Webinarium „Praca zdalna 2.0 – rozwiązanie na czas pandemii czy trwała zmiana?”
Jeszcze rok temu praca zdalna była nowinką tak technologiczną, jak i w pewnym sensie obyczajową. Traktowano ją nieco jako rodzaj benefitu, w najlepszym razie modnej ciekawostki. Dziś postawa ta uległa radykalnej zmianie. Po wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce praca zdalna okazała się dla wielu firm jedynym rozwiązaniem umożliwiającym sprawne funkcjonowanie. Pokazuje to Księga Rekomendacji, opracowana w ramach projektu Pracodawców RP „Praca zdalna 2.0.”, na podstawie największego przeprowadzonego dotychczas w naszym kraju badania na temat pracy zdalnej w warunkach pandemii.
Rekomendacje obejmują następujące obszary:
- rola i znaczenie pracy zdalnej dla gospodarki, firm oraz pracowników
- regulacje prawne jako jedna z przyczyn (nie)stosowania pracy zdalnej i wyzwanie na przyszłość
- praca zdalna: już nie benefit, jeszcze nie codzienność - praktyczny wymiar stosowania w firmach pracy zdalnej
- zdalne zarządzanie pracownikami
- zapotrzebowanie na nowe kompetencje IT
- bezpieczeństwo i higiena pracy podczas wykonywania pracy zdalnej
- cyberbezpieczeństwo w pracy zdalnej
- aspekt zdrowotny oraz psychologiczny w kontekście pracy zdalnej
- ekologiczny aspekt pracy zdalnej
W poniedziałek 8 marca o godz. 12 zapraszamy na bezpłatne, otwarte webinarium „Praca zdalna 2.0 – rozwiązanie na czas pandemii czy trwała zmiana?”, podczas którego zaprezentowana zostanie Księga Rekomendacji projektu. W trakcie webinarium będzie można zadawać pytania na czacie.
Webinarium odbędzie się na platformie ClickMeeting, udział wymaga rejestracji. Formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj.
Eksperci:
Rafał Baniak - wiceprezydent Wykonawczy Pracodawców RP
prof. Jerzy Hausner - przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej
Katarzyna Siemienkiewicz - ekspert Pracodawców RP ds. prawa pracy
Moderator: Marek Oramus - autor podsumowania Księgi Rekomendacji, członek Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej