Będą nowe obostrzenia. "Zakaz poruszania się w Sylwestra i zamknięte hotele"

Fot: Krystian Maj/KPRM Fot: Krystian Maj/KPRM
Dziś, 17 grudnia, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić nowe obostrzenia obowiązujące po 27 grudnia. Jak wynika z informacji portalu wp.pl, rząd planuje m.in. wprowadzić zakaz poruszania się między miastami w Sylwestra oraz zamknąć hotele.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

UWAGA! Konferencja ministra zdrowia z obostrzeniami. Oprócz zamkniętych hoteli i zakazu poruszania się w sylwestra, zamknięte zostaną centra handlowe

 

Wirtualna Polska swoje doniesienia opiera na informatorze z Kancelarii Premiera. Rząd planuje wprowadzić zakaz poruszania się w Sylwestra między miastami. Imprezy będzie można robić, ale tylko do pięciu osób, w gronie rodziny. Według informatora nie będzie to "twardy zakaz" z karami za jego złamanie, ale zalecenie ze względu na to, że 31 grudnia jest dniem pracującym i ludzie mogą poruszać się z domu do pracy.

To nie jedyne obostrzenie. Rząd będzie chciał od 28 grudnia całkowicie zamknąć hotele, pensjonaty i stoki narciarskie. To odpowiedź na omijanie przepisów przez obiekty oraz gości. Więcej o tej sprawie pisaliśmy na mycompanypolska.pl 9 grudnia w reportażu "Restauracyjne podziemie ma się świetnie. Restauracyjne podziemie ma się świetnie. <<Lepiej zaryzykować, nie boimy się kontroli>>".

Według nowych postanowień z hoteli będą mogli tylko korzystać pracownicy służby zdrowia oddelegowani do pracy w szpitalach czy też przedstawiciele służb mundurowych w ramach delegacji do wykonywania zadań.

Obostrzenia zostaną ogłoszone na konferencji prasowej. Nie wiadomo jeszcze, o której godzinie się odbędzie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY