Twórca Foodsi, Mateusz Kowalczyk. Odsłaniamy jego tajemnice w ramach cyklu Poza biznesem

foodsi
Fot. materiały prasowe.
Choć jego Foodsi rozszerzają zasięgi, wciąż jest głodny dalszych sukcesów. Chcecie przypodobać się Mateuszowi? Zabierzcie go na mecz FC Barcelony!
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 4/2023 (91)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jesteś fanem FC Barcelony. Najfajniejsze wspomnienie związane z tym klubem?

Kocham piłkę nożną w każdym wydaniu, w wolnym czasie gram i kibicuję. Jeszcze gdy byłem dzieckiem, przypadł  mi do gustu hiszpański styl gry i tak już pozostało. Wydaje mi się, że jestem jednym z bardziej zagorzałych kibiców Dumy Katalonii, a pięknych wspomnień mam sporo i staram się tworzyć nowe. W Top 3 mogę wymienić: oglądanie ostatniego El Clásico Andrésa Iniesty w barwach Barcy (na boisku wciąż biegali Messi i Ronaldo), podpisanie koszulki przez Leo czy rozegranie meczu na głównej płycie boiska Camp Nou. To ostatnie miałem okazję zrealizować w zeszłym roku w grupie ok. 30 osób z całego świata.

Fajne miejscówki z jedzeniem w Warszawie, które warto odwiedzić?

Na szczęście jest ich coraz więcej i z uśmiechem patrzę na to, że pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej mamy przedsiębiorców umiejących dobrze poukładać tego typu biznesy. W weekend spotkasz mnie na kawie, w słuchawkach, pracującego lub słuchającego dobrego podcastu w Typice na Kolejowej, w Po Drodze przy pl. Unii Lubelskiej lub w Relaksie na Puławskiej. Dobre jedzonko to Joel Sharing Concept, Pizzaiolo, Pollypizza, Szum na Woli i Lupo. Mógłbym wymienić jeszcze wiele fantastycznych miejsc, jednak te są mi w ostatnim czasie szczególnie bliskie.

Zobacz także: Ile kosztuje przejazd Pendolino

Koncert którego artysty najbardziej chciałbyś zobaczyć?

Tak zupełnie poważnie -  większość artystów, których chciałbym zobaczyć, już słyszałem, więc powiem pierwsze, co mi przyszło na myśl - Eminem. Od dziecka, w różnych momentach życia, jego twórczość przewija się przez moje słuchawki. Nie jestem wielkim fanem, nie znam pewnie większości jego kawałków, jednak chciałbym usłyszeć na żywo największe hity.

Twórca Foodsi. Kogo chce spotkać

Osoba spoza świata biznesu, którą chciałbyś poznać?

Na pewno chciałbym spędzić dzień z moim ulubionym artystą współczesnym, czyli Jeanem-Michelem Basquiatem, z którym chętnie wspólnie coś bym namalował. Choć niestety musiałbym się trochę cofnąć w czasie… Miło byłoby również kopnąć kilka razy do bramki z Robertem Lewandowskim, a później zjeść wspólnie lunch i pogadać.

Sprawdź to: Just Join IT uruchomi biuro w Warszawie

Masz jakąś pasję, o której mało kto wie?

Oprócz piłki nożnej - o której już wspomniałem - uwielbiam też uczęszczać na siłownię oraz kocham e-sport, głównie grę Counter-Strike: Global Offensive, gdzie wraz z przyjaciółmi lubimy czasem strzelić sobie kilka „headów”.

Film, który warto obejrzeć: „Ojciec chrzestny”. Bardzo chętnie wracam do każdej części tej kultowej serii.

Inspirująca książka: „The Lean Startup” Erica Riesa. To jedna z pierwszych startupowych pozycji, jakie przeczytałem. Mnóstwo dobrych, praktycznych rad!

Podróż marzeń: Stany Zjednoczone. Marzę o tym, żeby spędzić w USA co najmniej kilka miesięcy.

My Company Polska wydanie 4/2023 (91)

Więcej możesz przeczytać w 4/2023 (91) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ