Praca hybrydowa – czy odpowiedni dobór sprzętu rzeczywiście jest tak ważny?

HP Elite Dragonfly
HP Elite Dragonfly, fot. materiały prasowe
Niespełna dwa lata – tyle wystarczyło, by praca zdalna, wcześniej dostępna wyłącznie dla przedstawicieli nielicznych zawodów, stała się w zasadzie codziennością. Wciąż zapominamy jednak, że wykonywanie swoich obowiązków poza biurem to nie tylko nowe możliwości, ale również liczne wyzwania.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W badaniu przeprowadzonym niedawno przez FlexJobs, zaledwie 2 proc. respondentów stwierdziło, że chciałoby wrócić do codziennej pracy w biurze. Równie ciekawa jest inna statystka – z tego samego badania wynika, że ponad połowa zatrudnionych jest gotowa szukać nowej pracy w przypadku braku możliwości kontynuowania home office. - Pandemia zmieniła tak dużo, że praca zdalna nie robi już na nikim wrażenia. Powrót do biur to skomplikowany proces, który zapewne jeszcze trochę potrwa. Praca zdalna stała się po prostu standardem i wiąże się z wyzwaniami, którym trzeba sprostać – mówiła na łamach mycompanypolska.pl ekspertka doradzająca działom HR w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Wyzwań wskazywanych przez analityków rynku pracy jest rzeczywiście mnóstwo i są związane m.in. z regulacjami prawnymi, koniecznością wypracowania większej samodyscypliny (pracownicy dopiero przenoszący się na home office podkreślają, że ich czas pracy znacząco się wydłużył) czy w końcu z dostępnością technologii. I to chyba ten ostatni aspekt wydaje się kluczowy w codziennej pracy, gdyż bezpośrednio wpływa na naszą wydajność, komfort pracy oraz satysfakcję z jej wykonywania.

Miesiące powszechnej styczności z home office sprawiły, że bardzo dobrze poznaliśmy wady i zalety takiego rozwiązania, czego konsekwencją jest wykształcenie się hybrydowego modelu pracy, który na ten moment wydaje się być najbardziej efektywny. - Praca zdalna w wydaniu home office na dłużą metę się nie sprawdza, pracownicy oczekują elastyczności – niemal zgodnie uważają eksperci, z którymi rozmawialiśmy. Należy jednak pamiętać, że nie można mówić o skutecznej pracy hybrydowej, bez zapewnienia odpowiedniego zaplecza technologicznego.

HP - urządzenia na nową rzeczywistość

Wiele urządzeń wspomagających pracowników hybrydowych oferuje firma HP Inc. Flagowymi produktami są z pewnością komputery z serii EliteBook, a więc jedne z najsmuklejszych i najlżejszych notebooków firmowych dostępnych na rynku, z wygodnymi funkcjami zarządzania, zabezpieczeniami oraz funkcjami współpracy. Często przemieszczający się użytkownicy docenią ich mobilność (z urządzeń można wygodnie korzystać również w trudnych warunkach tj. wysokie temperatury czy duża wilgotność powietrza) oraz aspekty związane z bezpieczeństwem – włączenie jednej z funkcji sprawia, że osoby postronne widzą wyłącznie nieczytelny ekran, co jest wyjątkowo przydatnym rozwiązaniem, kiedy operujemy wrażliwymi danymi w trakcie podróży czy w miejscu publicznym np. restauracji.

Laptopy z serii EliteBook są wydajne, a także – co ważne w przypadku spotkań online - wyposażone w wysokiej klasy głośniki, które wyciszają szumy. Spełniają się też w roli kina domowego, bez problemu można się przy nich odprężyć po pracy, chociażby oglądając seriale (polecamy zwłaszcza „Sukcesję”, wielkie dzieło!).

Warto wspomniec o baterii – w dobie rosnących cen prądu, praca na baterii jest mile widziana, a dodatkowo notki szybko się ładują.

- Dzisiaj każda firma potrzebuje partnera technologicznego – przekonuje HP. Warto wybrać go mądrze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ