Popularność kiszonek, cechy dobrego networkingu oraz AI w księgowości, czyli rozmowy, jakie przeprowadziliśmy podczas Evolutions: Meetup & Showcase

Evolutions: Meetup & Showcase to jedno z najważniejszych spotkań ekosystemu startupowego w Polsce.
Evolutions: Meetup & Showcase to jedno z najważniejszych spotkań ekosystemu startupowego w Polsce. / Fot. Materiały prasowe
Evolutions: Meetup & Showcase to jedno z najważniejszych spotkań ekosystemu startupowego w Polsce. Relację z wydarzenia organizowanego przez Startup Wrocław i OVHcloud przeczytacie w sierpniowym wydaniu My Company Polska, a już dziś publikujemy wszystkie wywiady, jakie przeprowadziliśmy!

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jakie są największe ludzkie moce w starciu z AI? Katarzyna Can dowodzi, że są to nasze tzw. umiejętności miękkie.

Myślisz, że podpisanie umowy z funduszem to bułka z masłem? No to przygotuj się na prawdziwą przeprawę. Na szczęście pomoże ci w niej Łukasz Feldman, który zdradza co w tym procesie może pójść nie tak.

Ahmad Piraiee dla My Company Polska opowiada o tym jak stworzyć (prawie) idealny pitch i dlaczego każda tego typu prezentacja powinna się składać z kilku kluczowych elementów.

Natalia Świrska-Załuska w szczerej rozmowie opowiada o tym, jak jest być kobietą w świecie startupów, czy ta męska dominacja kruszeje.

HiPets to startup, który możecie kojarzyć z jednej z okładek "My Company Polska" - okładka sprzed dwóch lat, na której znalazła się Dorota była jedną z najlepiej sprzedających się w całym roku. Jak od tego czasu rozwinęła się spółka?

Długie kolejki do specjalistów i krótki czas na wywiad lekarski to codzienność polskich pacjentów. Startup Coraz Zdrowiej, chce odzyskać dla lekarzy nawet 2 godziny dziennie, dzięki zdjęciu z ich barków obowiązków, które mogą przejąć maszyny.

Jak pisać o technologii, żeby zainteresować nią ludzi? Na takie pytanie próbuje odpowiedzieć sobie każdy dziennikarz technologiczny. Ale z Yashem Chawlą rozmawiamy nie tylko o tym - to również próba odpowiedzi na pytanie, jak tworzyć firmy, które zmieniają świat.

Zdecydowana większość ekspertów podkreśla, że jeśli chodzi o rozwój sztucznej inteligencji, Polska stoi przed epokową szansą w historii - możemy odegrać gigantyczną rolę w świecie technologii, stając się co najmniej lokalnym liderem. Ale czy to nie jest wyłącznie myślenie życzeniowe?

Prosoma rozwija cyfrowe rozwiązania terapeutyczne, które mają na celu wsparcie zdrowia psychicznego pacjentów onkologicznych. To o tyle istotne rozwiązanie, że według danych, ponad połowa osób z diagnozą nowotworową doświadcza problemów takich jak lęk, depresja czy zespół stresu pourazowego (PTSD).

Poniższa rozmowa to nie tylko garść porad o tym, jak mówić ze sceny, żeby inwestorzy - i nie tylko - chcieli cię słuchać. To również odwiedziny w świecie magii, który - jak się okazuje - ma ze startupami więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać...

Wojciech Buła to founder z bardzo ciekawą historią. Choć ma za sobą zawodowe epizody w Japonii czy Holandii, obecnie działa w Polsce, a konkretnie - we Wrocławiu. Skąd taka decyzja? Co ma do zaoferowania lokalny ekosystem startupowy? Polecamy rozmowę!

Załóżmy taką sytuację: masz pomysł na biznes, wiesz, że chciałbyś rozwijać coś innowacyjnego, ale nie do końca masz pojęcie, od czego zacząć, gdzie szukać pomocy, skąd czerpać wiedzę. Ta rozmowa to próba odpowiedzi na podstawowe pytania, jakie na początku zadaje sobie większość founderów.

Po pandemii większość ekspertów wieściła, że praca zdalna zostanie z nami na zawsze. Obecnie najpopularniejszy model ten hybrydowy, choć jednocześnie coraz więcej firm chce powrotu pracowników do biur na stałe. Jak więc wygląda przyszłość rynku biur? I czym są biura flex?

Kiszone Specjały to rodzinna firma, która chce rozkochać Polaków w napojach opartych na kiszonkach. Jak perspektywiczny jest to biznes i o czym trzeba pamiętać, budując rozpoznawalność marki w mediach społecznościowych? O to pytamy Bartosza Jurgę, kiedyś informatyka, dziś przedsiębiorcę.

Wielu fachowców obawia się, że sztuczna inteligencja odbierze im pracę. A jak to wygląda w księgowości? Jak biura rachunkowe odnajdują się w tej nowej rzeczywistości? Polecamy rozmowę z Ewą Piotrowską!

Dostrzegalne obecnie zjawisko? Korporacje zwalniają zespoły, spychają pewne obowiązki na managerów wspieranych przez algorytmy. Zamiast wielu pracowników, firmy potrzebują fachowców wyspecjalizowanych w konkretnych obszarach. I tu - cali na biało - wkraczają freelancerzy. Jak mogą odnaleźć się w obecnej rzeczywistości?

Wszyscy powtarzają ci, że dobry networking to podstawa sukcesu. Ale czy tak naprawdę wiadomo, co sprawia, że nawiązywanie kontaktów przynosi wymierne korzyści? O wskazówki pytamy Mateusza Woźniaka, który na budowaniu relacji zjadł zęby. Zresztą - posłuchajcie sami.

Rozwój technologii ma swoje jasne i mroczne strony. Tym razem rozmawiamy o tych jasnych. Czym jest Tech To The Rescue? W jaki sposób można zaangażować się w działania organizacji? Wskazówki znajdziecie w naszej rozmowie.

Przedstawiciele których zawodów powinni się bać sztucznej inteligencji, a których wręcz przeciwnie?

Choć dynamika rozwoju e-commerce w ostatnich miesiącach wyhamowała, w branży wciąż wiele się dzieje. Poznajcie najważniejsze trendy w sektorze! Uwaga, jest nie tylko o personalizacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ