zatrudnić osobę z niepełnosprawnością. Trzeba sprawić, by czuły się bezpiecznie w środowisku pracy. Dlatego przede wszystkim trzeba zmienić mentalność osób, które już są zatrudnione. - Przykładowo, wszyscy nasi pracownicy mają dostęp do kursu języka migowego - dodaje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ