PayPal, Visa i inni inwestują jeszcze agresywnej w kryptowaluty

PayPal i Visa inwestują w krypto / Fot. Unsplash.c
PayPal i Visa inwestują w krypto / Fot. Unsplash.com
Fundusz venture capital Blockchain Capital ogłosił, że zebrał kolejne 300 mln dol. na rozwój, a PayPal i Visa należą do inwestorów wykazujących ponadprzeciętne zainteresowanie branżą kryptograficzną.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Blockchain Capital poinformował, że jego nowy fundusz, Fund V, zebrał 300 mln dol. i są to środki od inwestorów strategicznych, funduszy emerytalnych, głównych funduszy uniwersyteckich a nawet biur rodzinnych z całego świata. Wybrani inwestorzy Fund V będą uczestniczyć w strategicznym programie partnerskim Blockchain Capital, a wśród nich są giganci rynku PayPal i Visa. 

Sprawdź: Bitcoin

Dodatkowo fundusz venture capital poinformował, że wykorzysta swoją "wiodącą w branży sieć, możliwości badawcze i kontakty branżowe, aby przynieść korzyści firmom płatniczym, a także spółkom portfelowym". 

Jose Fernandez da Ponte, menadżer ds. blockchain w PayPal, twierdzi, że jako globalna firma zajmująca się płatnościami, PayPal jest zobowiązany do wspierania ekosystemu firm, dzięki którym waluty cyfrowe są bardziej dostępne, użyteczne i bezpieczne. Dodał, że inwestowanie w nowy fundusz uruchomiony przez Blockchain Capital umożliwia PayPalowi "nawiązywanie kontaktów z przedsiębiorcami i napędzanie zdecentralizowanej gospodarki oraz nowej fali usług finansowych". 

Vasant Prabhu, dyrektor finansowy Visa, stwierdził z kolei, że firma koncentruje się na poprawie "wszystkich form przepływu pieniędzy, zarówno w sieci Visa, jak i poza nią". 

Czytaj: Kiedy zawiesić działalność gospodarczą

Blockchain Capital został założony w 2013 r. i od tego czasu sfinansował już ponad 110 startupów, projektów i protokołów technologicznych. W portfolio funduszu znajdziemy m.in. główne giełdy kryptograficzne Coinbase i Kraken, czy też duże projekty DiFi, takie jak Aave. Dalsze inwestycje będą koncentrować się na infrastrukturze blockchain, pojawiających się aplikacjach na blockchainie, zdecentralizowanych finansach (DeFi) oraz tokenach niewymiennych (NFT).

ZOBACZ RÓWNIEŻ