Aktorki Hollywood podbijają świat biznesu i inwestycji

Gwiazdy Hollywood świetnie radzą sobie nie tylko n
Gwiazdy Hollywood świetnie radzą sobie nie tylko na filmach / Fot. Lookstudio, Freepik.com
Zwyciężczynie złotych globów mają nie tylko talent aktorski - doskonale radzą sobie również w biznesie i pomnażaniu majątków. Czego możemy się nauczyć?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W minionym roku pisaliśmy o tym, jak niektóre aktorki i aktorzy radzą sobie poza wielkim ekranem. Często byliśmy zaskoczeni, jak dobrze udaje im się pomnażać majątek. Aktorki Hollywood robią to świetnie. 

Zaczęliśmy publikować te treści w ramach tematyki "marka osobista", aby dostarczać inspiracji. W lutym pisaliśmy o Gal Gadot, która jest nie tylko aktorką, ale też właścicielką firmy. Była Miss Izraela (zdobyła tytuł w wieku 18 lat) obecnie znana jest na całym świecie ze swojej roli Wonder Woman.

Gadot prowadzi firmę produkcyjną wraz z mężem i jest m.in. producentką najnowszego Wonder Woman 1984. Trzyma się tego, na czym się zna, natomiast maksymalizuje możliwości zarobkowe - nie tylko aktorka, ale i producentka. 

Warto postępować podobnie w praktycznie każdej branży. Piszesz książkę? Bądź nie tylko autorem, ale i wydawcą. Sprzedajesz jakieś towary? Bądź nie tylko sprzedawcą, ale i staraj się je produkować.

Reese Witherspoon to kolejna gwiazda, o której warto wspomnieć. Legalna Blondynka to dziś dojrzała bizneswoman z majątkiem na poziomie 200 mln dol. Majątek pomnaża dzięki temu, że jest nie tylko aktorką, ale występuje również w reklamach (zarabianie na wizerunku i marce osobistej), jak i pracuje jako producentka. Ponadto jest inwestorką, skupiając się przede wszystkim na rynku nieruchomości.

Aktorki Hollywood są świetną inspiracją 

Scarlett Johansson to kolejna aktorka, która nie ma problemu z zarabianiem ogromnych kwot. Do tego stopnia, że kiedy pojawił się ostatni film Black Widow, uznała że otrzymała za niskie wynagrodzenie i pozwała Disneya. 

Johansson zgromadziła majątek rzędu 200 mln dol., a na jednym filmie potrafi zarobić nawet 20-30 mln. Czerpie też duże zyski z reklam i sponsoringu, zarabiając na marce osobistej. Ma też kilka nieruchomości, ale raczej na użytek własny niż na wynajem czy sprzedaż. 

Jej sukces to świetny dowód na to, że trzeba się cenić i sięgać po swoje. A dodatkowo: personal branding to w obecnych czasach doskonały sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy i podnoszenie stawek. Masz duże zasięgi? Dostajesz pięć razy więcej niż ci, których ich nie mają.

Kolejna aktorka, o której chcemy wspomnieć to Jessica Biel. Zgromadziła miliony dolarów i tak naprawdę... stawia na różne eksperymenty. Prowadzi np. restaurację, która przynosi straty. Ma też umowę ze swoim mężem, Justinem Timberlake'em, że jeśli ją zdradzi, to zapłaci jej 500 tys. dol. za pojedynczy skok w bok. Dziwne, prawda? Cóż, taki już jest ten świat Hollywoodu.

Biel pracuje jako aktorka i producentka, jak również ma różne partnerstwa biznesowe i występuje w reklamach. Ze względu na to, że jest atrakcyjna i ma świetną figurę, nie ma problemu z reklamowaniem odzieży oraz kosmetyków. 

To dobry przykład tego, że w życiu warto wykorzystywać swoje silne strony i mieć ich świadomość. Szkoda czasu na bycie skromną, albo udawanie, że nie jest się piękną kobietą. Jessica nie ma z tym problemu i doskonale wykorzystuje swoje atuty w świecie biznesu, stale umacniając markę silnej, pewnej siebie kobiety sukcesu.

Charlize Theron początkowo chciała być baletnicą, ale nie wyszło - doznała kontuzji kolana. Dziś jej nazwisko to marka znana na całym świecie. Zarabia miliony dolarów nie tylko na filmach, ale również na partnerstwach i reklamach. Np. w 2004 r. podpisała kontrakt z Johnem Galliano, wystąpiła w reklamach Christiana Diora, a w latach 2005-2006 zarobiła 3 mln dolarów na promowaniu zegarków Raymond Weil.

Oprócz tego ma kilka nieruchomości, niemniej raczej na użytek własny i nie traktuje ich jako inwestycje pod wynajem. Rozważa jednak sprzedaż niektórych miejsc.

Warto dodać, że w 2007 r. Charlize stworzyła Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), którego misją jest wspieranie afrykańskiej młodzieży w walce z HIV/AIDS. Projekt, skoncentrowany głównie w Republice Południowej Afryki, ma na celu wspieranie organizacji społecznych.

Carrie-Anne Moss, znana na świecie jako Trinity z filmów Matrix, ciągle pracuje w Hollywood, ale bardziej na pół etatu. Za pieniądze, które zarobiła na filmach, założyła m.in. własną lifestyle'ową markę Annapurna Living, której celem jest wzmacnianie kobiet poprzez uważność i medytację. Annapurna Living prowadzi kursy online na temat tego, jak wieść rozważne i uważne życie, oferując pomoc kobietom, które borykają się ze stresami i tempem współczesnego świata, oraz jak to wszystko ma się do bycia żoną i matką.

Warto poczytać również o tym, co robi i jak pracuje na swój sukces Evan Rachel Wood oraz Penélope Cruz. Obie panie również są świetną inspiracją dla innych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ