Patronaty My Company Polska. Listopad 2020

Patronaty My Company Polska. Listopad 2020
Oto wydarzenia, które objęliśmy swoim patronatem.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 11/2020 (62)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY

23-27 listopada odbędzie się największa i najważniejsza konferencja biznesowa dla przedsiębiorców rodzinnych w Polsce, czyli Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY. Wydarzenie od 13 lat organizowane jest przez stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. U-RODZINY 2020 po raz pierwszy w historii wydarzenia odbędzie się w formule hybrydowej, łącząc konferencję online z mniejszymi regionalnymi spotkaniami na żywo. Część główna U-RODZIN będzie składać się z debat, warsztatów i networkingu transmitowanych przez internet. Dbając o komfort i czas uczestników, całość będzie podzielona na krótkie kilkugodzinne części, a nagranie z wydarzenia będzie dostępne do obejrzenia po jego zakończeniu. Spotkania w regionach zawitają do Warszawy, Katowice, Krakowa, Gdyni i Kutna, w których zaplanowano dedykowane programy merytoryczne i integracyjne.

Więcej informacji na stronie: u-rodziny.pl

CYBERSEC Global 2020

Trzy dni paneli, 4 ścieżki tematyczne, 28 godzin dyskusji, ponad 100 prelegentów z całego świata, 2500 uczestników i niezliczona ilość ważnych słów na temat cyberbezpieczeństwa w czasach pandemii – tak w największym skrócie wyglądał CYBERSEC Global 2020 – Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa. W tym roku wśród prelegentów znaleźli się m.in. prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, prezydent Armenii Armen Sarkissian, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager i zastępca sekretarza generalnego NATO Mircea Geoană. Wydarzenie już po raz szósty, organizowane przez Instytut Kościuszki, odbyło się w całości online, a transmitowane było z krakowskiego Centrum Kongresowego ICE.

Podczas CYBERSEC Global 2020 wręczono także European CYBERSEC Award 2020, nagrodę za działania na rzecz cyberbezpieczeństwa jako elementu bezpieczeństwa narodowego, społecznego, a także i gospodarczego, którą otrzymała Wielka Brytania.

Rekordowy Infoshare

z 71 krajów, 250 technologicznych startupów i korporacji oraz blisko 200 ekspertów z całego świata dzieliło się wiedzą na 9 scenach Infoshare. 180 inspirujących prelekcji i ponad 100 godz. kontentu w sześć dni! Największa technologiczna konferencja w CEE transmitowana była na cały świat z Gdańska. Mimo formatu online przyciągnęła tłumy. – Tegoroczny Infoshare to rekord pod względem liczby uczestników i duży sukces, jeśli patrzymy na to wydarzenie z perspektywy konferencji online. Potwierdza to ogromne zaangażowanie zaproszonych prelegentów, firm z wirtualnego Expo i samych uczestników, który aktywnie uczestniczyli w wystąpieniach i sesjach Q&A. To także rekord jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń do Startup Contest. Z całego świata napłynęło ich blisko 700 – online podsumowuje Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.

Specjaliści doradzają, jak sprostać wymaganiom open source i chmury

Redakcja „My Company Polska” wraz z firmą Defenselayers oraz organizacją Pracodawcy RP zorganizowała 9 października br. webinarium poruszające niezwykle ważny temat, jakim jest wdrażanie rozwiązań open source i chmury obliczeniowej, a w następstwie – jakie są towarzyszące temu procesowi wyzwania? Implementowanie powyższych technologii w firmach stawia wiele wyzwań, z którymi warto się zmierzyć, aby w pełni korzystać z udogodnień, jakie za sobą niosą. Jednymi z najważniejszych elementów są bezpieczeństwo danych oraz aplikacji i budowanie zaufania pomiędzy stronami korzystającymi z nowej technologii.

Obawy związane z korzystaniem z rozwiązań open source i technologii chmurowych z roku na rok są coraz większe. Przykładowo, jak wynika z raportu firmy Synopsys, aż 75 proc. zbadanych aplikacji posiadało luki w zabezpieczeniach. W połowie aplikacji były to luki krytyczne. Wynika to głównie ze stosowania przestarzałych rozwiązań. Eksperci są jednak przekonani, że jeśli tylko wiemy, z jakim problemem się mierzymy i podejmiemy odpowiednie działania, nie ma powodów do obaw.

Pełny zapis webinaru na stronie mycompanypolska.pl

Technologia a ludzkość w czasach „nowej normalności”

Technology & Humanity in Never Normal World to tytuł tegorocznej edycji konferencji Masters&Robots, podczas której liderzy opinii dzielili się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, a także przedstawiali najnowsze osiągnięcia technologiczne, które już wspierają rozwój ludzkości na całym świcie. Gościem specjalnym wydarzenia był Yuval Noah Harari – profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, historyk, filozof.

Uczestnicy tegorocznego wydarzenia mogli uczestniczyć w 24 sesjach prowadzonych online przez światowych ekspertów, innowatorów, a także praktyków biznesu. W trakcie ośmiu bloków tematycznych poruszono m.in. tematy związane z przyszłością społeczeństwa, biznesu i technologii, cyfrową rewolucją, długowiecznością, kreatywnością oraz innowacyjnością. Nie zabrakło również zagadnień związanych z przywództwem i nowoczesnym zarządzaniem oraz przyszłością transportu. Głównym obszarem zainteresowań prelegentów tegorocznej edycji było określenie wyzwań, które niesie za sobą bezprecedensowa sytuacja globalnej epidemii koronawirusa oraz wywołany nią dynamiczny postęp technologiczny.

X Europejski Kongres Finansowy

Chociaż dziesiątą edycję jednego z najważniejszych spotkań ekonomistów w Polsce trzeba było w tym roku w całości przenieść do internetu, nie osłabiło to emocji towarzyszących dyskusjom. Pandemia koronawirusa, która uderzyła w światową gospodarkę, nie oszczędziła bowiem również Polski. Główne pytania – które zadają sobie teraz eksperci – brzmią: Kiedy gospodarka powróci do stanu sprzed pandemii i jak można jej pomóc? O tym, że idą czasy wysokiej inflacji, słabszego wzrostu gospodarczego i rosnącego długu, jest przekonany m.in. prof. Charles Goodhart, słynny brytyjski ekonomista, od którego wystąpienia rozpoczął się X EKF.

Nie zabrakło też rozmów o nowych prognozach gospodarczych. Poruszono również bardzo ważny temat, jakim jest „zielona transformacja”. Prawdopodobnie od przyszłego roku Polska będzie dysponowała kwotą ok. 30 mld zł rocznie na „zielona transformację” tylko z unijnych środków. Uczestnicy debaty na ten temat zgodzili się, że konieczne będzie zaangażowanie prywatnych inwestorów. EKF odbył się 12–14 października br.

Odpowiedzialny biznes w cyfrowej rzeczywistości

Ósma edycja Targów CSR, największego w Polsce wydarzenia o odpowiedzialnym biznesie i zrównoważonym rozwoju, odbyła się 5–9 października br. i po raz pierwszy przebiegła w formule online. Wydarzenie zorganizowano na trzech platformach: wystawowej, konferencyjnej oraz networkingowej, generując odpowiednio ponad 15 tys. wejść na wszystkie stoiska targowe, przyciągając blisko 3500 widzów oraz prawie 600 unikalnych uczestników części networkingowej. W Targach CSR online wzięło udział 57 wystawców – firm, organizacji oraz instytucji, prezentujących swoje działania dotyczące społecznej odpowiedzialności. Stoiska można było zwiedzać na platformie WebExpo.

Tematem części konferencyjnej 8. Targów CSR było środowisko naturalne. 15 paneli dyskusyjnych, które odbyły się w trakcie wydarzenia, dotyczyło tematów takich jak m.in. eliminacja plastiku, kryzys klimatyczny czy wpływ pandemii na priorytety środowiskowe.

Podczas 8. Targów CSR zastosowano nowe, jak na polskie realia branżowe, narzędzia do networkingu. Organizatorem Targów CSR jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także oferowanych usług i podejmowanych w tym zakresie inicjatyw. Kolejna edycja Targów CSR, jak deklarują organizatorzy, odbędzie się w 2022 r.

VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce

Za nami VI Kongres Energetyczny DISE, który odbył się 7–8 października 2020 r. we Wrocławiu. Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych w każdej edycji proponuje debatę w obszarze najbardziej strategicznych wyzwań dla naszego kraju, stąd tegorocznym tematem przewodnim był: European Green Deal w Polsce. Nowy ład skoncentrowany na osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatyczno-energetycznej do 2050 r. stanowi odpowiedź na problemy globalnego ocieplenia, wyczerpywania złóż oraz zanieczyszczenia powietrza.

W dużym skrócie Kongres Energetyczny DISE 2020 to: dwa dni debat, 10 paneli dyskusyjnych, 82 prelegentów oraz 74 partnerów, których wsparcie pozwoliło nam po raz szósty spotkać się we Wrocławiu na największym wydarzeniu dla polskiego rynku energii.

Forum IAB 2020: jakość to filar skutecznej reklamy internetowej

Podnoszenie jakości jest wspólnym celem branży reklamy cyfrowej, dlatego IAB Polska po wielu miesiącach intensywnych prac i konsultacjach z najlepszymi ekspertami rynku, zainaugurowało autorski Program poprawy jakości QUALID. Jego premiera miała miejsce podczas 14. edycji Forum IAB, które odbyło się 6–8 października pod hasłem „In Trust We Trust. Jaką wartość ma zaufanie w czasach kryzysu?”.

– Internet jest dzisiaj medium reklamowym numer jeden i kierowane są tam ogromne budżety, co przyciąga czasami nieuczciwe praktyki biznesowe. Bardziej niż kiedyś musimy jako branża zintensyfikować działania zwalczające cyberprzestępczość i zjawiska takie jak chociażby fraud reklamowy. Branża cyfrowa od lat dba o to, aby jakość ekosystemu reklamowego była jak najwyższa. W tym celu powstało wiele rozwiązań technologicznych, samoregulacyjnych i edukacyjnych. Dobrym przykładem jest wprowadzony przez nas przed rokiem Kodeks Dobrych Praktyk Reklamy Programmatic, który bardzo uszczelnia i chroni przed nadużyciami ekosystem automatycznego zakupu powierzchni reklamowej – mówi Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska.

QUALID, oficjalnie zaprezentowany na Forum IAB 2020, skierowany jest do wszystkich stron rynku: wydawców i sieci reklamowych, agencji i domów mediowych, dostawców narzędzi technologicznych oraz reklamodawców.

EFNI – edycja 9 i pół: Inwestycje szansą dla Europy i Polski

– Potrzebujemy w naszym życiu więcej racjonalności, więcej europejskich rozwiązań, przemyślanych inwestycji, mniej nacjonalistycznych pomysłów. Doceniajmy ludzi kultury, którzy potrafią inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Pamiętajmy o dialogu społecznym, bo bez niego nie wyjdziemy z trudnej sytuacji – powiedziała Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan na zakończenie tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei – edycja 9 i pół.

Tematami tegorocznego EFNI, organizowanego z uwagi na pandemię głównie online, były zagadnienia związane z sytuacją gospodarczą w kontekście COVID-19, ale również kwestie szans i wyzwań związanych z Europejskim Zielonym Ładem oraz priorytety inwestycyjne Polski i UE. Konfederacja Lewiatan, która jest organizatorem Europejskiego Forum Nowych Idei, zaprezentowała również swój raport „Impuls dla Polski”, który wskazuje działania, które powinny zostać podjęte, aby nasz kraj wszedł na ścieżkę przyspieszonego wzrostu. Łącznie podczas ostatniego Forum odbyło się ponad 20 wydarzeń z udziałem 70 prelegentów z Polski i z zagranicy (m.in. z USA, Niemiec, Litwy i Szwecji).

Rewolucje w branży mobile! Sprawdź, co już wiemy

8–9 października mieliśmy okazję oglądać nietypową edycję Mobile Trends Conference Commerce & Banking. Wydarzenie od 10 lat organizowane w Krakowie po raz pierwszy odbyło się wyłącznie online. Mimo to konferencja przyciągnęła wielu uczestników chcących zgłębiać najnowsze trendy w branży mobile. To były dwa dni wypełnione prelekcjami wygłaszanymi przez ekspertów z całej Polski, którzy łącząc się ze studiem w Krakowie, przedstawiali zdalnie najświeższe informacje i inspiracje. Poruszono szereg zagadnień związanych z marketingiem, UX oraz tworzeniem i projektowaniem aplikacji mobilnych. Nie zabrakło również tematów odnoszących się do panującej pandemii oraz do nadchodzących trendów.

My Company Polska wydanie 11/2020 (62)

Więcej możesz przeczytać w 11/2020 (62) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ