Jacek Parys, Schneider Electric: Rewolucja w zarządzaniu. Cyfrowy bliźniak w służbie rozwoju biznesu

Jacek Parys, Schneider Electric
Jacek Parys, Schneider Electric
Nowe technologie pozwolą firmom zoptymalizować proces rozwoju. Jacek Parys, dyrektor Pionu Sprzedaży Rozdziału Energii w Schneider Electric podaje przykład budowy cyfrowego bliźniaka wykorzystywanego do audytu energetycznego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Konsulting energetyczny to bardzo zaawansowana usługa, która pozwoli klientom planującym inwestycję, czy będzie to projekt skrojony na miarę, cyzli taki, jak potrzebuje. Taki konsulting może mieć różne wymiary, chociażby audyt energetyczny - tłumaczy w rozmowie z My Company Polska na Forum Ekonomicznym w Karpaczu Jacek Parys, dyrektor Pionu Sprzedaży Rozdziału Energii w Schneider Electric.

Jak dodaje, to tylko początek drogi do rewolucji w biznesie. - Schneider Electric proponuje budowę cyfrowego bliźniaka. Odwzorujemy konkretny system energetyczny, by móc zasymulować, co zmieni np. dodanie nowego źródła OZE lub czy jest sens budowy magazynu energii, a jeśli tak, to jakiej wielkości. Możemy też zrobić symulację, co się stanie, jeśli za dwa lata zakład będzie rozwijany i jakie będzie zapotrzebowanie na energię - komentuje.

 - Następnym krokiem w rozwoju biznesu jest bardzo szeroko pojęta elektryfikacja. Szereg firm chce pozbyć się jaiegokolwiek kontaktu z paliwami kopalnymi. To jest kolejny krok, by nasze przedsiębiorstwo było bardziej ekologiczne - dodaje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ