Większość przedsiębiorców już wie, że nie uniknie zrównoważonego rozwoju

Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric na ob
Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric na obszar Europy Środkowo-Wschodniej, fot. materiały prasowe
- Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że zrównoważony rozwój to coś, czego nie da się uniknąć - mówi Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric na obszar Europy Środkowo-Wschodniej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Niestety, wciąż 40 proc. niewiele robi, by dostosować się do tych trendów. - Jeżeli nic nie zrobimy z klimatem, to ekstremalne zjawiska pogodowe będziemy mieli raz w tygodniu. Będą kolejne kryzysy, np. pogłębiony kryzys energetyczny - który zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dostępu do energii - dodaje.

Jacek Łukaszewski w rozmowie podkreśla, jak ważne jest wdrażanie np. nowych technologii w biznesie. Polskie firmy powinny szczególnie postawić na wdrażanie tzw. "elektryfikacji", np. w zakresie pojazdów czy utrzymywania budynków. By w pełni skorzystać z rewolucji, trzeba jednak podjąć stosowne działania związane np. z wdrażaniem automatyki oraz analizy danych.

Rozmowa odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2023 w Katowicach. Zobacz wszystkie nagrania, które przygotowała redakcja My Company Polska

ZOBACZ RÓWNIEŻ