przepisy
zobacz inne tematyOd 1 stycznia 2025 nowy obowiązek dla rolników. Jego nieprzestrzeganie będzie grozić karą
Unia Europejska wprowadza kolejne regulacje dla sektora rolnego. Od 1 stycznia 2025 roku rolnicy będą zobowiązani do przestrzegania przepisów Kodeksu pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) otrzyma prawo do kontrolowania gospodarstw, a wszelkie wykryte uchybienia mogą skutkować zmniejszeniem lub nawet całkowitą utratą dopłat bezpośrednich.
Nowy obowiązek dla właścicieli psów i kotów. Za jego niedopełnienie będzie grozić grzywna
Jeszcze w tym roku zostanie utworzony specjalny rejestr psów i kotów oznakowanych elektronicznie. Nowe przepisy wprowadzą obowiązek identyfikacji i rejestracji zwierząt, przede wszystkim po to, by łatwo móc odnaleźć zagubionego czworonoga, a także by walczyć z bezdomnością zwierząt. Niezarejestrowanie psa lub kota może skutkować karą grzywny.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Luty 2024
Nowe przepisy i zmiany w prawie.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Styczeń 2024
Oto, co zmieni się w prawie.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Maj 2022
Zmiany w podatkach i narzędzia przedsiębiorcy.
Giganci technologiczni na celowniku UE. W grę wchodzą ogromne kary finansowe
Firmy nie będą mogły dłużej kierować reklam do nieletnich. Jeśli się nie dostosują, Unia Europejska narzuci kary finansowe wynoszące nawet miliardy dolarów.
Naga prawda o Polskim Ładzie. Niższe pensje, chaos w przepisach
Stało się to, co przewidywali wszyscy eksperci zajmujący się zmianami podatkowymi w ramach Polskiego Ładu. Niższe pensje dla osób lepiej zarabiających, obniżki pensji stosowane przez niektórych przedsiębiorców i chaos w przepisach. Mimo, że nowe przepisy weszły w życie zaledwie kilka dni temu.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Wrzesień 2021
Ważne zmiany w prawie i kalendarium przedsiębiorcy.
Francja do Netfliksa: Musicie inwestować w więcej lokalnych treści
Francja jako pierwszy kraj ma zamiar zastosować nowe przepisy, mające na celu zapewnienie parytetu usług streamingowych w Europie.
Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych. Czego mogą spodziewać się duże firmy?
Od czasu do czasu środowisko compliance rozgrzewa pytanie: kiedy po raz kolejny wrócimy do intensywnej dyskusji o nowelizacji ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych?
Ważne zmiany w prawie i podatkach już od stycznia [PEŁNE ZESTAWIENIE]
Nowe podatki i opłaty, a także ważne zmiany m.in. w zakresie podatku CIT. Przedstawiamy pełne zestawienie ważnych zmian w przepisach, które wejdą w życie od nowego roku.
Kolejny błąd w rozporządzeniu? Jedne salony masażu mogą działać, inne nie
W zależności od tego, który kod PKD wpisał przedsiębiorca wykonujący zabiegi masażu, jego działalność musi (bądź nie) zostać zawieszona. To kolejna nieścisłość w przepisach, która budzi kontrowersje wśród firm. Interwencję w tej sprawie podjął Rzecznik MŚP.
Nie dla deregulacji! Podsumowanie legislacyjnych działań rządu związanych z przedsiębiorczością
Zapowiedzi deregulacji gospodarki, które padły na początku VIII kadencji Sejmu, nie zostały zrealizowane – wynika z najnowszego Raportu Deregulacyjnego Pracodawców RP. Jego autorzy przeanalizowali wpływ ponad 900 uchwalonych w latach 2015-2019 ustaw na prowadzenie biznesu.
Masz spółkę? Szykuj się na duże zmiany w Kodeksie spółek handlowych!
Zakończyły się konsultacje publiczne projektu ustawy zmieniającej Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw. Projekt przewiduje wprowadzenie pojęcia grupy spółek jako kwalifikowanego stosunku dominacji i zależności pomiędzy spółkami, uzależnionego od istnienia wspólnej strategii gospodarczej, odmiennego od „zwykłego” stosunku dominacji i zależności.
Trybunał Konstytucyjny zbada przepisy ordynacji podatkowej
Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek doradców podatkowych o zbadanie zgodności z konstytucją przepisów ordynacji podatkowej w zakresie związanym z raportowaniem schematów podatkowych, a w konsekwencji z tajemnicą doradców podatkowych. Do Krajowej Rady Doradców Podatkowych wpłynęło zawiadomienie prezes TK o skierowaniu wniosku do merytorycznego rozpoznania.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Sierpień 2020
Oto najważniejsze zmiany w prawie, które wpłyną na funkcjonowanie firm w sierpniu.