Pracownicy skarbówki będą nosić broń. Amerykański urząd podał argumenty

IRS, czyli skarbówka w USA / Fot. Timothy Fadek, B
IRS, czyli skarbówka w USA / Fot. Timothy Fadek, Bloomberg
Agenci specjalni z wydziału dochodzeń kryminalnych będą jedynymi, który otrzymają zezwolenie na noszenie broni palnej w ramach swoich obowiązków. Urząd Skarbowy z USA szuka właśnie pracowników.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Internal Revenue Service (IRS), czyli amerykański Urząd Skarbowy, poszukuje agentów specjalnych. Ci mogą nosić broń i dokonywać aresztowań. Praca dostępna jest we wszystkich 50 stanach.

Oddział organów ścigania IRS, znany jako wydział Criminal Investigation (CI), zatrudnia na to stanowisko w lokalizacjach w całych Stanach Zjednoczonych. 

Sprawdź: Fiskus sprawdzi Twój stan konta - jakbyś był przestępcą

Agenci specjalni IRS w dziale CI są jedynymi pracownikami, którzy są prawnie upoważnieni do noszenia i używania broni palnej. 

IRS-CI prowadzi dochodzenia w sprawie:

  • Przestępstw finansowych
  • Prania brudnych pieniędzy
  • Kradzieży tożsamości związanej z podatkami
  • Działań związanych z finansowaniem terroryzmu

W sekcji "główne obowiązki" oferty pracy z IRS czytamy, że agenci specjalni "noszą broń palną; muszą być przygotowani do ochrony siebie lub innych przed atakami fizycznymi w dowolnym momencie i bez ostrzeżenia oraz używać broni palnej w sytuacjach zagrażających życiu ; muszą być gotowi do użycia siły, włącznie z użyciem tej śmiercionośnej siły".

Ponadto agenci specjalni IRS-CI muszą "chcieć i być w stanie uczestniczyć w aresztowaniach, wykonywaniu nakazów przeszukania i innych niebezpiecznych zadaniach". 

W ogłoszeniu dodano, że agenci specjalni muszą też utrzymywać "poziom sprawności niezbędny do skutecznego reagowania na sytuacje zagrażające życiu w pracy".

Urząd Skarbowy z bronią w ręku

Osoby poszukujące pracy muszą spełniać szereg innych wymagań, w tym mieć amerykańskie obywatelstwo i być w wieku od 21 lat w momencie ukończenia akademii szkoleniowej, do 37 lat w momencie mianowania.

Przyszli agenci specjalni z działu dochodzeń kryminalnych IRS muszą być w stanie zdać egzaminy medyczne i podatkowe przed zatrudnieniem - oprócz zdania testu narkotykowego i dokumentów potwierdzających legalne posiadanie broni palnej.

Czytaj też: Zwrot podatku. Ulgi, dzięki którym odzyskasz więcej pieniędzy

Ogłoszenie o pracę IRS dla tej roli w USAJobs zostało otwarte w połowie lutego i pozostanie otwarte do końca roku. Zawiera 360 wolnych miejsc pracy w 249 lokalizacjach w całym kraju — z których co najmniej jeden znajduje się w każdym stanie.

Agenci specjalni IRS w dziale CI mogą spodziewać się wynagrodzenia w wysokości od 52 921 do 94 228 dol. rocznie.

Skarbówka zignorowała krytykę

IRS spotkał się z krytyką w zeszłym roku, kiedy podobne ogłoszenie pojawiło się w trakcie debaty w Kongresie nad ustawą Demokratów o redukcji inflacji, która obejmowała 80 mld dolarów zwiększonego finansowania dla IRS w ciągu dekady. Większość środków ma pomóc agencji w rozprawieniu się z ludźmi, którzy uchylają się od płacenia podatków.

Wiele osób obawiało się wtedy, że urzędnicy IRS będą "grozić obywatelom bronią za niepłacenie podatków". Twitter przez pewien czas był wręcz zalany tego rodzaju komunikatami i obawami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ