Bolt tylko dla kobiet? Rusza nowa usługa w Polsce

Bolt
Bolt, fot. materiały prasowe
Dziś, 6 lipca, Bolt w Polsce uruchomił nową usługę “Kobiety dla kobiet”. Umożliwia ona kobietom zamówienie przejazdu, który realizowany jest przez inną kobietę.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nowa opcja przejazdów dostępna jest na początek w 9 miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. 

Firma w styczniu br. zamknęła kolejną rundę finansowania. Od inwestorów pozyskał łącznie 628 mln euro, co jest największym finansowaniem w historii Bolt.

- Bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem. Prowadzimy intensywne działania, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa przejazdów taksówkami, takie jak weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym czy cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. Te ostatnie zostały już docenione także przez branżę, która zaczyna wprowadzać podobne rozwiązania, wzorowane na naszych materiałach. Uruchomienie kategorii “Kobiety dla Kobiet” to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy. To także dowód na to, że jako firma chcemy się rozwijać i nieustannie polepszać jakość usług, świadczonych za pomocą naszej aplikacji  - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Jak podaje Bolt, w aplikacji "dla kierowców i kierowczyń dostępne jest rozwiązanie pozwalające na śledzenie przejazdu oraz przycisk alarmowy łączący z numerem alarmowym 112 bezpośrednio z aplikacji. Ponadto kierowczynie będą miały możliwość odrzucenia przejazdu, np. w przypadku jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę". 

- Cieszymy się, że Bolt wprowadza kategorię dla kobiet. Jazda samochodem prowadzonym przez kobietę znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa pasażerek, zarówno komunikacyjnego jak i osobistego. Liczymy na to, że usługa ta zachęci panie również do podejmowania pracy w charakterze kierowcy i że dzięki temu dostępność taksówek oferujących taką opcję będzie coraz większa - komentuje Jolanta Gawęda z fundacji Feminoteka.

W ostatnich miesiącach w Polsce coraz głośniej mówi się o przypadkach gwałtów i molestowania seksualnego podczas przejazdów wykonywanych przy użyciu aplikacji. Rzeczpospolita w maju informowała o 20 sprawach prowadzonych tylko w Warszawie - w tym 9 przypadków gwałtu z 2022 roku i 11 z 2011 roku. Wszystkie dotyczą obcojęzycznych kierowców. Skala zjawiska ma być jednak większa - wiele zdarzeń nie jest zgłaszanych.

Duże pieniądze na rozwój usługi Bolta

Jak informowaliśmy w marcu 2021 roku, Bolt podpisał umowę o współpracy z International Finance Corporation, członkiem World Bank Group. Finansowanie posłuży m.in. do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pasażerek - poprzez wprowadzenie przejazdów tylko dla kobiet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY