Za nami jubileuszowa 10. edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe
6–7 czerwca w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkali się przedstawiciele spółek giełdowych, aby porozmawiać o zagadnieniach istotnych z punktu widzenia działów IR.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

6–7 czerwca w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkali się przedstawiciele spółek giełdowych, aby porozmawiać o zagadnieniach istotnych z punktu widzenia działów IR.

– Tegoroczna edycja Kongresu Relacji Inwestorskich była inna niż wszystkie dotychczasowe kongresy, po raz pierwszy w historii SEG pierwszy dzień był transmitowany online, dając szanse uczestniczenia w wydarzeniu tym, którzy nie mogli przyjechać do Jachranki. Finalnie blisko 220 IR-owców dyskutowało m.in. o wyzwaniach, z jakimi spotykają się w codziennej pracy, nowoczesnych technologiach w relacjach inwestorskich oraz o nowych formach pozyskiwania kapitału. Wielką satysfakcję daje świadomość, że kongres posiada coraz większą liczbę „stałych bywalców”, dla których KRI zapisał się w kalendarzu jako obowiązkowe spotkanie, które nie tylko wzbogaca ich wiedzę, ale także jest szansą na wymianę doświadczeń i integrację środowiska IR – opowiada Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Kongres rozpoczęła sesja na temat wyzwań stojących przed działami IR, w której zostały omówione kwestie dotyczące problemów (nie)zgodności z nowymi regulacjami, wymogów RODO i MAR w spółce giełdowej oraz wyzwań związanych z nowymi technologiami. Drugi panel dyskusyjny poświęcony był nowym formom pozyskiwania kapitału (crowdfunding, innowacyjne obligacje oraz finansowanie przez fundusze). W trakcie ostatniego bloku – „Nowoczesne technologie w relacjach inwestorskich” – omówione zostały takie zagadnienia, jak: ESEF jako dodatkowy bodziec dla „sztucznych” relacji inwestorskich; blockchain jako konkurencja wobec tradycyjnego rynku kapitałowego oraz nowoczesne formy komunikacji i współpracy.

Po części merytorycznej odbył się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego, podczas którego uczestnicy zbierali środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Zwieńczeniem pierwszego dnia kongresu była wieczorna gala, podczas której wręczono statuetki laureatom XI edycji Konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzone spółki to: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Agora SA (zdobywca dwóch statuetek), LUG SA, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA, Ambra SA, Tauron Polska Energia SA oraz Enea SA.

Drugiego dnia, jak co roku, odbyły się dwie tury warsztatów tematycznych dotyczących podnoszenia jakości relacji inwestorskich. Omawiane zagadnienia to:

- crowdfunding jako sposób na sprawne finansowanie nowatorskich projektów,

- 5 najważniejszych zmian Google, które zmieniają investor relations online w 2018,

- nowoczesne formy komunikacji i współpracy w erze cloud computing

- jak przygotować raport niefinansowy za 2018 r., nie popełniając błędów z poprzedniego roku,

- wybrane rodzaje trudnych informacji poufnych,

- warunki emisji i obligacji – praktyczne podejście.

Na zakończenie kongresu odbyła się dyskusja panelowa z przedstawicielami Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego na temat bezpiecznych relacji inwestorskich, w trakcie której uczestnicy poznali zakres zgodności rynku z dotychczasowymi regulacjami, najczęściej popełniane błędy oraz planowane działania nadzorcze i nadchodzące regulacje.

Szczegółowe informacje na temat X Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych już dzisiaj zaprasza do wpisania daty kolejnej edycji wydarzenia do kalendarza – XI Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbędzie się w 5–6 czerwca 2019 r. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY