Future Collars wkracza na rynek Czech i Słowacji. "To dla nas strategiczny krok"

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska
Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, fot. materiały prasowe
Future Collars - szkoła kompetencji cyfrowych - kontynuuje ekspansję na europejskim rynku, wprowadzając swoje kursy programistyczne do Czech i Słowacji. Przedstawiciele firmy przekonują, że to strategiczny krok przed dalszym rozwojem.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W ramach współpracy w Czechach i Słowacji, Future Collars oferuje bootcampy skierowany zarówno do początkujących, jak i osób już znajdujących się na ścieżce IT. Program obejmuje wsparcie informacyjne i doradcze, w tym warsztaty grupowe oraz wsparcie w rekrutacji w języku angielskim, a także specjalistyczny test predyspozycji IT Talent Profile. Kursy zawierają również elementy sztucznej inteligencji, umożliwiając uczestnikom zdobycie nie tylko podstawowej wiedzy z zakresu programowania, ale również umiejętności związanych z AI, które są coraz bardziej poszukiwane na rynku pracy.

Czeska i słowacka scena technologiczna jest zdominowana przez rozwój aplikacji mobilnych, rozwiązań e-commerce, fintechu i sztucznej inteligencji, co świadczy o jej dynamicznym rozwoju oraz przewiduje ogromne zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT. Wzrost liczby startupów, firm IT oraz centrów rozwoju oprogramowania otwiera nowe możliwości zatrudnienia dla specjalistów IT - komentuje Beata Jarosz, CEO Future Collars. I dodaje: - Oferowany przez nas reskilling i upskilling stanowią kluczową odpowiedź na problemy z dostępem do specjalistów IT i pomaga firmom i pracownikom osiągnąć większy potencjał. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy odegrać znaczącą rolę w podnoszeniu kompetencji oraz przebranżowieniu pracowników na czeskim i słowackim rynku. Dodatkowo, specjaliści pracujący na czeskim rynku IT są najlepiej wynagradzani w Europie Środkowo-Wschodniej, co jeszcze bardziej czyni korzystanie z kursów Future Collars atrakcyjnym dla osób, które chcą się przebranżowić i zdobyć pracę w branży IT.

Future Collars - potencjał na czeskim rynku

Praga i Brno, dwa największe miasta Czech są głównymi centrami technologicznymi, znanymi z dynamicznego ekosystemu i atrakcyjnej lokalizacji dla inwestycji zagranicznych. Mają one silne pozycje w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo i bioinformatyka.

Ponadto w Czechach swoje siedziby lub przedstawicielstwa mają takie firmy technologiczne jak Microsoft, IBM, Oracle, SAP, Red Hat, Honeywell, Siemens, Cisco, Accenture, Deloitte. Obecność tych firm świadczy o rosnącej atrakcyjności czeskiego rynku dla sektora technologicznego, który rozwija się w ekspresowym tempie. A jak wiadomo, wraz z rosnącą liczbą startupów, firm IT i centrów rozwoju oprogramowania, pojawiają się nowe możliwości zatrudnienia dla specjalistów IT.

Jednak rynek ten zmaga się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników.

- Wprowadzenie naszych kursów na rynek czeski pozwoli nam nie tylko sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów IT, ale również zapewnić wysoką jakość szkoleń, które pomogą uczestnikom zdobyć konkurencyjne umiejętności i rozwinąć swoje kariery w branży IT. Dodatkowo, nasze kursy zostały wzbogacone o elementy sztucznej inteligencji (AI), co pozwala uczestnikom na zdobycie nie tylko podstawowej wiedzy z zakresu programowania, ale również umiejętności związanych z AI, które są coraz bardziej poszukiwane na rynku pracy - wyjaśnia Joanna Pruszyńska-Witkowska, CEO Future Collars.

Future Collars - potencjał na słowackim rynku

Słowacja, podobnie jak Czechy, doświadcza dynamicznego wzrostu sektora technologicznego. Również na rynku Słowacji swoje siedziby lub przedstawicielstwa mają takie firmy technologiczne jak: IBM, Dell, AT&T, Accenture, Infosys, Siemens, SAP, Microsoft. Ponadto w Bratysławie i Koszycach istnieje wiele parków technologicznych oraz inkubatory startupów. Miasta te mają znaczący potencjał w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, e-commerce, oprogramowanie dla sektora bankowego i ubezpieczeniowego.

- Wiemy, że wraz z rozwojem słowackiego sektora technologicznego, zapotrzebowanie na specjalistów IT o różnych umiejętnościach jest ogromne. Oferując Słowakom kursy programistyczne, umożliwiamy im zdobycie praktycznych umiejętności i wiedzy potrzebnej na rynku pracy. Kursanci, którzy ukończą nasze kursy będą dobrze przygotowani do podjęcia pracy w branży IT i zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na specjalistów - podsumowuje Beata Jarosz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ