Zmiana pracy w planach 4 na 5 pracowników pokolenia Z
Pokolenie Z nie jest zadowolone z pracy / Fot. Freepik.comJak wynika z raportu LinkedIn, ok. 80% osób w wieku od 18 do 24 lat rozważa znalezienie nowej pracy. Takiej nie tylko z lepszą płacą (choć to główny powód), ale też zapewniającej większe spełnienie.
Sprawdź: Aktorki Hollywood
Przedstawiciele pokolenia Z nie mają również problemu z szukaniem innych zajęć. Większość jest zdania, że znajdzie lepszą pracę i ma optymistyczne nastroje, co oczywiście kontrastuje z masowymi zwolnieniami w wielu sektorach, zwłaszcza technologicznym i bankowym, czy też z głosami niektórych ekspertów, przekonujących, że jesteśmy w recesji.
Ngaire Moyes, country managerka LinkedIn na Wielką Brytanię, tłumaczy, że choć w tym kraju zatrudnienie zaczyna spadać po rekordowym poziomie w zeszłym roku, rynek pracy jest nadal napięty. - Firmy wciąż walczą o pracowników, aby obsadzać najszybciej rozwijające się stanowiska w obszarach takich jak sprzedaż, zrównoważony rozwój i cyberbezpieczeństwo - przekonuje.
Zmiana pracy na taką, która zapewni sens
Pracownicy z pokolenia Z często podkreślają, że nie mają powodu, by utrzymywać dane stanowiska i chętnie zmienią pracę. Większość uważa swoją prace za taką, która nie daje spełnienia, nie wnosi większego wkładu w rozwój społeczeństwa, i zwyczajnie nie ma głębszego sensu.
Zobacz: Najniższa krajowa w niemczech
Ten pogląd jest mniej powszechny już nawet wśród nieco starszych pracowników. Podobne zdanie ma tylko jedna trzecia osób w wieku 25 - 34 lat.
Przedstawiciele pokolenia Z chcą mieć taką pracę, która zapewnia spełnienie. Ale jest też, rzecz jasna, dobrze płatna.