Lifestyle

Oszczędność bez wyrzeczeń

Oszczędność bez wyrzeczeń

Prestiżowa limuzyna z 3-cylindrowym silnikiem? Dziś to możliwe – w czasach, gdy producenci aut na wszelkie sposoby tną emisję spalin, maleją pojemności skokowe i liczba cylindrów. Na szczęście, zwykle bez uszczerbku dla osiągów.

Jarosław Horodecki 18.11.2015
Cicho. Szef pisze... książkę!

Cicho. Szef pisze... książkę!

Znanym przedsiębiorcom i cenionym menedżerom zdarza się opisać w książkach historie swoich karier i ścieżki przemyśleń. Co z tego mają? Satysfakcję, że podzielili się z innymi swoim doświadczeniem, a nawet radość nauczania. Trochę autopromocji też nie zaszkodzi.

Iran, jakiego nie znacie

Iran, jakiego nie znacie

Mógłbym napisać o zabytkach Iranu, jego rękodziele albo wyrafinowanej sztuce. Lecz o tym każdy może poczytać w sieci albo w przewodnikach. Lepiej opowiem o ludziach, których tam spotkałem.

SUV jak smartfon i samolot

SUV jak smartfon i samolot

Współczesne SUV-y, tak jak nowoczesne telefony, potrafią niemal wszystko. Jeżdżą po polu i asfalcie, zapewniają rozrywkę, informacje, łączność ze światem i bezpieczeństwo. Ich kokpit potrafi być niczym ten w najnowszych myśliwcach. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom.

Wędliny z ogródka

Wędliny z ogródka

Przygoda Tomasza Berezowskiego z domową wędzarnią zaczęła się od pytania, ile wędliny można wyprodukować z kilograma schabu. – A ile pan chce? – odparł główny technolog w jednej z największych w Polsce masarni. – Bo 2–2,5 kg to w zasadzie norma.

Michał Karpiński 20.10.2015
Triathlon jak MBA

Triathlon jak MBA

Ironman to mordercze zawody triathlonowe poprzedzone intensywnymi treningami, które wymagają mistrzostwa w organizacji czasu. Sport dla wybranych? Raczej dla zmotywowanych. Na dodatek wzmacnia nie tylko ciało, lecz także charakter.

Innowacje czy imitacje

Innowacje czy imitacje

W najbliższych latach Polska musi dokonać skoku cywilizacyjnego i technologicznego, by nie zboczyć ze ścieżki dochodzenia do poziomu rozwoju najnowocześniejszych gospodarek Europy. Jak to zrobić – łatwiejszą, tańszą i popularniejszą metodą imitacji czy trudniejszą, droższą, ale za to dającą nieograniczone możliwości drogą innowacji?

Irlandzki skok internetowy

Irlandzki skok internetowy

Niespełna dwa lata wystarczyły, by Irlandia z 16. pozycji na świecie, pod względem średniej prędkości internetu, wskoczyła na drugie miejsce. Stwarza to mniejszym firmom zupełnie nowe możliwości.

Jeżeli jedziesz do San Francisco

Jeżeli jedziesz do San Francisco

Najpiękniejsze widoki Kalifornii, malownicze trasy rowerowe i spokój katedr. San Francisco okiem miejscowego.

Tom Schenck 19.09.2015

Więcej mocy

Nie zawsze przydatne w pracy, ale mogą sprawić frajdę. W 2015 r. na rynku pojawiło się sporo nowinek technologicznych. Zarówno perły, jak i interesujące gadżety.

Czy hybrydy to już alternatywa?

Czy hybrydy to już alternatywa?

Jeszcze niedawno samochody z silnikiem hybrydowym przegrywały z innymi autami ceną, osiągami, komfortem i funkcjonalnością. Dziś w cuglach wygrywają 24-godzinny wyścig w Le Mans. Zaczęły też podbijać firmowe floty, także w Polsce.

Czwartek jest codziennie

Czwartek jest codziennie

Jest czwartek, więc po pracy idziemy na mule… Do niedawna tak właśnie mógł wyglądać kulinarny plan tygodnia. Restauratorzy i ich dostawcy przyzwyczaili nas do czwartkowego rytuału i ulegliśmy temu ograniczeniu oczekiwań. Wiadomo, mule smakują najlepiej, gdy jeszcze żywe trafiają do garnka.

Motylem jestem

Motylem jestem

Kryzys wieku średniego dopada niemal każdego. To bunt, z którym wielu sobie nie radzi. Lecz można wykorzystać jego pozytywne strony. Zmienić coś w swoim życiu, nie tyle kupując sportowe auto, ile zakładając na przykład nową firmę.

RING: Dotacje czy Pożyczki

RING: Dotacje czy Pożyczki

Nowa finansowa perspektywa unijna różni się od poprzedniej m.in. tym, że oprócz dotacji przewiduje również instrumenty zwrotne. Jak zatem dzielić środki unijne? Obie formy wsparcia mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Poznajmy racje obu stron.

Miłosz Marczuk, Jarosław Kała 19.09.2015
Drodzy Czytelnicy

Drodzy Czytelnicy

Zanim My Company Polska, magazyn adresowany do właścicieli i menedżerów małych i średnich firm, trafił dziś w Wasze ręce, postanowiliśmy lepiej Was poznać.