Jaka lodówka do 3000 zł - TOP 3 polecane modele

Jaka lodówka do 3000 zł - TOP 3 polecane modele
Jaka lodówka do 3000 zł - TOP 3 polecane modele
Lodówka to sprzęt, który kupujemy na lata. Dlatego warto poświęcić czas i wybrać odpowiedni model, który okaże się trwały i niezawodny. Dobrze sięgnąć do oferty sprawdzonych producentów, takich jak Samsung. Znajdziemy w niej zaawansowane technologicznie urządzenia z rozwiązaniami, które sprawiają, że przechowywana żywność dłużej pozostaje świeża i zachowuje swoje wartości odżywcze. Jaki model będzie strzałem w dziesiątkę? Dobrze wyznaczyć sobie budżet i go się trzymać. Kwota 3000 zł da wiele możliwości wyboru urządzenia do nowoczesnej kuchni. Czas przyjrzeć się najlepszym propozycjom!

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak wybrać dobrą lodówkę?

Najważniejszą decyzją, od której powinniśmy zacząć wybieranie nowej lodówki, jest określenie, czy szukamy sprzętu do zabudowy, czy może wolnostojącego. Stawiając na ten drugi rodzaj, mamy zwykle więcej opcji do wyboru.

Jak w przypadku innych sprzętów do domu, dobrze przeanalizować szczegółowo specyfikację techniczną modeli, które wpadły nam w oko. Nie zaszkodzi również zapoznać się z recenzjami użytkowników - to cenna wiedza o tym, jak urządzenie sprawuje się na co dzień. Na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę?

W przypadku lodówki dobrze uważnie się przyjrzeć:

· pojemności;

· wymiarom urządzenia;

· klasie energetycznej;

· hałasowi generowanemu podczas pracy;

· rozwiązaniom związanym z przechowywaniem określonego typu żywności;

· dodatkowym funkcjom - takim, jak tryb wakacyjny;

· designowi urządzenia.

Mając taką listę, łatwiej będzie sprawdzać poszczególne urządzenia - jeden model po drugim. A może lodówka side by side zamiast tradycyjnej, z chłodziarką na górze, a zamrażarką na dole? Side by side to dobre rozwiązanie dla większych rodzin lub do mieszkań dzielonych przez współlokatorów. Trzeba jednak realistycznie spojrzeć na budżet - tego typu rozwiązania zwykle są droższe. Wśród propozycji Samsunga najtańsza lodówka side by side to koszt ok. 4500 zł.

Jaką lodówkę do 3000 zł wybrać? Polecane modele

Dysponując budżetem 3000 zł możemy wybierać spośród wyposażonych w nowoczesne rozwiązania lodówek uznanego producenta. Samsung ma w swojej ofercie modele i dwa razy droższe, jednak 3000 zł to kwota, która pozwoli kupić lodówkę, która będzie świetną inwestycją na lata.

Jakie modele rozważyć?

· SAMSUNG RB34T672EWW/EF - świetnie oceniana lodówka o pojemności chłodziarki 230 l i zamrażarki 114 l. Generowany hałas wynosi 35 dB, a klasa energetyczna sprzętu to E. Wśród ciekawych technologii warto zwrócić uwagę na Space Max™. To rozwiązanie, które pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową lodówki o 16 litrów, bez zmiany zewnętrznych wymiarów urządzenia. Warto wspomnieć również o All-Around Cooling - zimne powietrze jest efektywnie rozprowadzane po całej przestrzeni urządzenia. Model ten jest doskonale zaprojektowany - będzie świetnie komponował się z nowoczesnym wystrojem kuchni.

· SAMSUNG RB34T601DSA/EF - kolejna propozycja zbierająca pozytywne recenzje. Pojemność chłodziarki wynosi 230 l, zamrażalnika - 114 l. Klasa energetyczna urządzenia to D, a hałas generowany w trakcie pracy - 35 dB. Znajdziemy tutaj innowacyjne technologie opisane przy poprzednim modelu. Warto również zwrócić uwagę na rozwiązania w zakresie elastyczności przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład składana półka, która wsuwa się i wysuwa. Lodówka zachwyca designem, a kolor metalicznego grafitu idealnie pasuje do kuchni w stylu loftowym.

· SAMSUNG Bespoke RB38A6B2E22/EF - jeśli możemy nieco przekroczyć zakładany budżet, warto zwrócić uwagę na ten elegancki model. Pojemność chłodziarki wynosi 276 l, 114 l, generowany hałas jest na poziomie poprzednich urządzeń zestawienia. Klasa energetyczna to E. To sprzęt z linii Bespoke, który możemy personalizować według własnych preferencji - takie rozwiązanie bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dopracowanych wnętrz. Oprócz wymienionych wcześniej technologii, w tym modelu warto zwrócić uwagę na szufladę Humidity Fresh, w której panuje wyższa wilgotność. Wszystko po to, by warzywa i owoce jak najdłużej zachowały naturalny wygląd i właściwości odżywcze.

Przeglądając lodówki Samsung w sklepie MediaMarkt, możemy wybierać spośród urządzeń o zaawansowanych technologiach i doskonałym designie. W budżecie do 3000 zł jest wiele ciekawych modeli, które będą świetną inwestycją na lata!

ZOBACZ RÓWNIEŻ