Temat numeru
Fit ekonomia
21 mln Polaków jest aktywnych fizycznie, 3 mln ma wykupione karty do klubów fitness, a i tak siłownia to jeden z trudniejszych biznesów. By zarobić, trzeba dać coś więcej niż sale do ćwiczeń.
Najpopularniejsi polscy fit-influencerzy
Czy da się zarobić miliony pokazując, jak należy dbać o własną sylwetkę? Najpopularniejsi polscy fit-influencerzy zarabiają nawet kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Zobacz nasz ranking.
W co inwestować w 2020 roku. 10 rynków, na których możemy pomnożyć swój majątek
Wall Street wchodzi w jedenasty rok hossy, ale nie oznacza to, że lada chwila grozi jej krach. Inflacja może być sprzymierzeńcem inwestycji, jeśli skorzysta się z odpowiednich produktów. Natomiast bierność będzie nieopłacalna – pieniądze w bankach nadal będą tracić siłę nabywczą.
20 zmian na 2020 rok
Kolejny rok z ważnymi zmianami dla przedsiębiorców. O rewolucji trudno mówić, ale firmy powinny szykować się zarówno na zmiany w prawie podatkowym, jak i na wyzwania w postaci znów rosnących kosztów prowadzenia działalności.
10 najbardziej szokujących prognoz na 2020 r.
Poniżej przedstawiamy naszą listę zaskakujących wydarzeń, które wprawdzie są mało prawdopodobne, ale gdyby się spełniły mogłyby sporo namieszać na świecie. Pamiętajcie, że po raz pierwszy przeczytaliście o nich w „My Company Polska”.
Robię efektowny drybling. Wywiad z Arkadiuszem Regiecem
Beesfund może być największą platformą crowdfundingową Międzymorza. Jesteśmy w stanie dogonić Anglików. A czy warszawska giełda jest w stanie przegonić London Stock Exchange? Nie, nie ma na to szans - mówi Arkadiusz Regiec, twórca platformy Beesfund.
Polski ekosystem startupów. Jest świetnie, mogłoby być lepiej
Pod względem ilości funduszy wysokiego ryzyka, motoru napędowego dla rynku startupów, Polska wyprzedziła już Szwecję. Znacznie trudniej będzie jej dorównać w liczbie jednorożców. I to wcale nie tylko z powodu pieniędzy.
Nigdy się nie poddaję. Wywiad ze Stefanem Batorym
Toczymy walkę o cały globalny rynek beauty, a w tej grze zwycięzca bierze wszystko. Albo jesteś tym zwycięzcą i bierzesz wszystko, albo wypadasz z rynku – mówi Stefan Batory, twórca Booksy, jednego z najlepszych polskich startupów. Opowiada o swoich największych porażkach, niepewności, o tym jak szukać inwestorów i jak się buduje startupy w Polsce, a jak w Dolinie Krzemowej.
Kręci mnie progres
Miałem 16 lat, kiedy stworzyłem swój pierwszy zespół. Był w nim czterdziestokilkuletni programista i grafik oraz marketingowiec – obaj przed trzydziestką. Największym wyzwaniem było ich znalezienie i przekonanie, by poświęcili czas na mój projekt – mówi 18-letni Krystian Gontarek, który pomysł na pierwszy startup pokazał w wieku 10 lat.