medycyna
zobacz inne tematyPolski bezinwazyjny glukometr po udanym eksperymencie medycznym. Pierwszy taki sprzęt na świecie
GlucoStation – pierwszy na świecie przebadany klinicznie glukometr bezinwazyjny stworzony przez polski startup GlucoActive już wkrótce wspomoże walkę z cukrzycą. Obecnie trwa testowanie nowej konfiguracji urządzenia, które ma trafić do sprzedaży już pod koniec tego roku.
Polacy opracują projekt złożonego leku onkologicznego. Spółka pozyskała 1 mln zł na dalszy rozwój
Fundusz Kvarko wyłożył 1 mln zł na projekt stworzenia onkologicznego, złożonego leku generycznego, pierwszego zamiennika w swoim segmencie terapeutycznym. Rozwijająca projekt spółka Auxilius Pharma Oncology zapowiada debiut leku w USA do 2025 r.
Przełom w ratownictwie? W Sosnowcu sprzęt medyczny będzie transportowany dronami
Na jesieni w Sosnowcu realizowany będzie pilotażowy program transportu defibrylatorów AED bezzałogowymi statkami powietrznymi, czyli dronami. Projekt powstaje we współpracy Metropolii GZM, miasta Sosnowiec, Instytutu Lotnictwa Sieci Łukasiewicz oraz firm Dronehub i Pentacomp. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.
Gołkiewicz: "Jest coraz większa presja na rynek suplementów. Najważniejsza jest transparentność"
Wcześniej nagminnym działaniem było, że producenci dostarczali produkty o po prostu kiepskiej jakości. To się zmienia, zwłaszcza, że branża się dokładniej samo reguluje, firmy chcą być fair wobec klientów - mówi Michał Gołkiewicz, CEO Sundose.
Polskie narzędzie wyeliminuje chrapanie? Healthnomic idzie po finansowanie, w planach NewConnect
Healthnomic S.A., firma z branży medtech, specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy telemedycznej, podpisała umowy ze spółkami z Grupy kapitałowej INC S.A., które wesprą studio w procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na rynku NewConnect. Spółka deklaruje, że środki pozyskane w ramach emisji akcji przeznaczy m.in. na komercjalizację wynalazku SnoreOff.
Rehabilitacja po udarze mózgu w wirtualnym mieszkaniu? BioMinds zdobył 1,5 mln złotych od inwestorów
Wymyślone przez Polaków z BioMinds wirtualne mieszkanie pomoże pacjentom po udarze mózgu w powrocie do zdrowia. Ich oparta o technologię VR i AR metoda przyspieszy rehabilitację i zwiększy jej skuteczność. Autorzy projektu BioMinds zdobyli właśnie kolejną rundę inwestycyjną w wysokości 1,5 miliona złotych od funduszu Aligo VC i aniołów biznesu.
Sztuczna inteligencja pomoże wybrać organ do przeszczepu
Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Pacjentów Nefrologicznych, w Polsce na przewlekłą chorobę nerek cierpi nawet 4,2 mln osób. Co więcej jest ona rozpoznana jedynie w 5 proc. przypadków. Niekiedy jedyną szansą na uratowanie lub poprawę jakości życia pacjentów jest przeszczep nerki, który stanowi alternatywę dla cyklicznych dializ.
Leczenie koni i zastosowanie żyroskopu. WARMIE pracuje nad kolejnymi funkcjami [TYLKO U NAS]
Możliwości na rozwój WARMIE Sensor jest wiele np. dodanie akcelerometru i żyroskopu do czujnika mogłoby pomóc w badaniu osób ze świądem. Pomysłów jest wiele, ale pamiętajmy, że prowadzimy biznes, który musi się finansowo spinać - mówi Piotr Piątek, członek zarządu WARMIE.
Okiem eksperta. Medycyna w wersji slow ma przyszłość
Wizyta u lekarza nie musi trwać 3 minuty, a pacjent może mieć poczucie, że medyk go wysłuchał i zrozumiał. Medycyna w wersji slow ma przyszłość – twierdzi Iwona Manikowska, twórczyni Happy Clinic w Warszawie.