Przewodnicy

fot. Agencja Gazeta
fot. Agencja Gazeta
Były wiceszef Muzeum Sztuki Nowoczesnej porzucił świat galerii, by założyć firmę, która pomoże też jego chorującym rodzicom. Jego firma Młodszy Brat przeciera szlaki na nowym polu gospodarki społecznej. I pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

Nie każda firma może się pochwalić tak spektakularnym debiutem w przestrzeni publicznej. Wywiady telewizyjne, okładka w Dużym Formacie „Gazety Wyborczej” z pomysłodawcą i założycielem Młodszego Brata – Marcelem Andino Velezem, w internecie komentarze: „podziwiam decyzję”, „trzymam kciuki”, „wielki szacun”. Źródło tego zainteresowania tkwi także w paradoksie – pomysł na działalność gospodarczą jest niecodzienny, chociaż przesiąknięty codziennością aż do bólu. Rzadko podejmowany w mediach, a przecież często dyskutowany w prywatnych gronach. Chodzi o zarządzanie opieką medyczną, a mówiąc potocznie ogarnięcie całości spraw związanych z szeroko rozumianym zdrowiem seniora. W przypadku osób cierpiących na wiele chorób jednocześnie przekleństwem tej opieki jest brak spójnej terapii, kursowanie po placówkach i specjalistach rozsianych po całym mieście, a nawet stosowanie wykluczających się wzajemnie lekarstw. Poruszanie się po zawiłym systemie polskiej służby zdrowia kosztuje pacjenta mnóstwo nerwów, opiekuna – czasu, a jednych i drugich pieniędzy, bo drzwi do NFZ-owskich świadczeń bywają zaskakująco oporne na pukanie. 

Rodzinny koordynator opieki geriatrycznej – bo jego usługi proponuje firma – ma know how w małym palcu, a dzięki znajomości procedur i rynku (na razie warszawskiego) bierze na siebie ogrom tych zmagań. 

Za serce chwyta też historia osobista, która kryje się za narodzinami Młodszego Brata – oto wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej porzuca...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 10/2019 (49)

Więcej możesz przeczytać w 10/2019 (49) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie