benefity pracownicze
zobacz inne tematyPrzepis na motywację, czyli przegląd najlepszych benefitów pracowniczych
Dobre dodatki do pensji są, obok wynagrodzenia, najskuteczniejszym sposobem na przyciągnięcie kandydatów do firmy i zatrzymanie u siebie tych, którzy już pracują. Pod warunkiem jednak, że są trafione, czyli odpowiadają aktualnym potrzebom pracowników. Czy da się zaspokoić wszystkie? Oczywiście, że nie. Ale warto inwestować w te, na których najbardziej im zależy. Gra jest warta świeczki, bo dobre samopoczucie i satysfakcja pracowników powodują motywację do pracy i efektywność, a tym samym lepsze wyniki finansowe firmy. A o to chyba każdemu przedsiębiorcy chodzi.
Najcenniejszy benefit
Aż 80 proc. Polaków uważa, że zdrowe odżywianie jest ważne w celu zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Zadbaj o swoich pracowników i zyskaj, także finansowo – radzi Michał Szpala, prezes InnBenefits.
Dbałość w różnych wymiarach
Jak skutecznie budować politykę benefitową, by jednocześnie realizować cele kluczowe z punktu widzenia pracownika i pracodawcy – podpowiada Michał Płaczkiewicz, dyrektor Działu HR, Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej w Unum Życie.
Benefity – nie tylko korzyści „tu i teraz”
Pracownicy będą mieć przekonanie, że jeśli zdarzy się uraz, choroba, wypadek, a nawet jeśli zabraknie bliskiej osoby, nie zostaną wtedy sami.
Asystent dobrostanu
Przyszedł czas na kompleksowe i proaktywne wsparcie wellbeingu, bo dobrostan jest profilaktyką na miarę aktualnych potrzeb pracowników i pracodawców – przekonuje Piotr Szostak, dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju produktu w Benefit Systems.
Kto pyta nie błądzi
Badanie potrzeb pracowników to podstawa udanego programu benefitowego. Warto więc zapytać np. w ankiecie, czego oczekują i, co najważniejsze, postarać się te oczekiwania spełnić.
Krócej znaczy kreatywniej
Dbałość o kondycję pracowników to przewaga konkurencyjna i to nie tylko, gdy chce się pozyskać nowe talenty, ale przede wszystkim zdobyć nowych klientów. Agencja digitalowa Rise360 wyznacza rynkowe trendy...
Owoce, kij czy marchewka? Czyli o współczesnych formach benefitów dla twojego pracownika
O benefitach pracowniczych pisze Ewa Lenc, członkini Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, w ramach której kobiety zyskują przestrzeń do rozwoju i promocji swoich biznesów.
Czy benefity pracownicze wciąż mają znaczenie dla kandydatów? Wywiad z Arturem Białkowskim
Kandydaci, wybierając miejsce pracy, w którym chcą podjąć zatrudnienie, nadal zwracają uwagę na ofertę benefitową. Powiem więcej, benefity stały się już pewnego rodzaju standardem, nie tylko wynagrodzenie jest ważne - mówi Artur Białkowski, dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych, członek zarządu Medicover.
Gleevery promuje nowy benefit: wypożyczaj sprzęt bezpłatnie
Na urlop zabierz profesjonalnego drona z kamerą, wymarzony rower, albo zrób profesjonalne kino domowe w domu – za sprzęt nie zapłacisz ani złotówki – jeśli załapiesz się na nowy benefit dla pracowników. Gleevery promuje dodatek "korzystanie bez kupowania".
Presja płacowa a siła benefitów i zwolnienie z ZUS
Karta Lunchowa to benefit, na którym zyskują wszyscy: działy finansowe, działy HR i pracownicy.
Czas silversów, dumni rodzice, siła kobiet. Gorące trendy HR
W wyścigu o zdobycie i utrzymanie talentów w firmie trzeba śledzić trendy, a jeszcze lepiej je wyprzedzać. Oto dekalog dobrego HR-owca.
Jak dbać o zdrowie pracowników
Narzędzia HR dla małych i dużych firm.
Trampolina do kariery. Dlaczego pracodawcom powinno zależeć, by pracownicy uprawiali sport?
Dlaczego pracodawcom powinno zależeć, by pracownicy uprawiali sport, nawet w godzinach pracy? Choćby z powodu rzadszych absencji. Tylko jak namówić zespół, by odszedł od biurek?
Firmowy dekalog, czyli przegląd rynku benefitów pracowniczych
Łowienie talentów jest trudne, ale jeszcze trudniejsze jest utrzymanie najlepszych pracowników w firmie. Pieniądze to czasem za mało, warto mądrze korzystać z możliwości, jakie dają benefity. Oto przegląd trendów w pozapłacowym motywowaniu pracowników.
Wellbeing w nowej odsłonie
#GreatResignation, wypalenie zawodowe, nowe oczekiwania pracowników, a do tego ich ciągły niedobór na rynku. Jak firmy mogą radzić sobie z tymi wyzwaniami podpowiada Izabela Kluzek-Kot, coach, ekspert ds. wellbeingu.
Benefity finansowe i żywieniowe oraz… słowo dziękuję
Niemal połowa pracowników nie jest zadowolona z oferty benefitowej pracodawcy. Oto kilka praktycznych wskazówek jak to zmienić.
Tony śmieci generowane przez benefity pracownicze. Jak być eko i dbać o pracowników?
Polacy coraz chętniej sortują śmieci, unikają jednorazowych opakowań, oszczędzają wodę i wspierają ekologiczne inicjatywy. Nie zdają sobie jednak sprawy jak duże znaczenie dla ekologii ma wybór sposobu dokonywania przez nas płatności.
W pandemii EY zdał egzamin z relacji wewnątrz firmy
Dodatkowe dni wolne, doposażenie stanowiska pracy w domu i rozwój relacji w zespołach, a także certyfikaty poprawiające kompetencje, możliwość realizacji własnych innowacyjnych pomysłów, wolontariat, promocja różnorodności oraz wsparcie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami – to tylko niektóre sposoby, jakimi EY przyciąga pracowników.
Specjalne benefity, hybrydowy model pracy - 5 oczekiwań milenialsów wobec miejsca pracy
Sondaż przeprowadzony przez Great Place to Work® wśród pracowników z pokolenia Y dowodzi, że w całym USA jedynie 44 proc. milenialsów jest zadowolona ze swojej pracy. To najniższy odsetek w porównaniu z pozostałymi pokoleniami. Czego więc milenialsi oczekują po idealnym miejscu pracy?
Benefity w dobie pandemii. Na co postawiły firmy? [TYLKO U NAS]
Prawie 8 na 10 polskich firm oferuje swoim pracownikom pozapłacowe benefity. W ostatnich miesiącach doszło jednak do dużych przetasowań w ofercie. Szczegółowe badanie w tym zakresie przygotowało Nationale Nederlanden.