Przegląd najciekawszych gadżetów. Luty 2022

Gadżety
Gadżety, fot. materiały prasowe
Jak co miesiąc, prezentujemy przegląd najciekawszych gadżetów.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 2/2022 (77)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Czołówka w swojej klasie

Sonos Beam Gen 2 to najnowszy soundbar amerykańskiego producenta, który znany jest z naprawdę świetnych produktów audio. Od poprzednika różni się przede wszystkim wsparciem dla Dolby Atmos, lepszą elektroniką, która wpływa, jak zapowiada producent, na mocniejsze brzmienie aż o 40 proc. A wizualnie zmianą w stosunku do pierwszej generacji jest porzucenie materiałowego wykończenia soundbara na rzecz plastikowej kratki. Technicznie rzecz biorąc, najmniejszy soundbar Sonos ma pięć przetworników: jeden wysokotonowy, cztery średniotonowe i dwie membrany pasywne. I te wysokotonowe przetworniki robią różnicę w porównaniu z dostępną na rynku konkurencją. Głośnik gra naprawdę świetnie, jak na swoją wielkość jest dość mocny a przy tym dobrze zrównoważony i nieagresywny. A kiedy podkręcimy bas w aplikacji, to mamy wrażenie, że gdzieś obok stoi jeszcze subwoofer. Do obsługi służy wspomniana aplikacja, ale można też strumieniować muzykę z samego Spotify lub Tidala, wskazując Sonos jako urządzenie docelowe. To naprawdę świetnie grający sprzęt, któremu przydałaby się jeszcze możliwość obsługi głosowej, która jest wbudowana, ale jeszcze niedostępna w Polsce.

Obraz jak telewizor

Koreański producent podzielił się właśnie swoim nowym pomysłem, czyli telewizorem na sztaludze, który możemy w razie potrzeby ukryć za zmechanizowaną osłoną i wtopić w otoczenie. Nowy sprzęt to modyfikacja 65-calowego telewizora LG OLED Evo TV, który teraz nazywa się LG Object. Projektanci postanowili wyposażyć swój topowy odbiornik z matrycą organiczną w fizyczną przesłonę. Jeśli użytkownik nie korzysta z telewizora, może wykorzystać go w roli multimedialnego centrum informacyjnego. Po przesłonięciu części ekranu w jego górnej sekcji wyświetlimy m.in. aktualną godzinę czy odtwarzacz muzyki. Przesłonę upodobniono do płótna. Do jej wykonania wykorzystano fakturowaną tkaninę firmy Kvadrat, duńskiej modowej marki premium. Cena, jak to w topowych markach bywa to ok. 35 tys zł.

Quadowy zawrót głowy

Tesla opracowała elektryczny quad dla dzieci. Nie jest to zwykły quad. To Cyberquad. Reklamowany jako idealny dla 8-latków (i wzwyż) pojazd ma pełną stalową ramę, amortyzowane siedzenie i regulowane zawieszenie z tylnym hamulcem tarczowym i listwami świetlnymi LED. Pojazd zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym o zasięgu do 15 mil (24 km) i konfigurowalnej prędkości maksymalnej 10 mil na godzinę (16 km/godz. I niestety mimo zawrotnej ceny (1900 dol.) quad odjechał. Wszystkie egzemplarze wyprzedały się praktycznie od ręki. Na eBayu pojawiają się oferty odsprzedaży Cyberquada, a oferty sięgają nawet 5 tys. dol. (ok. 20 tys. zł).

Rzutnik w stylu wolnym

Targi CES 2022 były okazją dla premier koreańskiego producenta – Samsunga. Firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego przenośnego projektora The Freestyle. Stworzony z myślą o przedstawicielach pokolenia Z i milenialsach, The Freestyle to lekkie urządzenie stanowiące połączenie projektora, inteligentnego głośnika i rozwiązania zapewniającego nastrojowe oświetlenie. Freestyle waży 830 g, pozwala z łatwością przekształcić w ekran dowolną powierzchnię taką jak ściana, sufit, podłoga czy namiot. Można więc dostosować wielkość wyświetlanego obrazu do wybranego miejsca. The Freestyle posiada stojak, który umożliwia rotację do 180 stopni.

My Company Polska wydanie 2/2022 (77)

Więcej możesz przeczytać w 2/2022 (77) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ