Wydanie 4/2021 (67) miesięcznika „My Company Polska”

Miesięcznik My Company Polska - Wydanie 4/2021 (67)

Data publikacji: 01.04.2021

Polityka, miłość i seks. Magda Mołek i Joanna Keszka, autorki podcastu Rozważna i erotyczna. Wywiad

W podcastach jest i polityka zagraniczna, i psychologia, i seks. Dziś to jedna z najbardziej demokratycznych platform pozwalających na szerzenie treści, których nie znajdziesz nigdzie indziej – mówi Magda Mołek, dziennikarka, która wspólnie z trenerką kreatywnego seksu, Joanną Keszką, dla Empik Go tworzy podcast „Rozważna i erotyczna”.

Marta Kwiatkowska

Czytaj swoje e-wydania miesięcznika „My Company Polska” w aplikacji mobilnej na Android, iPad oraz iPhone

Google Play App Store
Spis treści wydania 4/2021 (67)

100

Zarządzanie

Zdobyć rozgłos

Jak zyskać rozgłos dla produktów i idei? Jednym ze sposobów jest wytwarzanie waluty społecznej. Nasze produkty i usługi muszą umożliwiać klientom poprawę ich wizerunku.

105

Nowe technologie

Do tańca i do różańca

Lenovo IdeaCentre AIO 5i to kolejne urządzenie, które może wypłynąć na fali „nowej rzeczywistości”. Czy sprzęt sprawdza się w dobie home office i zdalnego nauczania? Zobaczmy!

106

Nowe technologie

Dane pod ochroną, czyli o pozornym oszczędzaniu

Nawet w małej firmie do efektywnego prowadzenia działalności nie wystarczy już stary, zdezelowany komputer z leciwym pakietem biurowym i wiekowym systemem operacyjnym. Podłączenie do internetu to teraz konieczność, a dołączenie do globalnej sieci wymaga dbałości o sprzęt i oprogramowanie. Jej brak może spowodować ogromne straty.

112

Zarządzanie

Informatycy. Instrukcja obsługi

Mają większą swobodę, lepsze warunki pracy i zarobki wyższe niż średnia firmowa. Do tego szefowie z działem IT obchodzą się jak z jajkiem – przynajmniej tak to widzi reszta pracowników. Jak zarządzać zespołem, którego częścią są informatycy?

120

Wywiady

Czas działa na korzyść PPK! [WYWIAD]

Poziom partycypacji w programie PPK będzie rósł. I czas jest po stronie tych, co już są w programie, bo oni mają pieniądze – uważa Robert Zapotoczny, prezes spółki PFR Portal PPK.

124

Felietony

Problem alkoholowy

Na naszych sklepowych półkach wesołe „małpki” z filigranowych kapucynek przemieniły się w dobrze umięśnione koczkodany. To efekt wprowadzenia tzw. ustawy cukrowej, która nowym podatkiem objęła także wytrawne wódki w opakowaniach o pojemności do 300 ml. Buteleczki od razu nabrały więc trochę ciała. Mają teraz już 350 ml i dzięki temu nie podlegają nowej opłacie. No i przynoszą jeszcze więcej radości.

125

Raporty

Raport Zielony Ład. Zostań zielonym prosumentem

Rozwój generacji rozproszonej to nie tylko szansa na elastyczne uzupełnianie dostaw energii – szczególnie na terenach słabiej zurbanizowanych – ale przede wszystkim na przyspieszenie procesu dekarbonizacji naszego kraju. No i firmy mogą na tym zarobić.

130

Drive

Komputery na czterech kółkach

Wprawdzie na auta autonomiczne jeszcze trochę poczekamy, ale jedno jest już pewne: samochody to teraz skomplikowane urządzenia elektroniczne, do których doczepiono cztery koła. Nowe, bogato wyposażone modele przypominają teraz centra multimedialne. Ale krzemowe chipy ratują też życie i zapewniają komfort.

134

Drive

Mazda 3, czyli prawdziwie alternatywny napęd

Kompaktowe auta tracą popularność na rzecz crossoverów i SUV-ów. Ale i tak nadal są ważnymi modelami traktowanymi jako samochody uniwersalne – poręczne w mieście, ale i wystarczające dla rodziny. Mazda 3 to jeden z ciekawszych kompaktów dostępnych na rynku, także ze względu na zastosowany w niej napęd.

136

Fajrant

Reklama to sport

Świątek i Lewandowski to jedyne globalne marki sportowe pochodzące z Polski. Osiągnięcia Igi i Roberta bezpośrednio rzutują na sukcesy reklamowe i olbrzymie pieniądze. Cała reszta sportowców, poza naszymi skoczkami narciarskimi, gra już tylko w słabej powiatowej lidze. Choć czeka na swoje szanse i propozycje reklamowe.

140

Bohaterowie przedsiębiorczości

Taran biznesu

Genialny inżynier i przemysłowiec Wacław Wolski stworzył fundamenty polskiego przemysłu naftowego. W biznesie był jednak romantykiem, dlatego z jego dokonań skorzystali głównie inni.

148

Książki

Zrozumieć klienta

„Klient nasz pan” – mówi stare przysłowie pamiętające początki rewolucji przemysłowej. Tyle że właśnie trwa rewolucja internetowa. Najwyższa pora, by klient stał się naszym partnerem.

149

Fajrant

Coraz więcej Europejczyków chce rzucić palenie. I szukają sposobów, jak to zrobić

57 proc. konsumentów papierosów elektronicznych w Europie zdecydowało się przerzucić na e-papierosy, bo chciało rzucić lub ograniczyć palenie tych klasycznych. Tak wynika z najnowszego badania Eurobarometr zrealizowanego na zlecenie Komisji Europejskiej. Z kolei najnowszy raport Public Health England (PHE) potwierdza skuteczność wapowania jako terapii zastępczej dla dorosłych palaczy.

151

Fajrant

Jakub Roskosz. Poza biznesem

Zawodowo znacie go jako dyrektora zarządzającego Mosquito i właściciela DuzeRabaty.pl, ale prywatnie to także wielki fan zegarków i koszykówki. Jakub Roskosz wspomina swoje spotkanie z Adamem Wójcikiem i podpowiada, gdzie zjeść najlepsze steki we Wrocławiu.

152

Felietony

Paczka dzieci czy rodziców?

Z posiadania dzieci płynie wiele korzyści dla rodziców. Zostawmy na razie coś tak mgławicowego jak sens życia i zajmijmy się tymi bardziej wymiernymi bonusami.