Jak zostać milionerem – dwa sposoby dla cierpliwych

Jak zostać milionerem
Jak zostać milionerem / Fot. Thought Catalog, Unsplash.com
Aby zostać milionerem nie trzeba mieć dużej firmy. Można to zrobić w pojedynkę. Oto dwa skuteczne sposoby na wypracowanie takiego majątku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak zostać milionerem? Nie jest to łatwe zadanie, niemniej jest kilka ciekawych sposobów, aby wypracować taki majątek. Wszystkie mają trzy wspólne cechy: ciężka praca, cierpliwość (czy też: wytrwałość), a także działanie na rynku globalnym. 

W tekście Reklama dźwignią handlu pisaliśmy o jednym sprawdzonym sposobie. Polegał on na sprawdzeniu, jakie produkty cieszą się dużą popularnością wśród klientów, a następnie na zakupie ich na AliExpress i odsprzedaży na Allegro, przy pomocy reklam online. Wydajemy np. 100 zł na produkt, promujemy go za drugie tyle, ale sprzedajemy za 300 zł. Tego typu metoda jest skuteczna, choć będzie o wiele skuteczniejsza na rynku globalnym. Wówczas mamy bowiem dostęp do większej liczby produktów i klientów. To pozwoli na szybsze generowanie sprzedaży. 

Ale dodajmy: jest to metoda dla osób bardzo cierpliwych i dobrze zorganizowanych. Wszelkie zyski, jakie wygenerujemy, inwestujemy w działalność - kupujemy więcej i więcej produktów na sprzedaż. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, możemy przyspieszyć prace i zatrudnić jedną czy dwie osoby do pomocy, a także stworzyć własny sklep online, by nie opierać się wyłącznie na serwisach aukcyjnych (nie będziemy musieli wtedy oddawać im prowizji).

Postępując w ten sposób możemy wypracować 1 mln zł i jest to dobra metoda na to, jak zostać milionerem. Ile to jednak potrwa? Prawdopodobnie min. 2-3 lata, ale niewykluczone, że dłużej. 

Jak zostać milionerem: metoda na "drogie umiejętności" 

Dan Lok, autor bestsellera "Unlock It!" i założyciel Closers.com, ma ciekawy sposób na zostanie milionerem. Wierzy, że możemy osiągnąć taki cel, jeśli zainwestujemy w naukę umiejętności, które pozwalają na generowanie dużych zarobków na zleceniach. Ma tu na myśli takie umiejętności, które przynoszą ok. 10 tys. dol. miesięcznie na rynku globalnym. 

To np. bycie specjalistą ds. cyberbezpieczeństwa, programistą, czy też konsultantem SAP. W naszym tekście znajdziesz dobrze płatne zawody - wybierz taki, który nie wymaga kończenia odpowiednich studiów i lat praktyki, bo np. chirurg jest świetnie płatnym zawodem, ale nie jest to coś, czego możesz nauczyć się "po pracy". Rozważ też studia MBA - dziś możesz je zrealizować online, a ich ukończenie często zapewnia wyższe zarobki i możliwość narzucania wyższych stawek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ