Giganci Programowania pozyskali ok. 36 mln zł. Chcą podbić Niemcy i Amerykę Łacińską

Giganci Programowania
Giganci Programowania / fot. mat. pras.
Giganci Programowania, polska platforma edukacyjna specjalizująca się w nauce programowania dla dzieci i młodzieży, planuje dynamiczny rozwój na międzynarodowych rynkach. Dzięki nowemu finansowaniu w wysokości 8,5 mln euro firma zamierza poszerzyć działalność na kolejne kraje oraz wprowadzić nowoczesne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Założeni w 2017 roku Giganci Programowania to projekt, który wyrósł z osobistych doświadczeń czterech młodych założycieli. Dysponując skromnym budżetem w wysokości zaledwie 12 tysięcy złotych, stworzyli platformę mającą wypełnić lukę w dostępie do edukacji programistycznej w Polsce.

– Jako młodzi ludzie sami mieliśmy problem ze zdobyciem odpowiedniej wiedzy w zakresie programowania, co zmotywowało nas do działania – wyjaśnia Dawid Leśniakiewicz, jeden z założycieli, w audycji Technologicznie Mówiąc na antenie Polskiego Radia RDC.

Od tamtego czasu platforma edukacyjna odniosła ogromny sukces, angażując 200 tysięcy uczniów, z czego obecnie 15 tysięcy aktywnie korzysta z jej usług.

Międzynarodowa ekspansja i AI w edukacji

Nowe finansowanie, poprowadzone przez fundusz True Global Ventures z udziałem PortfoLion Capital Partners, pozwoli na realizację ambitnych planów rozwoju. W najbliższym czasie Giganci Programowania chcą wejść na rynek niemiecki oraz na hiszpańskojęzyczne rynki obu Ameryk, co zaplanowano na 2025 rok.

Dotychczasowa działalność firmy w Hiszpanii i we Włoszech przyniosła czterokrotny wzrost przychodów rok do roku, co daje solidne podstawy do optymizmu.

Giganci Programowania zamierzają także rozwinąć swoje narzędzia edukacyjne, w tym system zarządzania nauczaniem (LMS). Jego kluczowym elementem będzie nauczyciel AI, monitorujący postępy uczniów i dostarczający spersonalizowane informacje dla trenerów.

Wsparcie dla nauczycieli i edukacji

Działalność Gigantów Programowania to nie tylko nauka dla dzieci i młodzieży. Firma intensywnie działa na rzecz podnoszenia kwalifikacji nauczycieli. Obecnie około tysiąca edukatorów współpracuje z Gigantami, korzystając z ich narzędzi, by doskonalić swoje kompetencje w zakresie nauczania programowania.

Jak zauważa Dawid Leśniakiewicz, wprowadzenie programowania do podstawy programowej w polskich szkołach było krokiem w dobrym kierunku, jednak nadal brakuje odpowiednio wyszkolonych nauczycieli.

– Nasza misja to nie tylko nauczanie dzieci, ale także wsparcie kadry edukacyjnej, by programowanie stało się dostępne dla wszystkich uczniów w Polsce – podkreśla Leśniakiewicz.

Inwestycje, które zmieniają polski edtech

Nowa runda finansowania to kolejny krok w rozwoju Gigantów Programowania. W 2023 roku startup pozyskał już 3,5 mln euro, co pozwoliło na umocnienie pozycji w Europie.

Giganci Programowania prowadzą ekspansję zagraniczną równolegle w dwóch modelach biznesowych: poprzez oddziały franczyzowe na 12 rynkach (m.in. w Chorwacji, Bułgarii, Meksyku, Australii czy ZEA) oraz rozwijając własne oddziały w Hiszpanii i Chile, do których dołączą wkrótce także Wielka Brytania i Niemcy. Obecnie 90 proc. klientów firmy pochodzi z Europy, 5 proc. z LATAM i 5 proc. z pozostałych regionów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ