Wsparcie dla branż poszkodowanych przez zamknięcie cmentarzy. Tylko 3 dni na złożenie wniosku!

fot. Adobe stock
fot. Adobe stock
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ponownie ogłosiła program wsparcia dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty przez zamknięcie cmentarzy. Chodzi tylko o wyłącznie o firmy, które nie sprzedały chryzantem.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, pierwotny komunikat pojawił się na stronie ARiMR w poniedziałek, 2 listopada. Po paru godzinach zniknął jednak z serwisu. Dziś około południa został przywrócony z pewnymi zmianami.

Pomoc należy się tym przedsiębiorcom, którzy posiadają co najmniej 50 niesprzedanych chryzantem doniczkowych lub 200 sztuk chryzantem ciętych (tego zapisu w pierwotnej wersji komunikatu nie było) w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży.

Przedsiębiorcy dostaną 20 zł za sztukę chryzantemy doniczkowej i 3 zł za chryzantemę ciętą. Jest jednak problem - termin na wysłanie wniosków upływa 6 listopada. Osoby, które chcą uzyskać pomoc, muszą zwrócić się do kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. Pomoc zostanie wypłacona do końca tego roku. Do programu mogą zgłaszać się tylko te firmy, które mają status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, Ministerstwo Rozwoju informowało o przeznaczeniu 180 mln złotych na pomoc firmom, które poniosły straty przez zamknięcie cmentarzy. Oprócz opisanego wyżej programu nie ma jednak żadnych szczegółów na temat innych form wsparcia dla branży.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ