Giganci Programowania prawie podwoili przychody i wchodzą na nowe rynki

Giganci Programowania
Giganci Programowania, fot. mat. prasowe
Giganci Programowania odnotowali bardzo dobrą pierwszą połowę 2022 roku. Mimo nieprzychylnych wydarzeń na świecie, ta międzynarodowa sieć szkół programowania dla dzieci i młodzieży rozpoczęła działalność w 3 nowych krajach oraz niemalże podwoiła przychody w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, dochodząc do 9 mln zł.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Poza Polską, z zajęć programowania mogą już skorzystać uczniowie w 10 krajach, czyli w Chorwacji, Słowacji, Bośni i Hercegowinie, Singapurze, Australii, Niemczech, Czarnogórze, Hiszpani, Chile i w Meksyku, a w Słowenii, w Czechach i w Dubaju zapisy ruszą we wrześniu. Właściciele spółki nie zwalniają tempa i prowadzą zaawansowane rozmowy z partnerami z kolejnych 5 rynków. 

- Cyfrowa edukacja jest równie ważna w każdym zakątku świata. Umiejętność programowania to kompetencja przyszłości, na którą popyt stale rośnie, dlatego zainteresowanie naszymi usługami również się zwiększa, zarówno ze strony uczniów – tylko w tym roku przeszkoliliśmy już ponad 20 tys. dzieci – jak i partnerów biznesowych, z którymi otwieramy kolejne placówki. Obecnie jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z franczyzobiorcami z Albanii, Kolumbii, Rumunii, Włoch i Holandii – komentuje Radosław Kulesza, współzałożyciel Gigantów Programowania.

Większość zagranicznych placówek Gigantów Programowania działa w formule franczyzowej – firma udziela licencji na prowadzenie szkoły pod nazwą Coding Giants w danym kraju, udostępnia niezbędne materiały, systemy oraz know-how. Samodzielnie prowadzone przez centralę są obecnie szkoły w Polsce, Hiszpanii i Chile. 

- Ekspansję na dużych rynkach zagranicznych chcemy opierać na dwóch głównych filarach – rozwoju franczyzowych placówek stacjonarnych oraz na prowadzeniu zarządzanych przez centralę kursów online. W tym momencie obie formy (stacjonarna i online) uzupełniają się, stanowiąc po 50% przychodów całej sieci – dodaje Dawid Leśniakiewicz, drugi współzałożyciel Spółki.

Polska nadal na czele

Ojczysty rynek jest dla właścicieli Gigantów Programowania równie ważny. Niezależnie od zagranicznego rozwoju, firma kontynuuje umacnianie swojej pozycji w Polsce, gdzie w zakończonym właśnie semestrze funkcjonowało 118 placówek – 52 z nich to punkty prowadzone bezpośrednio przez centralę firmy, a 66 działa w formule franczyzy. 

- W tym roku dołączyło do nas już 5 nowych franczyzobiorców w Polsce, a rozmowy z kilkoma następnymi trwają. Warto też podkreślić, że nasi partnerzy odnosząc sukces z pierwszą placówką, otwierają w kolejnych latach następne – rekordzista nowy rok szkolny rozpocznie już z 11 punktami – dodaje Radosław Kulesza.

W najbliższym czasie placówki Gigantów Programowania powstaną w kolejnych 14 polskich miastach. 

Szybki rozwój Gigantów Programowania potwierdza, że właściciele obrali odpowiedni model biznesowy, który jest rentowny dla wszystkich. Ich przedsiębiorczość, rozwój oraz wkład, jaki wnoszą w cyfrową edukację młodego pokolenia dostrzegają jury wielu prestiżowych konkursów. Firma zdobyła między innymi Nagrodę Gospodarczą Money.pl w kategorii „Start-up Roku” oraz nagrodę specjalną w kategorii „Nowy Biznes” w konkursie EY „Przedsiębiorca Roku 2021”. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ