Masz konto na PayPal? Szybko zmień hasło. Atak na użytkowników serwisu

PayPal
PayPal zaatakowany, fot. Shutterstock
Jak donoszą eksperci, PayPal wysyła powiadomienia o naruszeniu bezpieczeństwa danych do tysięcy użytkowników. Zagrożone mogą być środki na kontach serwisu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ostrzeżenie obejmuje użytkowników, których konta zostały zaatakowane metodą credential stuffing. To typ ataku, w ramach którego hakerzy próbują uzyskać dostęp do kont, wypróbowując loginy i hasła, które wyciekły wcześniej z innych serwisów. Zgodnie z raportem PayPal o naruszeniu danych, incydent dotknął 34 942 jego użytkowników.

PayPal pod atakiem

– Jeżeli używałeś w innym serwisie tego samego hasła co do PayPala, szybko zmień hasło logowania do PayPala na silne i unikalne – radzą eksperci ESET

– Właściciele kont Paypal, których dotyczy problem, powinni już zostać powiadomieni. Osoby te powinny zachować wyjątkową  czujność, ze względu na ilość danych osobowych, które mogli niestety poznać przestępcy w ramach tego prostego mechanizmu ataku. „Credential stuffing” to zautomatyzowany proces, w którym cyberprzestępca wykorzystuje ponownie dane logowania, wykradzione w wyniku naruszenia bezpieczeństwa w innej usłudze czy witrynie. Jest jednym z najłatwiejszych sposobów ataku dla hakerów, ale użytkownicy mogą łatwo odeprzeć go i chronić swoje konta dzięki zaledwie kilku krokom. Wszyscy powinni używać unikalnych, silnych haseł do wszystkich swoich kont internetowych, zwłaszcza tych związanych z usługami finansowymi. Dostęp powinien być również zabezpieczony za pośrednictwem uwierzytelniania wieloskładnikowego. Najlepiej wykorzystywać do tego klucz bezpieczeństwa lub aplikację uwierzytelniającą, a nie wiadomości SMS. Niepokojące jest to, że PayPal obecnie nie wymaga domyślnie uwierzytelniania wieloskładnikowego podczas logowania, co zapewniłoby pełniejszą ochronę kont i praktycznie całkowicie zablokowało możliwości ataków typu „credential stuffing” – mówi Kamil Sadkowski, starszy specjalista ds. cyberbezpieczeństwa ESET.

ZOBACZ RÓWNIEŻ