Microamp dołącza do programu akceleracyjnego NATO DIANA
Dawid Kuchta, prezes Microamp. / fot. mat. pras.Microamp skoncentruje się na przekształceniu swojej technologii 5G mmWave w rozwiązanie odpowiadające wymaganiom operacji wojskowych i ratowniczych. Kluczowe aspekty projektu obejmują bezpieczeństwo, stabilność oraz mobilność. Firma planuje stworzenie systemu umożliwiającego szybkie wdrożenie sieci bezprzewodowych w trudnych warunkach, takich jak klęski żywiołowe czy działania taktyczne.
– Nasze partnerstwo z NATO DIANA to potwierdzenie, że innowacje w dziedzinie łączności mogą odegrać kluczową rolę w sektorze obrony. Dzięki wsparciu ekspertów NATO oraz dostępowi do ich ośrodków testowych będziemy mogli dostosować nasze rozwiązania do najwyższych standardów operacyjnych – powiedział Dawid Kuchta, prezes Microamp.
Wsparcie NATO DIANA: krok w przyszłość
Współpraca w ramach DIANA umożliwi Microamp przetestowanie technologii w różnych środowiskach i scenariuszach operacyjnych. Z pomocą konsultantów i ekspertów NATO, firma udoskonali swoje produkty, dostosowując je do rzeczywistych potrzeb działań obronnych i ratowniczych.
Projekt ten opiera się na bogatym doświadczeniu Microamp w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań 5G mmWave, które już teraz są wykorzystywane w takich sektorach jak energia, logistyka, produkcja czy publiczne usługi. Współpraca z liderami technologicznymi, takimi jak AMD, Radisys i Druid Software, dodatkowo wzmacnia pozycję firmy jako innowatora w dziedzinie łączności.
Technologia na potrzeby krytycznych operacji
Współczesne wyzwania związane z bezpieczeństwem i obroną wymagają innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Microamp zamierza wprowadzić na rynek systemy oparte na technologii 5G mmWave, które zapewnią wielogigabitową prędkość przesyłu danych oraz ultra-niskie opóźnienia. Takie rozwiązania mogą odegrać kluczową rolę w misjach wymagających natychmiastowej i niezawodnej komunikacji.
O programie NATO DIANA
DIANA to inicjatywa NATO mająca na celu przyspieszenie rozwoju technologii podwójnego zastosowania w krajach członkowskich Sojuszu. Program wspiera firmy, oferując dostęp do zasobów badawczych, sieci kontaktów i ekspertów. Jego celem jest rozwój innowacji, które mogą być wykorzystywane zarówno w sektorze cywilnym, jak i wojskowym, w tym w reagowaniu na zagrożenia oraz minimalizowaniu skutków konfliktów.
NATO Diana z pierwszą inwestycją. Aquark Technologies pozyskał 5 mln euro
Do Aquark Tedchnologies trafiło 5 mln euro w rundzie pre-seed prowadzonej przez NATO Innovation Fund. Finansowanie pochodzi od EIFO, UKI2S (zarządzanego przez Future Planet Capital) i MBDA. Startup przeznaczy pozyskany kapitał na zwiększenie skali i dostępności swojej technologii czujników kwantowych.