Zeszyt online z użyciem AI pomaga w nauce matematyki

Zeszyt online / Fot. Materiały własne
Zeszyt online / Fot. Materiały własne
"Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy" to projekt realizowany parę lat temu przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który zgromadził ponad 370 tys. rozwiązanych zadań matematycznych. Co to dało?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Projekt realizował dwa cele: podniesienie u uczniów kompetencji matematycznych oraz weryfikację działania nowej wersji systemu Zeszyt Online. 

Specjaliści opracowali, z wykorzystaniem AI, system wspierający naukę matematyki. Platforma Zeszyt Online działa bezpośrednio w przeglądarce internetowej, a uczeń po zalogowaniu otrzymuje zadania dostosowane poziomem trudności do jego bieżących umiejętności. Z czasem, gdy realizujemy coraz więcej zadań, ich zakres i poziom trudności zmieniają się w taki sposób, aby rozwijać nasze umiejętności - tutaj z pomocą przychodzi wspomniana sztuczna inteligencja. 

Sprawdź: Oszust z Tindera

Jak przekonują twórcy projektu, Zeszyt Online jest systemem, który zaopiekuje się uczniem od szkoły podstawowej aż do zakończenia edukacji w szkole zawodowej, liceum czy nawet renomowanych uczelniach technicznych. 

Matematyka z zeszytem online

Zadania oferowane w usłudze Zeszyt Online są bardzo zróżnicowane. Dotyczą oczywiście matematyki, ale zaczynając od matematyki elementarnej, kończąc na kursach dla studentów z zakresu analizy matematycznej, algebry, logiki, teorii mnogości, matematyki dyskretnej, rachunku prawdopodobieństwa, równań różniczkowych czy analizy zespolonej.

Proces nauki jest personalizowany przy użyciu AI, aby uczeń miał odpowiednio dobierane zadania. Twórcy platformy przekonują, że są tutaj bardzo skuteczni i Zeszyt Online świetnie diagnozuje potrzeby i problemy uczniów.

Zobacz: 1000 plus

Korzystając z matematycznego zeszytu internetowego mamy też możliwość zdobywania nagród. Są to wirtualne dodatki, otrzymywane podczas rozwiązywania zadań - sprawiają, że uczniowie chętniej uczą się matematyki i niejako rywalizują z innymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ