Inwestorzy postawili na Inpost. Firma o krok od debiutu na giełdzie w Holandii

Fot. InPost
Fot. InPost
Debiut publiczny akcji spółki InPost przebiega lepiej, niż przewidywała to firma. 25 stycznia poinformowano o skróceniu oferty publicznej do 26 stycznia do godz. 15 ze względu na olbrzymi popyt ze strony inwestorów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zapisy na akcje InPostu zaczęły się 21 stycznia i miały potrwać do 28 stycznia. Tymczasem ze względu na bardzo duży popyt, InPost zdecydował się na skrócenie terminu przyjmowania zapisów do 26 stycznia. Oznacza to także szybszy debiut akcji na giełdzie w Amsterdamie - ma to nastąpić już 27 stycznia. 

W ofercie publicznej znalazło się łącznie około 200 mln akcji. Będzie to około 40 proc. akcji InPostu. Pierwotna cena jednego udziału to od 14 do 16 euro za sztukę. Oznacza to, że wartość oferty publicznej może wynieść około 3 mld euro przy kapitalizacji spółki na poziomie nawet 8 mld euro, czyli nawet 36 mld złotych.

W ostatnich tygodniach InPost poinformował o znaczącej inwestycji - fundusze należące do BlackRock oraz Capital World Investors i GIC Pte. nabyły pakiet prawie 69 mln akcji za nieco ponad miliard euro. 

InPost posiada obecnie około 11 tys. paczkomatów. Co roku w Polsce ma przybywać nawet 2,5 tys. paczkomatów. Do końca tego roku w kraju ma być nawet 15,5 urządzeń. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ