Prototyp Izery na trasie S2. Jak prezentuje się "polski samochód elektryczny"?

Fot. Electromobility Poland
Fot. Electromobility Poland
Na facebookowym profilu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojawiły się zdjęcia z zamkniętego odcinka drogi ekspresowej S2, na których można zobaczyć prototyp Izery - pojazdu zapowiadanego jako "polski samochód elektryczny".

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zdjęcia wyczekiwanego samochodu - ku zaskoczeniu wielu - opublikowała GDDKiA. To zapowiedź materiału, jaki niedługo ukaże się na jednym z internetowych portali motoryzacyjnych. Jak ustalił Dziennik.pl, samochód dotarł na plan zdjęciowy na lawecie, jednak przed kamerą jeździł o własnych siłach.

Internauci są podzieleni co do wyglądu Izery, mimo wszystko przeważają jednak opinie pozytywne. Fani chwalą nowoczesną stylistykę, wyrażają za to obawę o to, czy tablica rejestracyjna mocno nie zepsuje ogólnego wrażenia. Pytają również, czy z planami dotyczącymi Izery łączą się również plany o stawianiu stacji ładujących przy najczęściej użytkowanych drogach.

"Polski samochód elektryczny"

Za Izerę odpowiada ElectroMobility Poland. To spółka istniejąca od 2016 roku, a powołana przez kontrolowane przez państwo koncerny energetyczne - dlatego sami twórcy chętnie mówią o nowej marce jako o "sukcesie polskiej innowacyjnej gospodarki". Każdy z czterech energetycznych gigantów - PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Energa SA, Enea SA, Tauron Polska Energia SA - posiada po 25 proc. kapitału akcyjnego, uzyskując tym samym 1/4 głosów na walnym zgromadzeniu funkcjonariuszy.

Pierwsze modele marki mają zostać wprowadzone do produkcji w 2023 roku i mają być produkowane w fabryce budowanej na Śląsku. Więcej o Izerze przeczytacie w naszej relacji z premiery.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY