kobiety
zobacz inne tematyKobiety innowacji. Oto lista Polek, które zmieniają świat
Odnoszą coraz większe sukcesy w branży badań naukowych, a także biznesach wykorzystujących najnowsze technologie. Wygląda na to, że innowacja w coraz większym stopniu jest kobietą.
Oficjalne zakończenie programu Fearless Together
17 października 2023 roku podczas spotkania zorganizowanego w Centrum Inwestycyjnym State Street Global Advisors w Krakowie. Wydarzenie to było nie tylko wspaniałą okazją do podsumowania ponad półrocznej współpracy, ale także szansą dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt, by wspólnie świętować sukcesy osiągnięte w ramach tej inicjatywy.
Kobiety w finansach. Kariery i bariery
Choć kobiet w branży finansowej jest coraz więcej, ciągle odczuwają one liczne bariery, które utrudniają im awans. Mówią, że najtrudniej jest im łączyć pracę zawodową i życie rodzinne.
Kobiety w finansach. Jak wspierać
Większy udział kobiet w branży finansowej oznacza korzyści społeczne i finansowe. Nie da się go osiągnąć bez realnego wsparcia ze strony państwa i samego biznesu.
Zmitrowicz, Rzeczkowska i Hübner na specjalnej liście Bloomberga "EU Women in Finance"
Bloomberg opublikował listę nazwisk kobiet, które dołączyły do specjalnej inicjatywy EU Women in Finance. W gronie wyróżnionych finansistek znalazły się Polki: wiceprezes banku Pekao odpowiedzialna m.in. za sektor małych i średnich firm, Magdalena Zmitrowicz; minister finansów Magdalena Rzeczkowska oraz prof. Danuta Hübner, członkini Parlamentu Europejskiego.
Dzień kobiet w biznesie. Jest coraz lepiej, ale macie jeszcze wiele do zrobienia [RAPORT]
Różnica w zarobkach? Jest. Szklany sufit? Obecny. Dyskryminacja w rekrutacjach? A jakże. Mimo to polski biznes robi coraz więcej, by wyrównać sytuację kobiet i mężczyzn. W dzień kobiet przygotowaliśmy wielki raport, który to udowadnia.
Dlaczego startupy założone przez kobiety dostają mniej pieniędzy od męskich?
Założycielki startupów wierzą, że inwestowanie w firmy stworzone przez kobiety może być kamieniem milowym dla zbalansowania nierównowagi w ekosystemie. – Twórczynie startupów nie mają takiego samego dostępu do finansowania jak założyciele płci męskiej, którzy otrzymują średnio prawie dziewięć razy więcej kapitału niż zespoły kobiece – przekonuje Antonia Schein, Codary.
Kobiety mają mniej pieniędzy, ale... lepiej nimi zarządzają i nie wpadają w długi
Kobietom trudniej o duży portfel, łatwiej jednak o mniejsze zaległości. Gdy co trzeci mężczyzna deklaruje, że nie martwi się o pieniądze, wśród pań w takiej sytuacji jest 28 proc. Ale mimo, że żyją skromniej, zdecydowanie rzadziej wpadają w pętlę zadłużenia, a suma ich zaległości - 25 mld zł jest ponad dwukrotnie niższa niż mężczyzn.
Kobiety, o których będzie głośno w 2023 r.
Statrtuperki, menedżerki, wizjonerki. A także kobiety, które swoim życiem i osiągnięciami inspirują do przedsiębiorczości innych. „My Company Polska” publikuje zestawienie (w koleności alfabetycznej) 23 kobiet biznesu, o których będzie głośno w najbliższym roku.
Kobiety w IT szczególnie narażone na stres?
65 proc. kobiet doświadcza stresu, a aż 45 proc. może chorować na zaburzenia lękowe. Dotyczy to zwłaszcza sektora IT - twierdzą eksperci, którzy wzięli udział w debacie „Zdrowie psychiczne i well being w IT” zorganizowanej podczas Dnia Kariery Kobiety w IT 2022. Dzień Kariery Kobiety w IT realizowany jest przez szkołę programowania i kompetencji cyfrowych Future Collars.
Jak powinniśmy wzmacniać pozycję kobiet w firmach? Podcast
Wzmocnienie pozycji kobiet na rynku pracy jest niezbędne do zapewnienia równości płci w społeczeństwie. Idzie za tym poprawa siły ekonomicznej kobiet, także tych przechodzących na emeryturę. Co więcej, stworzenie bardziej zróżnicowanej i integracyjnej siły roboczej ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu przedsiębiorstw.
Z kobietami trzeba uważać. Ostatnie słowo Zalewskiego
Wyszliśmy z koleżanką ze spotkania. Takiego biznesowego. Jak zwykle w takich wypadkach odeszliśmy kilka kroków, żeby przypadkiem nie było słychać naszych komentarzy. A potem zaczęliśmy wymieniać wrażenia.
Raport Kobiety w biznesie. Polubmy się. To się opłaca
Sukces tworzą ludzie, dlatego dbamy o twój rozwój – to hasło przewodnie naszej firmy. Dotyczy zarówno naszych klientów, jak i naszych pracowników. Ponad 70 proc. z nich to kobiety.
Raport Kobiety w biznesie. Nasza firma jest kobietą
Na przestrzeni ostatnich lat świat finansów zmienia swoje oblicze i coraz bardziej się feminizuje. W zasadzie nie musieliśmy się zmieniać, bo kobiety zawsze były fundamentem naszego biznesu – przekonuje Agnieszka Krajnik, koordynator ds. CSR w Provident Polska.
Prof. Korzyński: "Parytet płci to na dłuższą metę złe rozwiązanie" [WYWIAD]
Jak mężczyzna widzi ogłoszenie o pracę i z 10 warunków, spełnia trzy, to uważa, że się nadaje. Kobieta musi spełnić w swojej ocenie większość, inaczej nie zaaplikuje. Najwyższy czas to zmienić! – mówi prof. Paweł Korzyński z Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi Akademii Leona Koźmińskiego.
Stworzyła biznes wbrew ostrzeżeniom. Teraz stawia na TikToka. Izabela Makosz, jakiej nie znacie
Wbrew ostrzeżeniom założyła firmę, jakiej w Polsce jeszcze nie było – Time for Wax. Po 10 latach sprzedała ją z wielokrotnym przebiciem. Dzisiaj Izabela Makosz jest mentorką i jako jedna z pierwszych w Polsce szkoli przedsiębiorców, jak sprzedawać na TikToku.
Startuperki 2021. Ranking najbardziej innowacyjnych Polek
Nowe pokolenie Polek buduje biznes na własnych warunkach. Nie oczekują ułatwień ani całowania w rękę, ale równości już tak. Mozolnie kruszą patriarchalne struktury i dowodzą, że biznes w spódnicy może być równie poważny, jak w spodniach. Oto 21 startuperek 2021 r.
To będzie rok kobiet. Nie tylko w biznesie!
Arianna Huffington, która należy do najbardziej wpływowych osób na świecie – założyła „Huffington Post”, jest laureatką Pulitzera – opowiedziała kiedyś o swoich początkach. Przytaczam tę historię, bo daje to nam wgląd w myślenie o porażce - pisze w specjalnym felietonie Grzegorz Sadowski, redaktor naczelny My Company Polska.
Nie jestem liderką z żurnala
Gdy 18 lat temu przejmowałam firmę, nie miałam szacunku dla pracowników, uważałam, że to ja, właścicielka, jestem najważniejsza, a inny sposób motywacji niż finansowy dla mnie nie istniał. Dzisiaj wiem, że nic bardziej się nie opłaca niż symetryczna relacja z pracownikami – mówi Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka MB Pneumatyka.