Captor Therapeutics wzmacnia swój zespół naukowy. W 2023 rozpoczęcie badań klinicznych
Dr Robert Dyjas, fot. materiały prasoweDr Dyjas posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze chorób nowotworowych i autoimmunologicznych, zdobyte w globalnych firmach farmaceutycznych, m.in. na stanowisku kierownika badań klinicznych w Janssen-Cilag (część Johnson & Johnson) czy SGS Life Science Services, wiodącej organizacji Contract Research Organization, gdzie przez przeszło 15 lat specjalizował się w rozwoju klinicznym w różnych wskazaniach, w tym onkologicznych i wirusologicznych. Zanim dr Dyjas dołączył do Captora był Dyrektorem ds. badań klinicznych w OncoArendi Therapeutics.
Jako Dyrektor ds. Medycznych i Rozwoju Klinicznego, dr Dyjas będzie odpowiedzialny za przygotowanie, realizację i nadzór merytoryczny nad badaniami klinicznymi kandydatów na leki, nad którymi pracuje Spółka. Powiększenie się zespołu naukowego Captora o kolejnego eksperta z tak bogatym doświadczeniem w zakresie rozwoju leków jest jego istotnym wzmocnieniem, zwłaszcza w obliczu poczynionych przez Captora w ostatnim czasie znaczących postępów w rozwoju swoich flagowych projektów: CT-01 i CT-03.
- Jest nam niezwykle miło poinformować Państwa, że Robert Dyjas dołącza do zespołu Captora w roli Dyrektora ds. Medycznych i Rozwoju Klinicznego. Jego doświadczenie w projektowaniu i nadzorowaniu szczególnie fazy badań "po raz pierwszy u ludzi” jest dla nas nieocenioną wartością, szczególnie w sytuacji, w której szybko zbliżamy się do badań u pacjentów z dwoma naszymi programami - komentuje Michał Walczak, Członek Zarządu i Dyrektor Naukowy Captor Therapeutics.
- Nie mam wątpliwości, że technologia TPD opracowana przez Captor Therapeutics, europejskiego lidera w tym sektorze, może przyczynić się do tego, co ja i wielu w świecie farmaceutycznym uważa za kolejną rewolucję terapeutyczną. Wierzę w rozwój firmy i potencjał projektów znajdujących się w jej portfolio, dlatego bardzo się cieszę, że będę miał zaszczyt kierować Działem Rozwoju Klinicznego i spodziewam się, że wyniki badań klinicznych potwierdzą, jak duży potencjał drzemie w technologii TPD i tym samym w dostarczeniu kandydatów na leki w obszarach, w których potrzeby pacjentów pozostają niezaspokojone - tłumaczy dr Robert Dyjas.
Inspiracje: Zwroty grzecznościowe
Dr Dyjas posiada szerokie doświadczenie w procesie, projektowania, wdrażania oraz nadzoru nad realizacją badań klinicznych w szczególności wczesnych faz innowacyjnych kandydatów na leki m.in. w terapiach z zakresu chorób zakaźnych, endokrynologii, onkologii i chorób z autoagresji. Posiada ugruntowaną wiedzę na temat przygotowywania i realizacji wczesnych procesów rozwoju klinicznego kandydatów na leki, w tym doświadczenie w procedurach regulatorowych, nadzoru nad bezpieczeństwem badanych preparatów na leki, opracowywaniu raportów i interpretacji wyników badań.
Doświadczenie zdobywał w działach badań klinicznych i spraw medycznych globalnych firm farmaceutycznych, między innymi w Boehringer Mannheim / Roche oraz Janssen Research, gdzie pełnił funkcje kierownika zespołu ds. medycznych. Przez 15 lat pracował w globalnym CRO SGS Life Science Services Belgium NV, organizacji wyspecjalizowanej w realizacji badań klinicznych wczesnych faz, gdzie w ostatnim etapie pracy tworzył z sukcesem europejską sieć satelitarnych ośrodków badań klinicznych wczesnych faz. W latach 2018-2021 dr Dyjas pracował w firmie OncoArendi Therapeutics, gdzie pełnił funkcje dyrektora działu badań klinicznych i był odpowiedzialny za nadzór nad rozwojem klinicznym molekuł OATD-01 (partnerstwo z Galapagos pod nazwą GLPG4716 ) i OATD-02.
Zobacz też: Stethome
Polscy innowatorzy 2021
Firma Captor Therapeutics znalazła się w naszym zestawieniu Polskich Innowatorów 2021. Materiał jest dostępny TUTAJ.