Czy na edukacji można zarobić miliony? Okazuje się, że tak!

Giganci Programowania
Giganci Programowania, fot. mat. prasowe
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie działalności franczyzowej. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że już na etapie podpisywania umowy, zyskuje się pewność, iż dany pomysł na biznes jest sprawdzony i posiada wypracowany model działania. Istniejąca już na rynku marka to gwarancja bezpieczeństwa i szybkiego zwrotu inwestycji, a w niektórych przypadkach szansa na zarobienie pierwszego miliona. Do takich segmentów rynku zalicza się także edukacja - obszar wciąż przez wielu przedsiębiorców niedoceniany.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Miliony przychodu jako franczyzobiorca placówki edukacyjnej 

Wielu potencjalnych franczyzobiorców zastanawia się czy z perspektywy czysto biznesowej sektor nauczania może być rzeczywiście aż tak opłacalny. Rozwijana z sukcesem marka Giganci Programowania pokazuje, że jest to możliwe. Rynek edukacji, zwłaszcza nauki programowania wciąż się rozwija, a zapotrzebowanie na naukę nowych technologii nieustannie rośnie. Coraz więcej rodziców decyduje się na zapisanie swoich dzieci na kursy programowania, aby zagwarantować im najlepszy zawodowy start w przyszłość. 

Giganci Programowania ponad 6 lat temu swą działalność zaczęli od rozwinięcia własnych placówek, a w 2017 roku postawili na stworzenie i rozwijanie skalowalnej sieci franczyzowej. Dziś, pod marką Gigantów Programowania, w całym kraju znaleźć można  ponad 120 placówek własnych oraz franczyzowych, które uczą kodowania dzieci i młodzież od najmłodszych lat, zarówno w formule stacjonarnej, jak i online. Obecnie jest to najszybciej rozwijającą się szkołą programowania w Polsce realizującą program według blisko 300 scenariuszy w ramach ponad 30 dostępnych kursów. Firma, pod nazwą Coding Giants, na zasadach franczyzy działa też na rynkach zagranicznych m.in. w Australii, Niemczech, Chorwacji czy Singapurze. 

O sukcesie Gigantów Programowania świadczą także m.in. tempo oraz skala rozwoju firmy, co potwierdzają także liczne wyróżnienia w prestiżowych konkursach dla przedsiębiorców. 

Oczywiście, franczyzowy rynek edukacji to nie tylko działania biznesowe. Franczyzobiorca powinien bowiem cechować się wysoko rozwiniętymi zdolnościami komunikacyjnymi i mieć dobre rozeznanie w lokalnym rynku. Są to niezbędne czynniki, które determinują rozwój każdej placówki. Najlepsi franczyzobiorcy w Polsce posiadają już ponad 10 własnych placówek, szkoląc tysiące uczniów, a to przecież wciąż dopiero początek.

Dochodowy biznes, na który sam masz wpływ

Model franczyzowy niesie za sobą szereg korzyści, choć nie każda firma wykazuje się odpowiednią elastycznością. Wiele firm działających w formule franczyzowej posiada sztywno określoną strukturę oraz sposób działania, przez co franczyzobiorca nie ma wpływu na kształtowanie funkcjonowania firmy i wykorzystanie własnej kreatywności i potencjału. Giganci Programowania, w opozycji do tego, stroniąc od korporacyjnych schematów, kładą szczególny nacisk na mentalność startupową i stawiają na ogromną swobodę w kreowaniu własnego biznesu. Mowa o samodzielnym zarządzaniu budżetem i podejmowaniu decyzji marketingowych, a także samodzielnym rekrutowaniu i tworzeniu zespołu. Dzięki zaangażowaniu oraz odpowiednim działaniom, najprężniej prosperujący franczyzobiorcy generują już ponad milionowe przychody.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na dołączenie do sieci Gigantów Programowania mogą liczyć na swobodną kulturę organizacyjną pracy i wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu. Giganci Programowania dzielą się swoim know how, prowadzą specjalne szkolenia dla nowych partnerów oraz przekazują wszelkie materiały niezbędne do wystartowania biznesu - zarówno marketingowe, jak i edukacyjne - konspekty i scenariusze lekcyjne. 

Czy każdy może prowadzić własną placówkę Gigantów Programowania? I tak i nie. Działalność związana z prowadzeniem szkoły z zajęciami dodatkowymi, w tym przypadku z programowania, niesie za sobą wiele wyzwań i obowiązków. Przede wszystkim prowadzenie tego rodzaju biznesu wymaga sporego zaangażowania, znajomości lokalnego rynku, zwłaszcza w sektorze edukacji, i otwartości w stosunku do klientów. Dla osób, którym nie brakuje tych cech, otwarcie własnej placówki edukacyjnej może okazać się świetną okazją do biznesowego rozwoju i uzyskania niezależności finansowej. Szczegółową ofertę oraz warunki współpracy można znaleźć na stronie https://www.giganciprogramowania.edu.pl/franczyza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ