pandemia
zobacz inne tematyPatent na sukces
Chcesz dać awans? Nigdy nie rób tego na Zoomie! Kluczowe rozmowy firmowe powinno się przeprowadzać osobiście, a nie zdalnie – wynika z badań, których wyniki opublikował naukowy magazyn „NeuroImage”.
Przygotowania do kolejnej pandemii: Kanada namawia do podjęcia wyprzedzających działań
Najnowsze raporty wskazują, że świat stoi w obliczu kolejnego globalnego kryzysu zdrowotnego. Eksperci zajmujący się zdrowiem publicznym coraz częściej zwracają uwagę na nieuchronność pojawienia się nowej pandemii. Wyniki badania przygotowanego na zlecenie rządu Kanady jasno wskazują, że powinniśmy spodziewać się kolejnego ogniska epidemicznego.
Opóźnienia w dostawach iPhonów. Stanęła największa produkcja
Chiny rozprawiają się z pandemią bez sentymentów. Ścisłym lockdownem została objęta największa fabryka iPhonów w mieście Zhengzhou.
Wojna gorsza niż pandemia? Polskie firmy notują spore spadki zysków
Gdy firmy zaczęły powoli wychodzić z lockdown-ów, Rosja zaatakowała Ukrainę. Skutki tej wojny zauważa w swojej działalności aż 67 proc. respondentów - począwszy od utraty kontrahentów, przez konieczność szukania nowych rynków zbytu, po problemy z wakatami.
Prezeska Provident Polska: "Określenia męski i żeński styl zarządzania są raczej umowne" [WYWIAD]
Empatyczne i demokratyczne przywództwo jest nie tyle kobiece, co po prostu dojrzalsze i skuteczniejsze niż zarządzanie strachem – mówi Agnieszka Kłos-Siddiqui, prezeska zarządu Provident Polska.
Mniej oszczędności, więcej długów. Jak zmieniły się finanse Polaków?
Po dwóch latach pandemii zmniejszyła się liczba Polaków, którzy mają oszczędności, za to wzrósł odsetek gospodarstw domowych muszących spłacać długi – wynika z badania CBOS.
Co piąty lokal gastronomiczny upadł przez pandemię [RAPORT]
Około 20 proc. firm z branży gastronomicznej i eventowej w Polsce nie przetrwało pandemii - wynika z najnowszych badań. Oto, jakie żniwo zebrał koronawirus.
Kawa droższa nawet o 80 proc.? Nadchodzą kolejne podwyżki
Zwiększone koszty surowców i produkcji kawy przyniosą kolejne podwyżki cen za filiżankę czarnego napoju.
Janusz Filipiak: "Nie miałem snów o potędze. Czasem stresuję ludzi spokojem" [WYWIAD]
Czasem stresuję ludzi spokojem. Skąd go mam? Rod Stewart zapytany, czy swój charakterystyczny głos dostał od Boga, odpowiedział, że nie – ma go od piwa. Może też tak jest z moim spokojem? A tak serio, to myślę, że z pewnymi rzeczami człowiek się po prostu rodzi – mówi prof. Janusz Filipiak, twórca i prezes Comarchu.
Adam Niedzielski: Od początku kwietnia koniec z obostrzeniami, kwarantanną i maseczkami?
Minister zdrowia, Adam Niedzielski, zarekomendował zakończenie obostrzeń pandemicznych od początku kwietnia - powiedział w wywiadzie na antenie Radia Plus.
Psycholożka: "Praca może nabrać sensu i stać się większą wartością niż przed pandemią" [WYWIAD]
Nowa rzeczywistość jest dla nas ogromną szansą. Jeśli ją wykorzystamy, praca będzie miała dla nas większy sens i większą wartość niż przed pandemią – mówi prof. Agnieszka Wojtczuk-Turek, psycholożka i specjalistka od zarządzania, dyrektorka Instytutu Kapitału Ludzkiego w Szkole Głównej Handlowej.
Najważniejsze informacje ze świata biznesu. Marzec 2022
Najnowsze informacje i wiadomości ze świata biznesu.
Koniec z obostrzeniami. Konferencja premiera
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił stopniowe odejście od obostrzeń pandemicznych.
W zeszłym sezonie branża narciarska straciła kilkaset milionów złotych. Czy teraz nastąpi odbicie?
W zeszłym sezonie straty branży narciarskiej wyniosły kilkaset milionów złotych. Choć w te ferie przedsiębiorcy liczą na odbicie, sytuacja wciąż jest na tyle niepewna, że trudno o rzetelne prognozy. Czy umiarkowany optymizm ośrodków narciarskich jest uzasadniony?
Będą nowe obostrzenia? Minister zdrowia zapowiada możliwe ograniczenie działalności gospodarczych
Zamknięcie "galerii handlowych i innych tego typu miejsc" jest rozważane przez rząd w ramach walki z kolejną falą koronawirusa - powiedział w rozmowie z RMF FM minister zdrowia, Adam Niedzielski.
Psycholog biznesu: "Twoje sposoby walki ze stresem przestają działać? Idź do specjalisty" [WYWIAD]
Jak radzić sobie z lękiem o przyszłość firmy w niepewnych czasach – radzi Bruno Żółtowski, psycholog biznesu, trener i coach.
Pracodawca zapłacił za szczepienie. Inspekcja Pracy nie znalazła problemu, ale sądy mogą nałożyć kary
Inspekcja pracy nie ukarała firmy Oknopolast za wypłacenie pracownikom, którzy się zaszczepili, dodatkowego wynagrodzenia. Zrobić to mogą jednak sądy - informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Małe biznesy po pandemii. Raport Mastercard
Ile małych biznesów przetrwało pandemiczne zamknięcie gospodarki? Sprawdził to Mastercard w globalnym raporcie.
Nike ma problemy. Zabraknie butów przez pandemię
Nike ma problem z dostawami butów. Wszystko przez globalny łańcuch dostaw z Azji. Jak to wpływa na kondycję firmy?
Piotr Arak: "Administracja nie proponuje rewolucji podatkowej. To raczej większa korekta" [WYWIAD]
Nie ma powrotu do neoliberalnych dogmatów gospodarczych sprzed pandemii. Musimy szukać nowych rozwiązań, także w kontekście wyzwań polityki klimatycznej – mówi Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Przedsiębiorcy wygrywają przed sądami. Obostrzenia i kary były niezgodne z prawem
Coraz więcej przedsiębiorców wygrywa sprawy sądowe dotyczące kar nakładanych w ramach walki z pandemią - pisze Puls Biznesu.
Odwołanie stanu epidemii problemem dla firm. Uważaj na zmianę przepisów!
Jeśli rząd ostatecznie odwoła stan epidemii, wówczas przedsiębiorcy muszą błyskawicznie dopasować się do nowych warunków prawnych. Obecnie wciąż działa wiele zapisów zawartych w tarczach antykryzysowych, które wygasną w momencie wyjścia ze stanu epidemii, zwłaszcza w kontekście zatrudniania obcokrajowców.
Sanepid odpuszcza przedsiębiorcy, który otworzył centrum fitness mimo obostrzeń
Sukces przedsiębiorcy, który mimo zakazu działalności zawartym w rozporządzeniu wydanym przez rząd otworzył swoje centrum fitness. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku uchylił trzy decyzje nakładające na niego kary.
Eksperci od turystyki: przed nami długa droga
Rok 2020 był najgorszym w historii turystyki. Obecny, 2021, również zaczął się powoli. Eksperci obawiają się, że poprawa branży nastąpi dopiero za kilka lat.
Adam Abramowicz: Nie wyobrażam sobie lockdownu jesienią. To będzie koniec wielu branż [WIDEO]
Wprowadzenie lockdownu jesienią byłby końcem dla wielu branż i tysięcy przedsiębiorców - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Adam Abramowicz, rzecznik MŚP. Sytuacja byłaby inna, gdyby rząd rzeczywiście w pełnej skali wspierałby przedsiębiorców. Tymczasem rzeczywistość jest inna.
Najważniejsze informacje ze świata biznesu. Czerwiec 2021
Jak co miesiąc prezentujemy najważniejsze informacje ze świata biznesu.
Pandemiczne przeciąganie liny [FELIETON]
„Wszyscy jesteśmy drużyną narodową”. Warto przypomnieć to stare hasło kampanii marketingowej Biedronki związane z promocją reprezentacji Polski w piłce nożnej przygotowującej się na mistrzostwa Europy w 2012 r. Po 10 latach myśl w nim zawarta stała się rzeczywistością!
Wzrost wydatków, utrata pracy. Kto najwięcej stracił na ostatniej fali pandemii?
Podczas, gdy na pierwszej fali pandemii najwięcej pod względem finansowym stracili ludzie młodzi, to ostatnie miesiące najbardziej dotknęły osoby w wieku 40-50 lat. Główny problem? Mocny wzrost cen.
Pandemia COVID-19 wpłynie na walkę o równość w biznesie? "Shecession" staje się faktem
Kobiety stanowią mniej niż 30 proc. członków Sejmu i Senatu, 15 proc. członków zarządów największych spółek w Polsce, natomiast w połowie zarządów nie ma ani jednej kobiety. Pandemia COVID-19 nie sprzyja poprawie tych proporcji. Jakie zmiany systemowe i kulturowe muszą zajść, by polskie kobiety zyskały równość?
Zmiany w procesie luzowania obostrzeń!
Rząd zamierza przyspieszyć proces luzowania gospodarki - poinformował na konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki.
Scott Galloway. POST CORONA – od kryzysu do szans. Biznes w czasach pandemii
Scott Galloway, autor bestsellera Wielka czwórka, a jednocześnie przedsiębiorca, profesor szkoły biznesu NYU i doradca wielu CEO, tym razem analizuje, kto wygra, a kto może przegrać w świecie po pandemii i jakie działania można podjąć w firmie w trakcie kryzysu, by wyjść z niego obronną ręką.
Obostrzenia przedłużone! Konferencja ministra zdrowia
Do 18 kwietnia zostały przedłużone dotychczasowe obostrzenia - ogłosił podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Jak dbać o zmienne potrzeby pracowników w dynamicznej rzeczywistości
Jak troszczyć się o pracowników w rzeczywistości, która jest nieprzewidywalna, pełna zmiennych decyzji, niepokoju i lęku? Jak zadbać o ich motywację, lojalność i poczucie przynależności do organizacji, gdy pracują zdalnie lub hybrydowo? O tym rozmawiamy z Joanną Grudnik, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Grupowych w Unum Życie TUiR S.A.
Mija strach przed ekonomicznymi konsekwencjami pandemii? "Coraz mniej Polaków boi się utraty pracy"
Najnowsza edycja badania Deloitte Global State of the Consumer Tracker pokazuje, że na stabilnym poziomie utrzymuje się ogólny poziom obaw Polaków związanych z pandemią. Opracowany przez firmę doradczą indeks niepokoju w ciągu miesiąca spadł zaledwie o 1 p.p. i obecnie wynosi -1 proc. W Europie bardziej od nas zaniepokojeni są tylko Irlandczycy i Włosi.
Pracownicy coraz bardziej sceptyczni wobec pracy zdalnej. Utrzymać fachowców będzie jeszcze trudniej
Przedłużające się funkcjonowanie firm w gospodarce dotkniętej skutkami Covid-19 na trwałe zmienia model pracy. Proces ten już dziś jest zauważalny szczególnie w obszarze usług wykonywanych przez kadry specjalistyczne. Najbliższy czas będzie testem dla działów HR, przed którymi stają liczne wyzwania.