Technologie. Polecane gadżety na styczeń 2023

Gadżety na styczeń
Gadżety na styczeń
Czytnik dla skrybów czy ekran dla profesjonalisty? Jakimi gadżetami powinniście zainteresować się w styczniu?
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 1/2023 (88)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

CZYTNIK DLA SKRYBÓW

AMAZON KINDLE SCRIBE to sprzęt łączący cechy czytnika e-booków i cyfrowego notatnika. Sprzęt wyposażony jest w podświetlany ekran o przekątnej 10,2 cala. Może być sterowany dotykiem lub przez dołączony rysik. Ten ostatni umożliwia tworzenie cyfrowych notatek bezpośrednio na plikach PDF, dokumentach Worda i innych plikach o zgodnych formatach. Tak to jest, że niektórzy lubią robić notatki w książkach, które czytają. Na rynku czytników z rysikiem konkurencja jest spora, więc by dokładnie wypowiedzieć się na temat Amazon Scribe, musimy go najpierw przetestować. 

-----------------------------------------------------------------------

EKRAN DLA PROFESJONALISTY

Jesteś grafikiem i szukasz monitora, który spełni twoje bardzo wygórowane wymagania? Philips pokazał właśnie nowy monitor o nazwie 27B1U7903. Ma on 27-calowy ekran IPS z podświetleniem MiniLED, powłoką Quantum Dot i 2304 strefami podświetlenia. Do tego rozdzielczość 4K złącza Thunderbolt 4 z Power Delivery i system wykrywający, czy siedzimy przed ekranem. Dzięki tym wszystkim magicznym technologiom kolory na tym wyświetlaczu są takie same jak w rzeczywistości. 

-----------------------------------------------------------------------

ZOBACZ COŚ, CZEGO NIE MA

MAGIC LEAP 2 to nowe okulary AR, które, choć drogie, to przynajmniej świetnie wyglądają i są do tego lekkie. W porównaniu do poprzednika są one o połowę mniejsze i o 20 proc. lżejsze. Znajdziemy tu też wydajny procesor AMD z czterema rdzeniami opartymi na mikroarchitekturze Zen 2 oraz kamerę z sensorem 12,6 MP. Okulary mają raczej zastosowania biznesowe. Producent oferuje także możliwość widzenia w czasie rzeczywistym efektów w 3D zintegrowanych z naszym środowiskiem. Możemy na przykład spojrzeć na stół w swoim pokoju i zobaczyć rzutowany na niego przedmiot w 3D, którego tak naprawdę wcale tam nie ma.

-----------------------------------------------------------------------

FLIP I FIND

OPPO zaprezentowało dwa nowe telefony: drugą generację swojego składanego smartfona – Find N2 oraz model Flip – OPPO Find N2 Flip, czyli mniejszy model składany w poziomie. OPPO Find N2 jest lekki, waży 233 g, co – jak twierdzi producent – czyni go najlżejszym składanym telefonem na rynku. W porównaniu z poprzednikiem przebudowano zawias oraz antenę. Wewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 7,1 cala jest wyposażony w folię antyodblaskową. Do tego mamy procesor Snapdragon 8+ Gen 1, obsługę 5G oraz baterię o pojemności 4520 mAh. Model Flip, czyli ten mniejszy, wyróżnia się niezłą baterią 4300 mAh, co ma pozwolić na cały dzień pracy, oraz zawiasem, który sprawia, że załamanie na ekranie jest ledwo widoczne. Składane smartfony OPPO będą dostępne na chińskim rynku, natomiast w przyszłym roku model Find N2 Flip będzie dostępny na rynku globalnym.

My Company Polska wydanie 1/2023 (88)

Więcej możesz przeczytać w 1/2023 (88) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ