rzucenie palenia
zobacz inne tematyPrzełamać zły nawyk
Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie i ograniczanie palenia, a za nami pierwszy miesiąc nowego roku. Wiele osób niestety nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje „żelazne” postanowienie o kolejny rok.
Już od 12 lat z restauracji nie wynosimy na sobie woni tytoniu
Wówczas to była dla wielu kontrowersyjna decyzja, dziś jednak mało kto sobie wyobraża, że może być inaczej. Mija 12 lat od momentu, kiedy w Polsce nie pali się w restauracjach i w innych miejscach publicznych.
Powakacyjne podróże bez dymu
Wiele osób z premedytacją wybiera wrzesień na zrobienie sobie przerwy w pracy. Chcą w ten sposób uniknąć zatłoczonych plaż i szlaków oraz w spokoju kontemplować piękno architektury. Co warto wiedzieć, by tego czasu nie zakłóciła nam uporczywa chęć wyrwania się „na dymka”?
Wakacje bez dymka
Rzucaniu palenia może sprzyjać wakacyjny wyjazd lub związana z letnim lenistwem zmiana rytuałów. Oderwanie się od codzienności, spadek poziomu stresu i aktywność na świeżym powietrzu — to wszystko sprzyja pożegnaniu starych, szkodliwych nawyków.
Czy w czasie wakacji można rzucić palenie?
Przez wiele lat palacze szukający alternatyw mieli do wyboru jedynie metody farmakologiczne, ale w ostatnich latach zyskiwali coraz więcej możliwości wyboru produktów, które potencjalnie mogą redukować szkodliwy wpływ nałogu na zdrowie. Nowe badania przeprowadzone z użyciem jednego z podgrzewaczy tytoniu w czterech brytyjskich klinikach przyniosły zaskakujące wyniki.
Idą wakacje! Warto poszukać skutecznych sposobów rozstania się z nałogiem palenia
Niedawno obchodzony Światowy Dzień bez Tytoniu ma zwrócić uwagę na powszechność nałogu palenia i związane z paleniem negatywne skutki zdrowotne. Czy i jak palaczom może pomóc rozwój technologiczny?
Jak ograniczać szkody związane z paleniem?
Z roku na rok przybywa osób, które chciałyby się uwolnić od szkodliwego wpływu dymu tytoniowego, bo wiedzą, że zawarte w nim substancje smoliste powodują szereg bardzo groźnych chorób, z nowotworami na czele. To sprzyja poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań oraz badaniom nad ich skutecznością.
E-papierosy pomagają rzucić palenie? Eksperci podkreślają, że trzeba zadbać o regulacje
Trudny czas pandemii sprzyja trosce o zdrowie, choć już sam stres nie pomaga w rozstaniu się z nałogiem. Skutecznym argumentem mogą więc być fakty i wyniki badań – po prostu wiedza.
Coraz więcej Europejczyków chce rzucić palenie. I szukają sposobów, jak to zrobić
57 proc. konsumentów papierosów elektronicznych w Europie zdecydowało się przerzucić na e-papierosy, bo chciało rzucić lub ograniczyć palenie tych klasycznych. Tak wynika z najnowszego badania Eurobarometr zrealizowanego na zlecenie Komisji Europejskiej. Z kolei najnowszy raport Public Health England (PHE) potwierdza skuteczność wapowania jako terapii zastępczej dla dorosłych palaczy.
Warto zadbać o siebie i rzucić palenie
Jak walczyć z nałogiem palenia, gdy każdego dnia towarzyszy nam stres i pośpiech? Można robić to małymi krokami i sięgnąć po alternatywę.