My Company Extra
Debata „Inwestycje w trudnych czasach”
Około 33 proc. firm twierdzi, że kolejne miesiące będą dla nich gorsze od poprzednich jeśli chodzi o kondycję finansową. Co zrobić? Jak żyć? Może inwestycje, także w trudnych czasach, nie są wcale kulą u nogi? O to zapytaliśmy ekspertów podczas specjalnej debaty „Inwestycje w trudnych czasach”.
Paweł Bechciński: "Wartości promowane przez markę stają się kluczowym kryterium wyboru dla klientów"
Od firm oczekuje się jasnych stanowisk i spójnych działań. Deklarowanie swoich opinii w ważnych społecznie kwestiach staje się wręcz koniecznością - uważa Paweł Bechciński, Dyrektor ds. Ludzi i Kultury Organizacji w IKEA Retail Polska.
Mariusz Borkowski: "Wypalenie zawodowe to ogromny problem. Należy już bić na alarm"
Jesteśmy przeciążeni pracą i stresem, przez co często tracimy radość obcowania z drugim człowiekiem. Pracodawcy obecnie powinni zapewniać nie tylko podstawowe narzędzia do pracy, ale - muszą także dbać o dobrostan psychiczny podopiecznych - mówi Mariusz Borkowski, Dyrektor ds. marketingu i PR, Polfa Tarchomin.
Inga Songin: "Działania edukacyjne to odpowiedzialność również biznesu. Walczmy o to, co ważne"
Pokolenie Z jest bardziej świadome, to pokolenie aktywistów. Młodzi ludzie chcą poświęcać czas i energię na rzeczy, które przynoszą większą wartość, mają sens. Firmy muszą określić, o czym jest marka, którą zarządzają, bo tylko wtedy działania CSR-owe są wiarygodne i mogą wykorzystać potencjał pracowników - mówi Inga Songin, dyrektor marketingu Reckitt.
Twórcy cux.io: "Nasz kraj martechami stoi. Polacy, przestańcie być zbyt skromni!" [WYWIAD]
cux. io to polski startup specjalizujący się w wykorzystaniu uczenia maszynowego do analizy predyktywnej. Narzędzie umożliwia ograniczenie przetwarzania ogromnej ilości danych i wskaźników, a skupienie się na wnioskowaniu w kontekście konkretnego celu biznesowego.
Jak inżynieria lingwistyczna wspiera biznes? "Przede wszystkim ułatwia automatyzację"
Inżyniera lingwistyczna pozwala na zdjęcie z ludzi pracochłonnych czynności związanych z wyszukiwaniem, analizą i porównywaniem dokumentów. Mali przedsiębiorcy zazwyczaj cierpią na deficyt czasu, dlatego technologia NLP może znacznie usprawnić działania ich firm - przekonuje Jan Filip Staniłko, manager produktu DoRIS, BI Insight.
Twórcy startupu Share.P: "Technologia często wyprzedza umiejętności ludzi" [WYWIAD]
Twórcy Share.P dążą do zmniejszenia natężenia ruchu i zanieczyszczenia powietrza poprzez umożliwienie właścicielom budynków komercyjnych i mieszkalnych wynajmowania i udostępniania miejsc parkingowych oraz punktów ładowania EV w bezpieczny i w pełni zautomatyzowany sposób. Czy wdrażanie idei Smart City to największa szansa dla współczesnych metropolii?
Magdalena Marzec: "Polska jest w europejskiej czołówce jeśli chodzi o ilość marnowanego jedzenia"
Chwalimy się, że mamy dosyć duży szacunek do jedzenia, całujemy chleb, kiedy spadnie nam na ziemię, jednak niestety marnujemy tego jedzenia coraz więcej. Dotychczas jedzenie było raczej tanie, kupowało się go za dużo i za często - zauważa Magdalena Marzec z Too Good To Go.
Dr Jarosław Szczepański: Uczelnie humanistyczne mogą pomóc w budowie kadr dla przemysłu
- Polskie uczelnie humanistyczne mają wbrew pozorom dość duże możliwości, jeśli chodzi o wsparcie kształcenia kadr dla przemysłu - mówi dr Jarosław Szczepański, Uniwersytet Warszawski.
Leszek Buller, dyrektor Centrum Projektów Europejskich: Jak finansować kadry dla przemysłu?
Środki unijne można wykorzystać m.in. dla szkolenia pracowników. Jak to zrobić? Opowiada Leszek Buller, dyrektor Centrum Projektów Europejskich.
Łukasz Gałczyński, ARP: Pracownicy kluczowym zasobem dla polskiego przemysłu
ARP ma pomysł na to, jak zwiększyć zasoby pracowników dla polskiego przemysłu.
Jak zmienia się polski biznes? Dyskusje My Company podczas Forum Ekonomicznego 2022
Trudne czasy wymagają specjalnego podejścia - to jeden z wniosków tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Przedstawiamy nagrania, które zrealizowaliśmy podczas wydarzenia.
To era dużych zmian w branży farmaceutycznej
- Innowacje w obszarze nowych leków i technologii w ochronie zdrowia. To rozwiązania oparte o genetyk czy, części przeciwciał. W badaniach, którymi interesuje się Sanofi, pojawia się coraz więcej "startupowych" pomysłów - tłumaczy Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes Sanofi w Polsce.
Potrzebne jest nowe podejście do nieruchomości. Co czeka branżę w najbliższym czasie? [WIDEO]
JLL w czasie pandemii przeszedł przez duży program zmian. Zmienili się ludzie, ale także i podejście do klientów. - Widzimy, że firmy potrzebują bardziej strategicznego niż transakcyjnego doradztwa. Wspólnie z nimi zastanawiamy się nad nowym podejściem do nieruchomości - komentuje Piotr Wetmański, Chief Operating Officer, JLL.
M. Ciechomska, Orange: Smart city przestało być przyszłością, stało się koniecznością [WIDEO]
Smart city to nie jest fanaberia, ale konieczność. Polskie miasta muszą się jak najszybciej zmieniać. Jak to zrobić? Opowiada Małgorzata Ciechomska, dyrektor sprzedaży i marketingu IoT i Smart Cities, Orange Polska.
M. Włodarczyk, Santander Leasing: Wierzymy w to, że jesienią powrócą inwestycje [WIDEO]
Mimo wielu wyzwań stojących przed rynkiem leasingu w Polsce, trzeba mieć nadzieję na zmianę obecnego, negatywnego trendu. Jeśli gospodarka zacznie się rozwijać, to również i polskie firmy powinny powrócić do inwestycji. Wraz z nimi rynek leasingu powróci do trendu wzrostowego - mówi w rozmowie z My Company Polska Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing.
Czy wciąż jest potencjał na rozbudowę polskiego sektora e-commerce?
Wyjście za granicę to jedna z ciekawszych decyzji, jaką mogą podjąć polscy przedsiębiorcy z sektora e-commerce. Nie jest to jednak decyzja łatwa. O tym, co zrobić, by dobrze przeanalizować rynki, mówili w czasie webinaru zorganizowanego przez My Company Polska eksperci DHL Express.
Jakich kompetencji brakuje młodym founderom? Wywiad wideo z Anną Blajerską
- Wielu founderów wychodzi z założenia, że sam pomysł wystarczy. Dopiero później realia weryfikują ich plany - mówi Anna Blajerska, kierownik projektów w Puławskim Parku Technologicznym.
My Company Polska razem z InCredibles. Ruszają poszukiwania najlepszego startupu!
We wrześniu nasza redakcja zaproponuje jeden startup, który trafi do programu mentoringowego InCredibles.
Innowacje są w naszym DNA. Rozmowa z Ryszardem Hordyńskim
To przedsiębiorcy i prywatni konsumenci zrobili największą rewolucję na polskim rynku energetycznym. Niestety blokują ich regulacje - mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei Polska.
„Cyfryzacja? To się opłaca!” Debata ekspertów w My Company Polska
Wynajem samochodu za pomocą zegarka, zakupy przy użyciu okularów, które same sprawdzają, na którym towarze z wystawy skupiamy wzrok, inteligentne lodówki pilnujące zakupów żywności. To nie futurystyczna wizja Stanisława Lema, lecz przewidywania uczestników debaty „Transformacja cyfrowa i bezpieczeństwo w finansach”, która odbyła się w redakcji My Company Polska.
Tomasz Plata: "Fintechom wreszcie daje się przestrzeń do pokazania swoich możliwości" [WYWIAD]
Wiele zmian wymusili konsumenci, którzy chcą korzystać z bankowości w taki sposób jak z Netfliksa czy Spotify. Kupowanie rozwiązania „pudełkowego” i płacenie za niego dużych pieniędzy, przestało być sexy – mówi Tomasz Plata, współzałożyciel Autenti, mentor w programie InCredibles.
Mateusz Oleksiuk, LESS_: "Założenie startupu to nie bułka z masłem, rzeczywistość bywa brutalna"
Obecnie powstaje mnóstwo startupów, ludzie rezygnują z pracy w korporacjach, by zacząć robić coś po swojemu. Takich działań jest w tej chwili mnóstwo, ale udaje się nielicznym. Każdy myśli, że założenie startupu to bułka z masłem, ale rzeczywistość bywa brutalna, a młodzi founderzy odbijają się od ściany - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Mateusz Oleksiuk, założyciel startupu LESS_.
Czy ceny samochodów będą rosnąć? Wywiad z Pawłem Widłem
Koncerny motoryzacyjne wstrzymują oferty opierające się na rabatach. Z pewnością będziemy obserwować podwyżki cen za samochody, co będzie spowodowane podwyżką cen poszczególnych komponentów - mówi Paweł Wideł, prezes zarządu Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.
Zielona transformacja biznesu to rynkowa konieczność? Wywiad z Martą Mikliszańską, Allegro.pl
Jako Allegro stale zachęcamy polski biznes - zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa - do tego, żeby w bardziej zrównoważony sposób wybierały sposoby dostawy czy pakowania produktów. Dajemy przy tym narzędzia, dzięki którym nasi partnerzy mogą skutecznie transformować swój biznes - mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability, Allegro.pl
Odbudowa gospodarki po pandemii. Wywiad z Dominiką Bettman, Siemens Polska
Firmy potrzebują przemyślanej strategii "wyjścia na zewnątrz". Digitalizacja w dużym stopniu sprzyja realizacji tego typu strategii, bo to zjawisko otwierające przedsiębiorstwa na globalne rynki. Dzięki nowym technologiom, skala działania może naturalnie wzrosnąć w bardzo krótkim czasie - mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.
Rola kryteriów ESG w budowaniu wartości firmy. Wywiad z Mario Zamarripą, ERGO Hestia
- Wskaźniki ESG są częścią "nowej rzeczywistości". Nawet jeśli niektóre firmy na razie nie muszą ich raportować, nie oznacza to, że nie muszą się do nich stosować - mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestia.
Europejski Kongres Gospodarczy 2021. Wywiady i relacje z wydarzenia
Zapis rozmów i relacji z Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021.
Anna Grabowska, Żabka: Nie ma alternatywy dla zrównoważonego rozwoju
- Pandemia przewartościowała podejście firm do biznesu - tłumaczy Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich, Żabka Polska. Jak zmieniła się strategia największych przedsiębiorstw i jak zmieniło się ich podejście do kontrahentów?
Czy w Polsce obserwujemy właśnie boom na fotowoltaikę? Wywiad z Michałem Skorupą
Boom na fotowoltaikę istnieje, ale nie jest to dużym zaskoczeniem. Polska wciąż jest rynkiem na wczesnym etapie rozwoju i m.in. dlatego obserwujemy ogromne przyrosty w tym segmencie. Co ważne, zainteresowanie fotowoltaiką jest odporne na różne zawirowania gospodarcze, chociażby spowodowane pandemią - uważa Michał Skorupa, prezes zarządu Foton Technik Sp. z.o.o, Grupa E.ON & innogy Polska.
W jaki sposób mikromobilność zmienia polskie miasta? Wywiad z Katarzyną Sobótką-Demianowską
Mikromobilność to uzupełnienie miejskiej logistyki. Jestem zwolenniczką ciągłego próbowania i uczenia się na błędach. Miasta mają różne potrzeby, rozwiązanie, które sprawdzi się w jednym miejscu, niekoniecznie będzie mogło być wprowadzone w innym - mówi Katarzyna Sobótka-Demianowska, Head of Business w EIT Innoenergy.
Nadciąga koniec branży BPO/SSC w Polsce? Aleksandra Durzyńska-Prochowska, szefowa Fujitsu GDC Polska
Brak pracowników oraz nadchodzące rewolucje po stronie kosztów zatrudnienia mogą doprowadzić do poważnych wstrząsów, m.in. na rynku usług BPO/SSC. Czy realne jest odejście firm z tego obszaru z Polski? Zapytaliśmy o to Aleksandrę Durzyńską-Prochowską, szefową Fujitsu GDC Polska.
W jaki sposób Huawei wspiera startupy? Wywiad z Ryszardem Hordyńskim
- Działamy w Polsce, więc chcemy, żeby lokalne startupy i innowacje stale się rozwijały. Mamy w kraju świetnych fachowców, których zdecydowanie warto wspierać - mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
To koniec tradycyjnej bankowości!
O rewolucji w bankowości i jak będą wyglądały usługi bankowe za kilka lat opowiada podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Jarosław Olejarz z Femion Technology i TryPay.
Nadciąga koniec branży BPO/SSC w Polsce? Aleksandra Durzyńska-Prochowska, szefowa Fujitsu GDC Polska
Brak pracowników oraz nadchodzące rewolucje po stronie kosztów zatrudnienia mogą doprowadzić do poważnych wstrząsów, m.in. na rynku usług BPO/SSC. Czy realne jest odejście firm z tego obszaru z Polski? Zapytaliśmy o to Aleksandrę Durzyńską-Prochowską, szefową Fujitsu GDC Polska.