upadłość
zobacz inne tematyPo kilku udanych rundach finansowania litewski fintech Kevin złożył wniosek o ogłoszenie upadłości
Fintech Kevin, znany także w Polsce, stoi w obliczu poważnych problemów finansowych. Sąd Okręgowy w Wilnie uznał spółkę za niewypłacalną, co może doprowadzić do jej upadłości. Firma współpracowała m.in. z polskim eService – operatorem na rynku terminali płatniczych.
Plantwear złożył wniosek o upadłość
Minęło pięć lat od kampanii crowdfundingowej Plantwear, znanego głównie z produkcji drewnianej biżuterii, w tym zegarków. Do niedawna firma była notowana na NewConnect, a teraz złożyła wniosek o upadłość.
Biznesowy dramat w smacznym stylu. Co ósma restauracja wpisana do rejestru dłużników
Kilkanaście tysięcy restauracji i hoteli w Polsce jest zadłużonych na ponad 350 mln złotych. Sytuacja jest dramatyczna - co ósma restauracja jest już wpisana do rejestru dłużników.
Neonet ma olbrzymie problemy. Jest wniosek o postępowanie sanacyjne
Władzie sieci Neonet złożyły w sądzie wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego. To jeszcze nie jest upadłość (chociaż taki wniosek trafił też do sądu) - i jak deklaruje zarząd firmy - Neonet chce jej uniknąć. Stąd też decyzja o wniosku w sprawie wszczęcia restrukturyzacji. Sprawdzamy, co to oznacza dla klientów.
Osłabienie gospodarki zbiera swoje żniwo. Fundamenty efektywnej firmy
Kiedy na rynku widać rekordową liczbę upadłości, biznes wpada w strach. Trzeba działać – już teraz.
Krajowy Rejestr Zadłużonych nie pomógł
Uruchomiony przed trzema miesiącami Krajowy Rejestr Zadłużonych miał przyspieszyć naprawę firm i ułatwić prowadzenie postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Dziś okazuje się, że zamiast usprawniać pracę, system często ją utrudnia. Na nieprawidłowe funkcjonowanie rejestru narzekają zarówno wierzyciele, doradcy restrukturyzacyjni, jak i pracownicy sądów.
Open Finance upada. Firma złożyła wniosek do sądu
Do niedawna jedna z największych firm zajmujących się pośrednictwem finansowym, Open Finance, złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości.
Polski deweloper gier walczy o pieniądze. Do sądu trafił wniosek o upadłość
Polska firma Cherrypick Games, spółka zajmująca się produkcją gier mobilnych złożyła w fińskim sądzie powszechnym wniosek o upadłość fińskiego studia Kuu Hubb Oy w związku z brakiem zapłaty kwoty blisko 2 mln euro.
Odroczone konsekwencje koronakryzysu. W Polsce otwarto już 1000 restrukturyzacji
Od początku roku do końca czerwca w Polsce otwarto ponad 1000 restrukturyzacji. To absolutny, historyczny rekord. Eksperci spodziewają się, że do końca roku będzie ich nawet 3000.
Poważne problemy najemców galerii handlowych. Ile firm nie przetrwa pandemii?
Łączna strata sektora centrów handlowych w 2020 roku wyniosła nawet 30 mld złotych. Ten rok zaczął się bardzo źle. Przedłużający się lockdown może doprowadzić do fali upadłości - wynika z opinii ekspertów Kancelarii FKK i PMR Restrukturyzacje.
Masowe problemy firm usługowych. "Drastyczny wzrost niewypłacalności pod koniec roku" [TYLKO U NAS]
Prawie 400 firm z szeroko rozumianej branży usługowej ogłosiło niewypłacalność od stycznia do listopada minionego roku - wynika z raportu Euler Hermes. Najgorsze były ostatnie miesiące, po wprowadzeniu ponownego lockdownu dla m.in. branży HoReCa.
Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Kiedy je wykorzystać?
Nowe rozwiązanie w polskim prawie, czyli uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, może okazać się zbawieniem dla firm w kryzysie. Mecenas Mateusz Waberski pisze, kiedy można je wykorzystać.
Tarcza PFR nie pomogła wszystkim. Rekordowa liczba niewypłacalności firm w III kwartale
Liczba niewypłacalności polskich firm opublikowanych w oficjalnych źródłach była w trzecim kwartale na rekordowym poziomie i wyniosła 369 firm. Lipiec, sierpień i wrzesień br. to miesiące z trzema najwyższymi dotychczas liczbami niewypłacalności - wynika z analizy firmy Euler Hermes.
Okiem eksperta. Jak działa w Polsce upadłość konsumencka
Upadłość konsumencka to procedura sądowa stosowana wobec konsumentów oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które stały się niewypłacalne. O tym, jak ją przeprowadzić, pisze dla mycompanypolska.pl Michał Sowiński, doradca restrukturyzacyjny i partner w kancelarii Graś i Wspólnicy.
Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Czy to dobre narzędzie do ratowania firmy? [ANALIZA]
W najbliższych miesiącach, gdy przestaną działać rządowe mechanizmy pomocowe, może nas czekać fala upadłości przedsiębiorstw. W celu chronienia firm przed upadłością wprowadzono uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (UPR). To obecnie najskuteczniejsze narzędzie restrukturyzacji dla przedsiębiorców - pisze dla mycompanypolska.pl Karol Tatara.
Rośnie liczba restrukturyzacji w polskich firmach. Nowe przepisy zachęciły przedsiębiorców?
W III kwartale br. otwarto 192 postępowania restrukturyzacyjne. Większość z nich to tzw. uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, czyli nowe rozwiązanie wprowadzone przez tarczę antykryzysową.
Rekordowa liczba niewypłacalności polskich firm
Liczba niewypłacalności polskich firm opublikowanych w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) osiągnęła po 8 miesiącach br. rekordowy poziom – 722 przedsiębiorstw, tj. o 10 proc. więcej niż przed rokiem i najwięcej w obecnej dekadzie. W lipcu i w sierpniu odnotowano z kolei dwa najwyższe odczyty liczby niewypłacalności – odpowiednio 131 i 111.