Samsung powalczy w sektorze metawersum. Pracuje nad goglami

Samsung szykuje się na potyczkę z Apple / Fot. Ale
Samsung szykuje się na potyczkę z Apple / Fot. Alex Wong, CNBC
Samsung opracowuje roadmapę dla produktów typu mixed reality. Firma planuje wejść na rynek urządzeń, które wielu producentów elektroniki uważa za kluczowe dla przyszłego wzrostu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mixed reality to spory przeskok w świecie technologii, opierając się głównie na rozwiązaniach AR (rzeczywistość rozszerzona). Firmy takie jak Meta, Microsoft, a także - nieoficjalnie - Apple, inwestują w rozwiązania z tego sektora. Upatrują tutaj dalszego wzrostu. 

Mixed reality odnosi się do technologii, które łączą wirtualny i fizyczny świat. Może to obejmować rozszerzoną rzeczywistość, gdzie na rzeczywisty świat nałożone są wirtualne obrazy lub wideo. Aplikacje i doświadczenia mixed reality mogą być dostępne za pośrednictwem zestawów słuchawkowych noszonych przez użytkownika.

Sprawdź: Recesja

Patrick Chomet, wiceprezes wykonawczy w Samsung Electronics, przyznał, że firma "pracuje nad roadmapą dla produktów mixed reality". Odmówił podania szczegółów, więc nie wiemy co dokładnie szykuje Samsung i kiedy trafi to na rynek.

Wiemy natomiast, że Apple niemal na pewno pracuje nad własnym rozwiązaniem tego rodzaju, więc Samsung - choćby w ramach minimalizowania ryzyka - również tworzy swój sprzęt.

Trzy firmy podały bardzo niewiele szczegółów na temat treści partnerstwa, ale powiedziały, że skupi się ono na mixed reality.

Dodatkowo Samsung wyjawił, że nawiązał już partnerstwa w kontekście mixed reality - mowa o firmach Qualcomm i Google. 

Zobacz: Klauzula CV

Qualcomm sprzedaje serię układów nazywanych Snapdragon XR, specjalnie zaprojektowanych dla produktów mixed reality, takich jak zestawy słuchawkowe. 

Z kolei siłą Google'a jest jego system operacyjny Android i deweloperzy, którzy tworzą dla niego aplikacje. Samsung wierzy, że powstanie mnóstwo aplikacji dla jego rozwiązania.

Nie ma jeszcze potwierdzonych informacji, ale wstępnie mówi się, że Samsung wprowadzi swoje gogle w czwartym kwartale, natomiast Apple może zademonstrować swój sprzęt jeszcze we wrześniu. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ