Bolt dostał 20 mln euro. Rozwinie m.in. usługi dla kobiet

Bolt Bolt, fot. materiały prasowe
Bolt podpisał umowę o współpracy z International Finance Corporation, członkiem World Bank Group. Finansowanie posłuży m.in. do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pasażerek. Bolt uruchomił już m.in. przejazdy tylko dla kobiet.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Bolt nawiązał współpracę z IFC (International Finance Corporation), członkiem World Bank Group. Partnerstwo ma na celu promowanie dostępu do usług mobilnych na żądanie w gospodarkach wschodzących. Usługi inwestycyjne i doradcze IFC o wartości 20 mln euro pomogą platformie Bolt rozszerzyć ofertę rozwiązań mobilnych, które stwarzają możliwości zarobku, stymulują przedsiębiorczość na małą skalę i poprawiają dostęp do transportu na rynkach Europy Wschodniej i Afryki.

Finansowanie IFC będzie przeznaczone dla krajów Europy Wschodniej, w tym Ukrainy oraz rynków afrykańskich, takich jak Nigeria i RPA. W 2016 roku platforma Bolt uruchomiła usługę przewozu osób na pierwszym afrykańskim rynku - RPA. Obecnie działa w siedmiu krajach afrykańskich w 70 miastach na całym kontynencie. Dla firmy w Afryce jeździ już 400 tys. osób.

Bolt stworzył kursy dla kobiet

IFC będzie także wspierać bieżące prace Bolt, które mają na celu wzmocnienie pozycji kierowczyń i pasażerek poprzez poprawę ich dostępu do bezpiecznego i niedrogiego transportu oraz tworzenie nowych możliwości ekonomicznych. Bolt uruchomił już specjalną kategorię przejazdów w RPA - tylko dla kobiet (listopad 2020). Usługa pomaga w zaspokojeniu potrzeb w zakresie bezpieczeństwa i poprawy mobilności kobiet poprzez łączenie kierowczyń z pasażerkami. 

- Z niecierpliwością czekamy na współpracę z IFC w celu dalszego wspierania przedsiębiorczości, wzmocnienia pozycji kobiet i zwiększenia dostępu do niedrogich usług w zakresie mobilności w Afryce i Europie Wschodniej. To kolejny, po ubiegłorocznej inwestycji Europejskiego Banku Inwestycyjnego, ważny krok. Jesteśmy dumni z tego, że wspierają nas strategicznie ważne instytucje, które doceniają wartość, jaką Bolt zapewnia gospodarkom wschodzącym - powiedział Markus Villig, CEO i założyciel Bolt.

- Technologia może i powinna otworzyć nowe ścieżki zrównoważonego rozwoju i wzmocnienia pozycji kobiet. Nasza inwestycja w Bolt ma na celu pomoc w wykorzystaniu technologii, która zmieni sektor transportu w sposób przyjazny dla środowiska, stwarza bardziej elastyczne możliwości pracy dla kobiet oraz zapewnia bezpieczniejszy i tańszy dostęp do transportu na rynkach wschodzących - powiedziała Stephanie von Friedeburg, starszy wiceprezes IFC ds. operacyjnych.

IFC działa w ponad 100 krajach. W roku fiskalnym 2020 IFC zainwestowała 22 miliardy dolarów w prywatne firmy i instytucje finansowe w krajach rozwijających się. 

Bolt ma ponad 50 milionów użytkowników w ponad 40 krajach w Europie i Afryce. Działalność platformy obejmuje m.in. ride-hailing, mikromobilność (hulajnogi i rowery elektryczne) i dostarczanie jedzenia i paczek.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY