Startuje II edycja funduszu stypendialnego Różnorodność w IT

Różnorodność w IT
Różnorodność w IT
Future Collars, nowoczesna szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online, uruchomiła nabór do drugiej edycji funduszu stypendialnego Różnorodność w IT. Celem inicjatywy jest wsparcie osób z ograniczeniami finansowymi i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej w zdobyciu niezbędnych umiejętności do rozpoczęcia pracy w branży IT. Partnerami funduszu są: NESsT, No Fluff Jobs, Eklektika – Language Means Business i My Company Polska.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak informuje Straż Graniczna, od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, do Polski wjechało 3,275 mln uchodźców z Ukrainy. Schronienia w Polsce szukają głównie kobiety z dziećmi – stanowią oni 94 proc. osób, które do końca marca uzyskały numer PESEL. Rozumiemy, jak ważne jest, aby te osoby szybko znalazły zatrudnienie, które przyniesie im godne zarobki. Dlatego 3 miejsca w funduszu zostaną zagwarantowane uchodźczyniom z Ukrainy. Fundusz skierowany jest ponadto do osób pochodzących ze środowiska marginalizowanego – bezrobotnych, którzy stracili pracę w wyniku pandemii lub automatyzacji stanowiska pracy, osób z niepełnosprawnościami, kobiet będących na urlopach wychowawczych, uchodźców, przedstawicieli grupy LGBTQ+ czy opiekunów osób zależnych.

- Kobiety w No Fluff Jobs stanowią silnie reprezentowaną grupę. Obecnie pracuje u nas 130 osób – w tym 63 kobiety. W ciągu ostatnich 12 miesięcy na 31 awansów aż 19 dotyczyło właśnie naszych specjalistek. Politykę równych szans pielęgnujemy także, używając inkluzywnego języka, który w branży IT bywa szczególnie pomijany – i właśnie dlatego jest tak potrzebny. Wierzymy, że jedynie połączenie oraz wymiana kompetencji między mężczyznami i kobietami pozwoli wydobyć pełen potencjał zespołu. Nic więc dziwnego, że inicjatywa Future Collars skradła nasze serca i z radością ją wspieramy – mówi Magdalena Gawłowska-Bujok, Founder & COO, No Fluff Jobs.

Zdobycie niezbędnych kompetencji i umiejętności szansą na pierwszą pracę w IT

Stypendyści będą mogli wybrać następujące kursy: Product Owner, Frontend Developer, UX Designer i Python Developer oferowane przez Future Collars. Dzięki wsparciu finansowemu NESsT oraz No Fluff Jobs otrzymają 90 proc. dofinansowania do wybranego bootcampu. Beneficjenci wezmą również udział w programie mentoringowym oraz lekcjach języka angielskiego dedykowanego IT dzięki Eklektika – Language Means Business. Po zakończeniu kursu i zdobyciu certyfikatu, otrzymają wsparcie od ekspertów Future Collars w rekrutacji i procesie poszukiwania pracy. Stypendyści będą zobowiązani do odbycia wolontariatu w dowolnej formie w wybranej organizacji społecznej.

- Wszyscy beneficjenci I edycji funduszu z sukcesem ukończyli wybrane kursy, a niektórzy, co niezmiernie nas cieszy, zdobyli już pierwszą pracę w IT. Jesteśmy dumne, że w tym roku wraz z partnerami, uruchomiliśmy drugą edycję programu i ponownie możemy pomóc wyłonionym stypendystom w rozwinięciu skrzydeł w branży IT – mówią Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars.

- Udział w funduszu stypendialnym Różnorodność w IT umożliwił mi podniesienie kompetencji technicznych. Ale to tylko fragment tego, co otrzymałam. Przede wszystkim dał mi możliwość poznania ludzi z branży IT i otoczenia. Dzięki temu czuję się pewniej przed wejściem na rynek pracy, a mam za sobą bardzo długą przerwę związaną z macierzyństwem i opieką nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w funduszu, to był dobry pierwszy krok ku zmianom – opowiada Ewelina Nowak, beneficjentka funduszu Różnorodność w IT i absolwentka kursu Python Developer.

Ambasadorką funduszu jest Sylwia Błach – mentorka Future Collars, programistka, pisarka i blogerka. Uznana przez Fundację Integracja za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Osoby, które zgłoszą się do funduszu, otrzymają darmową prenumeratę miesięcznika My Company w wersji drukowanej i cyfrowej na 3 miesiące. Wyłonieni stypendyści będą mogli z kolei skorzystać z rocznej prenumeraty w wersji premium.

Zgłoszenia do funduszu odbywają się poprzez formularz on-line znajdujący się na stronie Future Collars w zakładce Fundusz Różnorodność w IT. Aplikacje można składać do 20 maja br. do 23:59. Więcej informacji o funduszu i regulamin znajdują się na stronie internetowej Future Collars.

ZOBACZ RÓWNIEŻ