PayPal, Visa i inni inwestują jeszcze agresywnej w kryptowaluty

PayPal i Visa inwestują w krypto / Fot. Unsplash.c
PayPal i Visa inwestują w krypto / Fot. Unsplash.com
Fundusz venture capital Blockchain Capital ogłosił, że zebrał kolejne 300 mln dol. na rozwój, a PayPal i Visa należą do inwestorów wykazujących ponadprzeciętne zainteresowanie branżą kryptograficzną.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Blockchain Capital poinformował, że jego nowy fundusz, Fund V, zebrał 300 mln dol. i są to środki od inwestorów strategicznych, funduszy emerytalnych, głównych funduszy uniwersyteckich a nawet biur rodzinnych z całego świata. Wybrani inwestorzy Fund V będą uczestniczyć w strategicznym programie partnerskim Blockchain Capital, a wśród nich są giganci rynku PayPal i Visa. 

Sprawdź: Bitcoin

Dodatkowo fundusz venture capital poinformował, że wykorzysta swoją "wiodącą w branży sieć, możliwości badawcze i kontakty branżowe, aby przynieść korzyści firmom płatniczym, a także spółkom portfelowym". 

Jose Fernandez da Ponte, menadżer ds. blockchain w PayPal, twierdzi, że jako globalna firma zajmująca się płatnościami, PayPal jest zobowiązany do wspierania ekosystemu firm, dzięki którym waluty cyfrowe są bardziej dostępne, użyteczne i bezpieczne. Dodał, że inwestowanie w nowy fundusz uruchomiony przez Blockchain Capital umożliwia PayPalowi "nawiązywanie kontaktów z przedsiębiorcami i napędzanie zdecentralizowanej gospodarki oraz nowej fali usług finansowych". 

Vasant Prabhu, dyrektor finansowy Visa, stwierdził z kolei, że firma koncentruje się na poprawie "wszystkich form przepływu pieniędzy, zarówno w sieci Visa, jak i poza nią". 

Czytaj: Kiedy zawiesić działalność gospodarczą

Blockchain Capital został założony w 2013 r. i od tego czasu sfinansował już ponad 110 startupów, projektów i protokołów technologicznych. W portfolio funduszu znajdziemy m.in. główne giełdy kryptograficzne Coinbase i Kraken, czy też duże projekty DiFi, takie jak Aave. Dalsze inwestycje będą koncentrować się na infrastrukturze blockchain, pojawiających się aplikacjach na blockchainie, zdecentralizowanych finansach (DeFi) oraz tokenach niewymiennych (NFT).

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY