Zmiana pracy w planach 4 na 5 pracowników pokolenia Z

Pokolenie Z nie jest zadowolone z pracy / Fot. Fre
Pokolenie Z nie jest zadowolone z pracy / Fot. Freepik.com
Większość przedstawicieli pokolenia Z uważa, że ich obecne prace nie zapewniają im spełnienia i nie realizują większego celu w społeczeństwie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak wynika z raportu LinkedIn, ok. 80% osób w wieku od 18 do 24 lat rozważa znalezienie nowej pracy. Takiej nie tylko z lepszą płacą (choć to główny powód), ale też zapewniającej większe spełnienie. 

Sprawdź: Aktorki Hollywood

Przedstawiciele pokolenia Z nie mają również problemu z szukaniem innych zajęć. Większość jest zdania, że znajdzie lepszą pracę i ma optymistyczne nastroje, co oczywiście kontrastuje z masowymi zwolnieniami w wielu sektorach, zwłaszcza technologicznym i bankowym, czy też z głosami niektórych ekspertów, przekonujących, że jesteśmy w recesji. 

Ngaire Moyes, country managerka LinkedIn na Wielką Brytanię, tłumaczy, że choć w tym kraju zatrudnienie zaczyna spadać po rekordowym poziomie w zeszłym roku, rynek pracy jest nadal napięty. - Firmy wciąż walczą o pracowników, aby obsadzać najszybciej rozwijające się stanowiska w obszarach takich jak sprzedaż, zrównoważony rozwój i cyberbezpieczeństwo - przekonuje.

Zmiana pracy na taką, która zapewni sens

Pracownicy z pokolenia Z często podkreślają, że nie mają powodu, by utrzymywać dane stanowiska i chętnie zmienią pracę. Większość uważa swoją prace za taką, która nie daje spełnienia, nie wnosi większego wkładu w rozwój społeczeństwa, i zwyczajnie nie ma głębszego sensu. 

Zobacz: Najniższa krajowa w niemczech

Ten pogląd jest mniej powszechny już nawet wśród nieco starszych pracowników. Podobne zdanie ma tylko jedna trzecia osób w wieku 25 - 34 lat. 

Przedstawiciele pokolenia Z chcą mieć taką pracę, która zapewnia spełnienie. Ale jest też, rzecz jasna, dobrze płatna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ