Polskie Nagrody Różnorodności. Prezentujemy kapitułę konkursu organizowanego przez My Company Polska

Polskie Nagrody Różnorodności - kapituła konkursu
Polskie Nagrody Różnorodności - kapituła konkursu
Marzena Rudnicka, Yga Kostrzewa, prof. Łukasz Arendt, dr Anna Kieszkowska-Grudny oraz Ewa Pawłowska - oto kapituła konkursu Polskie Nagrody Różnorodności organizowanego przez redakcję My Company Polska. Zostały ostatnie dni na zgłoszenia firm i osób promujących różnorodność w świecie biznesu!

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przedstawiamy naszą kapitułę:

Marzena Rudnicka, prezeska Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, twórczyni innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie silver economy, autorka książki „Gospodarka senioralna nową gałęzią gospodarki narodowej” i współautorka publikacji „Marketing generacji silver”. Członkini Komitetu Nauk Demograficznych PAN, stała jurorka w międzynarodowym konkursie Silvereco.org oceniającym oferty firm z całego świata w obszarze dostosowania do potrzeb dojrzałego klienta.

Yga Kostrzewa, społeczniczka, działająca przede wszystkim na rzecz społeczności LGBTQIAP+ i ruchu feministycznego. Od 1998 r. aktywistka Lambdy Warszawa, w latach 2002-2022 rzeczniczka tej organizacji. W latach 2005-2019 Członkini Porozumienia Kobiet 8 Marca, członkini Rady Kongresu Kobiet, członkini Rady Fundacji Trans-Fuzja, współorganizatorka Parad Równości w Warszawie (2004-2010). Współzałożycielka Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich (2009). Człowiek Dużego Formatu Gazety Wyborczej 2006. Współautorka książek „Nowe kierunki w zarządzaniu. Podręcznik akademicki” i „HomoWarszawa”. Pomysłodawczyni akcji we współpracy z Gazetą Wyborczą „Odkrywamy się”. Inicjatorka i współautorka poradnika „Jak pisać i mówić o osobach LGBT+”.

Prof. Łukasz Arendt - doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalista od rynku pracy oraz wpływu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych na gospodarkę. Koordynator projektu „Model aktywizacji zawodowej obywateli Ukrainy” realizowanego przez Konfederację Lewiatan. W latach 2016–2019 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Członkiem Polskiego Towarzystwa Polityków Społecznych.

Dr Anna Kieszkowska-Grudny – współzałożycielka i prezeska Minds of Hope | Instytut BezStresu, pomysłodawczyni i dyrektorka programowa biznesowych studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet, realizowanych przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego oraz Stowarzyszeniem LiderShe. Doktor nauk medycznych, menedżerka, coachka i mentorka, trenerka biznesu, wykładowczyni. Absolwentka wielu prestiżowych uczelni, w tym Akademii Medycznej, Uniwersytetu SWPS, Stanford University School of Medicine czy studiów z zakresu Zarządzania Finansami i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym, psycholożka kliniczna, neuropsycholożka i psychoterapeutka.

Ewa Pawłowska, prezeska Stowarzyszenia Integracja Ewa Pawłowska, wcześniej wieloletni członek Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Ukończyła Wydział Pielęgniarski Akademii Medycznej w Lublinie. Przez 26 lat pracowała jako położna specjalistka w Szpitalu Świętej Zofii w Warszawie, zajmując się tam także pacjentkami z różnymi niepełnosprawnościami. Od 1999 roku jako żona Piotra Pawłowskiego bezpośrednio poznawała bariery jakie napotykają osoby z niepełnosprawnością w życiu codziennym, również jako pacjenci placówek służby zdrowia w Polsce.

O konkursie Polskie Nagrody Różnorodności

Polskie Nagrody Różnorodności to przyznawane przez redakcję „My Company Polska” wyróżnienia dla firm, organizacji i osób, które w swojej działalności promują różnorodność, równość i inkluzywność, zarówno wewnątrz organizacji, jak i w odniesieniu do otoczenia biznesowego.

Zgłoszenia już trwają! Jeśli chcesz wskazać osobę lub firmę, która Twoim zdaniem zasłużyła na wyróżnienie, wypełnij formularz klikając w tym miejscu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 maja 2023 r. Uroczystość wręczenia nagród przewidziana jest w miesiącu dumy i różnorodności – gala odbędzie się 6 czerwca 2023 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ