zatrudnienie
zobacz inne tematyGUS podał średnią pensję za wrzesień. Jest niższa niż się spodziewano
Średnie wynagrodzenie brutto w firmach wyniosło we wrześniu 8 tys. 141 zł - informuje GUS. W porównaniu rok do roku płace wzrosły o ponad 10 proc., jednak w ujęciu miesięcznym wyniosły mniej niż w sierpniu.
Najpierw zwalniali, teraz zatrudniają z powrotem. Salesforce szuka 3000 specjalistów
Salesforce szuka specjalistów, również z sektora IT. Stawia w dużym stopniu na tzw. boomerangi, czyli osoby, które pracowały w spółce już wcześniej.
Odejście z pracy. Czym w podjęciu tej decyzji kierują się Polacy?
Jak wynika z danych zebranych przez Kodilla i Randstad Polska, nawet 50 proc. osób zatrudnionych w edukacji zmieniłoby miejsce pracy bądź nawet branżę, gdyby w nowym miejscu zaoferowano im inny niż dotychczas system pracy. W innych branżach wyniki są różne.
Jak zdobyć pracę w IT?
Drzwi do branży nowoczesnych technologii stoją otworem. Jakie warunki trzeba spełniać warunki, aby przejść przez ich próg i zdobyć pracę w IT?
NeuroGames Lab to gra komputerowa, która pomaga menadżerom znaleźć idealnego pracownika
Prowadzi trzy firmy, szykuje się do obrony doktoratu. Biega maratony, ćwiczy jogę, a w wolnych chwilach gra na fortepianie. Jego startup NeuroGames Lab stworzył komputerową grę rekrutacyjną, która pomaga menedżerom znaleźć idealnego pracownika.
Praca w IT? Prawie połowa ofert obejmuje zawody nieprogramistyczne
Prawie połowa ofert pracy w branży IT dotyczy zawodów nie związanych z programowaniem - wynika z najnowszego raportu IT Coders Lab oraz Pracuj.pl.
Coraz więcej pracy wykonują roboty. By przetrwać w tym świecie, trzeba mieć odpowiednie kompetencje
W 2018 r. liczba godzin przepracowanych przez człowieka w kluczowych branżach przemysłu wynosiła 71 proc. W przyszłym roku ten współczynnik spadnie do 58 proc., bo coraz więcej pracy będą wykonywały roboty. By przetrwać w tym świecie, trzeba mieć odpowiednie kompetencje – mówili uczestnicy debaty Kompetencje przyszłości na rynku pracy dzisiaj i do 2030 r.
Kubisiak: Szukający pracy powinni być bardziej elastyczni. Kryzys wymusza zmiany [WYWIAD]
Młodzi najbardziej cierpią w okresie kryzysu. Z pewnością wydłuża się czas szukania pracy, co jest oczywiście związane z mniejszą liczbą ofert. Niektóre przedsiębiorstwa radzą sobie wyjątkowo dobrze, a inne wyjątkowo źle – to wymusza większą elastyczność u kandydatów, warto wyjść poza dotychczasową branżę - mówi Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytuty Ekonomicznego.
Stabilizacja na rynku pracy. Firmy skończyły ze zwolnieniami?
Trzeci kwartał br. na rynku pracy to stabilna stopa bezrobocia i rosnąca liczba aktywnych zawodowo – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Zdaniem ekspertów Personnel Service, korzystne wskaźniki to dobry sygnał dla pracowników, ale niewystarczający powód do optymizmu.
Mieszane nastroje na rynku pracy. Najgorsze dopiero nadejdzie
Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw rośnie, ale to tylko mniej niż połowa całego obrazu rynku pracy. Dane ZUS nadal pokazują negatywne tendencje. Jest za wcześnie na ogłaszanie końca problemów na rynku pracy - pisze w analizie dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.
Co piąte przedsiębiorstwo zanotowało wzrost zamówień, ale zatory hamują poprawę przychodów
Z ósmej fali badań sytuacji przedsiębiorstw i pracowników Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że prawie 80 proc. firm zamierza utrzymać dotychczasowe zatrudnienie. Spada także odsetek pracujących w zmniejszonym wymiarze czasu pracy.
Mniejsze zatrudnienie, słabsze pensje. Majowy obraz koronakryzysu
Tegoroczny maj jest kolejnym miesiącem, w którym obserwujemy ograniczenie zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw. Liczba pracujących, w porównaniu do kwietnia, spadła o 1,4 proc. i wynosiła 6173,9 tys. osób. Rok temu przedsiębiorstwa zatrudniały 6380,2 tys., co oznacza zmniejszenie zatrudnienia o 3,2 proc. w ciągu roku – podał GUS.